Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Becikowe 2016 a dziecko urodzone w 2015.

Polecane posty

Gość gość2222
no własnie ponawiam temat. Bo ja nie jestem zarejestrowana w up, tylko jestem ubezpieczona u męża w pracy, czy powinnam się zarejestrować? czy ewentualnie starczy tylko np zaświadczenie z urzędu skarbowego o braku dochodów itp?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam, czyli jak dotąd pracuje na umowie agencyjnej i pojde na zwolnienie lekarskie przez ZUS to rowniez nie bedzie mi przyslugiwal 1000zl miesiecznie becikowego? Dodam ze moj partner pracuje na umowe na czas okreslony przez firme, ma to jakies znaczenie? Bede wdzieczna za odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Już patologię macica zaswędziała, bo się dowiedziały, że pieniądze będą nierobom dawać. Mam nadzieję, że to nie przejdzie. W PL nie ma na tyle żłobków i przedszkoli, ale kasa na utrzymywanie nierobów zawsze się znajdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czy to nowe becikowe juz zostalo przeglosowane? bo ostatnio nigdzie nie ma zadnych informacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak na razie nie jest zatwierdzona ta ustawa a wy sie tu zaraz pobijecie ;) 14 maja odbyło sie dopiero pierwsze czytanie w sejmie a to nie znaczy ze od stycznia kazda bezrobotna dostanie kase ;) Śmieszą mnie dziewczyny które gdzieś tam cos usłyszały i juz sie o dziecko staraja bo dostana 1000zł bo sie załapia ;P Podeśle Wam linka żebyscie były na bieżąco, bo przeciez samemu trudno znaleść, albo trzeba codzinnie oglądac dd tvn i nie ma czsu ;) http://www.sejm.gov.pl/sejm7.nsf/PrzebiegProc.xsp?id=8F47E7E816746B7EC1257E2F002D53F7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zaczęło się kombinowanie i robienie bachorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sracie sie tym tysiakiem jakbyscie pana boga za nogi zlapaly... Tak jakby to jakies kokosy byly... Idzicie do normalnej roboty to bedziecie dosttawaly wiecej niz 1000zl na macierzynskin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ojć
Ja mam normalną umowę o pracę w sierpniu mam termin porodu tez mi się nie przelewa i nie narzekam. Mam syna i córkę obydwoje od września idą razem do przedszkola gdzie na jedno dziecko do tej pory płaciłam ok 300złco mc a teraz będzie ok.600zl i to tylko czesne i wyżywienie to całe alimenty które na dwoje dostaje. Malo tego wypłatę mam najniższą krajową z tego opłacane sa media i czynsz w sumie zostaje mi moze z jakieś 200zł. I jak tu przeżyć??? A opieka daje nie roba bo taka jest prawda utrzymują ich. Powiem tak: po co pracować gdy Państwo da? Moje zdanie jest takie na ten temat jeśli chodzi o to becikowe że ci co się starają w życiu koniec z końcem wiązać powinni dostawać tego typu pomoc jakomkolwiek a nie co nie pracuja tylko rok po roku klepia dzieci i z tego żyją! W tedy by się ruszyli do pracy porządnej a nie żyli z naszych podatków!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co do pytań które ty przeczytałem, to powinno rozwiać wszelkie wątpliwości: http://mamadu.pl/117901,nowe-becikowe-wyniesie-nawet-12-000-zl-nowa-ustawa-szansa-na-polepszenie-sytuacji-rodzin A tu fragment tekstu z linka powyżej: Prawo do tych pieniędzy dostaną m.in. bezrobotni i rodzice, którzy nie szukają pracy np. studenci. Status ubezpieczenia nie będzie miał żadnego wpływu na możliwość korzystania z nowego świadczenia. Pieniądze dostaną także osoby zatrudnione na umowy o dzieło. Natomiast ubezpieczeni w KRUS, mogą się spodziewać trzykrotnie większej kwoty.Państwo ma w planie wypłacać pieniądze przez 52 tygodnie lub dłużej, ale jedynie w przypadku bliźniąt i trojaczków. Zasiłek osób ubezpieczonych w ZUS, który jest niższy od proponowanej przez rząd kwoty, zostanie podniesiony do 1000 zł. Ustawa ma zapobiec także sytuacji, w której zasiłek macierzyński jest niższy od nowego świadczenia rodzicielskiego. Dlatego minimalna kwota świadczenia ma być taka sama dla wszystkich. Zmianie ulegnie także zasiłek macierzyński, który daje rodzicom KRUS. Nie będzie to już jednorazowa pomoc, ani kwota obliczana na podstawie wysokości emerytury rolniczej (aktualnie jej czterokrotna wartość).