Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość gość

nowy odkurzacz, trudny wybór

Polecane posty

Gość gość

Mój poprzedni padł po siedmiu latach ssania podłogi ;) Korzystając z aktualnych promocji, Electrolux z biedry za 249 zł czy Rowenta z Kaufa za 239 zł? Electrolux 4001EL (Rowenta RO5265) + tanie worki 11 zł (14 zł) + długi 9m wciągany kabel (7.5m wciągany) + długi wąż (?) + teleskopowa rura (też) + ostatni też był marki Electrolux i 7 lat pracował (Rowenty nie znam) + moc silnika 1500W efektywne 2200W (750W efektywne?) + roczne zużycie energii 53 kWh (28 kWh) + klasa ssania C A C (D A C) + regulacja ssania manualna (elektroniczna) + gwarancja 24mce (36mce) Co wybrać? Jakie macie doświadczenia? W zasadzie ograniczam wybór między tymi ofertami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wybierz najlepszy efekt,jak nie to ci nie bedzie dobrze ssal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Electrolux ZUS 3922 = najlepszy Miele S6390 Silence=najlepszy Siemens VSQ5GP1264=najlepszy Philips FC9310=najlepszy tu ci podaje te sa najlepsze w testach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale testy prasowe są średnio wiarygodne dlatego założyłam temat na forum. oba modele dosyć popularne, a te promocje trwają już od dobrych kilku dni więc może ktoś już kupił, miał wcześniej i używa. dłuższy kabel czy wąż to dla mnie też spore atuty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ok sprawdziłam, Rowenta ma efektywne 2000W i jest po prostu bardziej energooszczędna. Dodatkowym atutem jest duża rączka, elektrolux ma mniej pewny uchwyt do przenoszenia odkurzacza. takie modele jak Electrolux ZUS 3922 nie są już dostępne w sprzedaży bo moc silnika przekracza unijne dyrektywy. Od września 2014 maksymalna moc silnika odkurzaczy sprzedawanych w UE nie będzie mogła przekraczać 1600 W. Dziś często spotykanym standardem jest moc powyżej 2000 W, a średnia europejska to 1800 W. To zmiana wynikająca z unijnych regulacji, które mają na celu ograniczenie zużycia energii. Ale to nie koniec. W 2017 roku moc silnika odkurzaczy zostanie obniżona jeszcze bardziej - do 900 W. Wygląda na to, że ta Rowenta spełnia już założenia, które dopiero wejdą - ma klasę energetyczną A, Electrolux odpowiednio F. W takim razie chyba wezmę Electroluxa bo miałam dobre doświadczenia z poprzednim modelem (ZAC6707).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kupiłam ten z biedronki, był ostatni kiedy się zjawiłam. cena faktycznie dobra bo w euro agd ten zam model kosztuje 370 zł, a w stonce tylko 249zł przy okazji kupiłam komplet worków za 8 zł - też fajna oferta dzięki!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja powiem CI, że ostatnio zainwestowałam w naprawdę solidny, profesjonalny sprzęt…a mianowicie chodzi mi o taki odkurzacz centralny http://profieurope.eu/oferta,795.html, z wysokimi parametrami użytkowymi, samoczyszczącym filtrem. Jeżeli chcecie kupić takie urządzenie, żeby służyło przez wiele lat to podobno strzał w dziesiątkę. Moja siostra kupiła od tej firmy odkurzacz wiele lat temu i wciąż wygląda i działa jak nowy. To podobno rzetelna, uznana firma, mająca duże doświadczenie w produkcji i sprzedaży odkurzaczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja też mam odkurzacz centralny (http://www.odkurzaczedomo.pl/) i jest to naprawdę wygodna rzecz. Oczywiscie jak się ma dom, bo w mieszkaniu to ciężko coś takiego zainstalować. Nie dźwigasz po schodach, kabel cie nie ogranicza, szybko, sprawnie idzie odkurzanie. Szczególnie jak się ma zwierza, ktory gubi sierść jest to bardzo ważne .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja również wolałam zainwestować w solidny sprzęt, czyli w odkurzacz centralny z firmy www.beam-djak.pl i jestem z niego bardzo zadowolona. Ma dużą siłę ssącą, nie jest głośny, posiada pięcioletnią gwarancję. Przejrzyj sobie ofertę tej firmy, koleżanka mi ją poleciła, nie zawiodłam się na ich produktach. Mają bogaty wybór odkurzaczy centralnych, jednostki centralne jedynie uznanych, sprawdzonych producentów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniaff
a myślałaś o odkurzaczu bezprzewodowym a'la ergorapido? Masz stację dokującą w której ładujesz urządzenie a gdy chcesz posprzątać nie musisz rozwijać kabli itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sukubka
Tzn że odkurzacz ładuje się sam? Nie słyszałam o czyms takim. Jakiej to jest firmy? Jak dla mnie centralny odkurzacz jest bez sensu w mieszkaniach i mniejszych domach. To miałoby sens tylko w wielkim domostwie gdzie ktos ma manię czystości raczej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gucia991
Też pierwszy raz o czyms takim słyszę... Ja zastanawiam sie nad zakupem odkurzacza z http://www.mixmedia.pl/odkurzacz-zelmer-jupiter-zvc425ha,id-144931 Mają ogromny wybór i atrakcyjne ceny. Poza tym dostawa dość szybka więc zaoszczędzę czas na bieganiu po sklepach. Ostatnio przestałam kupować w stacjonarnych sklepach bo tracę na to pół dnia i na końcu wychodzę z niczym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marta131
sukubka, tak, trochę jak komórka - ma akumulator i wskaźnik naładowania. Jeżeli jest na wyczerpaniu, podłączasz do prądu i ładujesz. Obczaj np. Electrolux, bo ma dużo różnych modeli. To pożyteczna sprawa, bo nadaje się choćby do czyszczenia samochodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a my myslimy nad odkurzaczem centrlanym? mysliscie ze sie opłaca? koszt jest sporo wiekszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tak, ale warto. my po remoncie zainwestowaliśmy w odkurzacz centralny z tej firmy http://www.beam-djak.pl/ i już sobie nie wyobrażam powrotu do zwykłego odkurzacza. Odkurzacze centralnego sprzątają dokładniej i ten cały kurz wydostaje się na zewnątrz domu. Można rzadziej sporzatac, a poza tym nasza córka ma alergię więc taki sprzęt jest nam rzeczywiście przydatny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja ostatnio kupiłam odkurzacz z panasonica. Kupowałam ekspres do kawy własnie z panasonica i ten odkurzacz jakoś rzucił mi się w oczy i dlatego jest już mój razem z ekspresem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zelmer też teraz robi niezłe, łatwiej z serwisem, warto popatrzeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mogę polecić odkurzacz wodny Rainbow www.odkurzaczrainbow.pl, jest świetny, nie miałam nigdy lepszego odkurzacza, do tego jest świetny dla alergików

