Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Czy zdecydowałybyście się na drugie dziecko w tej sytuacji?

Polecane posty

Gość gość
wole miec drugie dziecko bez wakacji niz wakacje i jedynaka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
padaczka to nie powod aby nie miec dzieci. ja znam matki ktore są na wozku albo kalekie i co? i maja dzieci. albo ze schizofrenią marzy im sie rodzina i rodzą rodza. bo choroba nie zaglusza instynktu. zapytaj siebie jedna z drugą czemu obciazasz dzieciaka opieką za siebie na starosc. co mu dasz? wozek na start? co mu dasz?chorobe? widok psychiatry? mam kumpele ktora ciagle pitoli o dziecku a ma schizofrenie. jako kolezanka owszem jest ok. i gada ze maja rodziny z tą chorobą.dupa prawda.sa nieszczesliwe.nieszczesliwe!te dzieci! druga kolezanka jest dzieckiem matki schizofreniczki i cierpi jak malo kto.cale zycie nieszczesliwe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kochana. Padaczka to nie jest choroba psychiczna, więc nie widze róznicy aby mąż nie mógł płodzić dzieci :) Czym się różni padaczka od miażdzycy, czy cukrzycy. Każda z chorób niesie ryzyko ataku itp... ale nie wyklucza z życia, zwłaszcza w dzisiejszych czasach. Ja bym się albo zdecydowała na dziecko natychmiast. Odchowała i jak skończy 2 latka. Puściła starsze do szkoły, młodsze do złobka i poszła do pracy. Ludzie, gdybym miała wybierać mieć bogatsze dzieciństwo, wycieczki i lepsze ciuchy a moje siostry to wybór wogóle jest przesądzony. Pieniądze to nie wszystko a rodzeństwo to wartość ponad wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"wole miec drugie dziecko bez wakacji niz wakacje i jedynaka..." Ty tak, a dziecko? Myślisz, że będzie się fajnie czuło, jak rówieśnicy będą opowiadać, że byli tu i tam, a Twoje dziecko co odpowie? Że opiekowało się młodszą siostrą/bratem? Jak chodziłam do podstawówki, to kupa osób chwaliła się zagranicznymi podróżami, ja zawsze wakacje spędzałam nad polskim morzem. O ile mnie to nie ruszało, bo nieszczególnie przejmuję się opinią innych i od zawsze byłam pyskata, to pamiętam dzieci, które nigdzie nie jeździły i czuły się dotknięte słowami pozostałych dzieciaków. Myślę, że nie powinno robić się dzieci tylko dla swojego egoizmu, bo ja chcę mieć x dzieci i koniec; trzeba brać pod uwagę, jakie to dziecko będzie mieć życie. x Na Twoim miejscu postarałabym się znaleźć stałą pracę, odczekać, aż skończy Wam się kredyt, jeśli przepracujesz też 1,5-2 lata, to już w porządku będzie wziąć L4, będziesz lekko po trzydziestce, to nie jest zły wiek na drugie dziecko. Wydaje mi się, że 2 tysiące na trzy osoby to skrajnie mało, a wcale nie zarabiam trzy razy tyle :) ale może faktycznie macie małe wydatki. A ile miesięcznie możecie odłożyć? Nigdy nie wiadomo, czy nie będziecie potrzebować pilnie pieniędzy na np. jakąś operację albo inny nagły wypadek. Pierwszy krok to odciążenie męża :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wlasnie wczoraj slchalam jak moja kuzynka planuje podrozy do chin. ja wole miec dziecko drugie jak turcje.wiesz dlaczego?bo ta turcja gowno w moim zyciu zmieni.nic cale.a dziecko to usmiech i radosc caly rok a nie dwa tygodnie w hotelu. mieszkamy w rejonie turystycznym.pelnym jezior.tu jest ladnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×