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kup sobie jakąś amice mają tanie worki dobre mają ssanie :) i wejdz sobie na ceneo i zoabcz jakie ceny mają w sferisie elektorniczym czy jakimś innym sklepie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miszka27
zdecydowanie polecam odkurzacz piorące, nie dość, że do dywanów to jeszcze kanapy można sobie wyczyścić, ja dostałam w prezencie ale tak patrzyłam a stronie sferisu i ceny nie są aż tak zabijające

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oglądałam te odkurzacze na stronie sferisu-fajne ale może poczekam na promocję jakąś...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolinazua
jak masz do wyboru electrolux, to bierz electrolux, bo to chyba najlepsza firma ;) ja mam pure i9 i jestem w nim totalnie zakochana, ale to juz jest troszke wyzszy koszt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niko55
jeśli kupować nowy to tylko wodny, gdzie zasysany kurz i śmieci topiony jest w wodzie a potem wylewamy do muszli. Każdy workowiec to zakurzacz gdyż pluje powietrzem z kurzem a w mieszkaniu podczas sprzątania śmierdzi , szczególnie jak w domu są zwierzęta. Przepuszcza powietrze więc i mikrodrobiny kurzu. Taka jest prawda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak naprawdę nie ma co się kierować jaki się miało wcześniej, tylko zrobić rozeznanie w aktualnych modelach i dobrze przeczytać o wprowadzonych zmianach. Mi osobiście pomógł bardzo ten poradnik https://www.al.to/poradniki/3766-jaki-odkurzacz-wybrac-ranking-najlepszych-modeli.html bo wybrałam model, dopasowany do moich potrzeb a nie kierowałam się przyzwyczajeniem o obawą zmian a odkurzanie dzięki temu stało się dużo prostsze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
super są odkurzacze wodne, zwłaszcza dla alergików. Sama zamierzam zamówić chyba THOMAS Multiclean X10 1700W

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×