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czyli jeśli jeden rodzic pracuje a drugi nie to pieniądze dostaniecie. Albo 1000 zł miesięcznie becikowego, albo zasiłek macierzyński + brakująca kwota (razem ma być 1000 zł miesięcznie). Becikowe jako takie nie przysługuje mamie która ma prawo do zasiłku i urlopu "rocznego", ale dzięki becikowemu zasiłek ten zostanie podniesiony do wartości 1000 zł miesięcznie. Jak dla mnie sprawiedliwe bo bezrobotna dostanie 1000 zł miesięcznie i pracująca dostanie 1000 zł miesięcznie. Jak dla mnie praca lub jej brak nie powinna wpływać na pomoc państwa dla matek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co kiedy mąż pracuje za granicą a ja jesytem bezrobotna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gdzie w ogóle się dowiadywać na czegoś na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tam nawet sie zaliczaja mamy ktore urodza w 2015 r. tylko wnioski musza skladac do 3 miesiecy po urodzeniu dziecka i od 2016 roku od stycznia dostana...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A co dziewczyny z tym jak ojciec nie pracuje i jest na bezrobociu a matka ma rente socjalna w wysokości 500zł z zusu. jestem ciekawa jak to jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wiecznie nierobów sponsorować - i te biedne mamuśki co wiecznie pracy nie mają ale kasę bardzo chętnie z moich podatków będą brać. Nie stać was to nie róbcie dzieci bo co z nich wyrośnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elagość
dlaczego od razu niepracująca=menelka. jestem niepracującą studiującą zaocznie mamą, która straciła pracę rodząc dziecko. nie pracuję, mam wyższe wykształcenie. nie mam pracy bo nie mam znajomości. taka jest prawda. do policji przyjmują po znajomości,wiem,bo dwa razy się starałam w innych instytucjach również. nie wsadzajcie wszystkich do jednego wora!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hej. czy ktoś wie? obecnie jestem niepracująca w 8 mięs ciąży, mój mąż pracuje. Czy będę się kwalifikowała do nowego becikowego? nie jestem zarejestrowana w UP a może powinnam? Dodam, że nie jesteśmy patologią i nie mamy dziecka po to żeby kasę ciągnąć od państwa. Po prostu skoro istnieje taka możliwość to nie chcę być matką miłosierdzia i olać tej możliwości, bo istnieje wiele zamożniejszych rodzin od nas które się ślinią żeby specjalnie przy kombinować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość 2015.04.15 czemu od razu menelki i patologia??? Ja jestem w ciazy i studiuje. Tez wg Ciebie jestem patolą??? No wlasnie dolaczam sie do pytania janiny!!! Jesteś patolą! Najpierw studia, praca, dom, ślub, a później dzieci. Twoje dzieci bedą taką samą patologią jak Ty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość232323
Również dołączam się do pytania, czy muszę być zarejestrowana w urzędzie pracy? Jestem ubezpieczona u męża w pracy. I też nie jestem patologią- wypraszam sobie! Skopńczyłam studia z wyróżnieniem, mam różne kursy itp, mąż podobnie. Mieszkamy w spokojnej dzielnicy i mamy już jedno dziecko, to że nie pracuje, to nie znaczy że jestem leniwą patologią. Tam gdzie mieszkamy nie mam z kim zostawić dziecka, więc nie poszłam do pracy, a pojawiły sie jeszcze problemy z tarczycą więc lekarz sam zasugerował że rok dwa i ciężko mi było bhy zajść w ciąże, więc się zadecydowaliśmy. Nie zdążyłam znaleźć pracy po prostu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jestem w podobnej sytuacji:wlasnie sie dowiedzialam o ciazy i jestem bezrobotna od 2 miesiecy. Maz ma umowe o prace, czy dostane to nowe becikowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość16
"Od 2016 roku każda kobieta, która urodzi dziecko będzie dostawać 1000 zł miesięcznie przez cały rok. Bez znaczenia będzie to, czy jest ubezpieczona, czy nie." to cytat z jednego reportażu, więc uważam że jeśli matka i ojciec mają umowe o pracę to matka ma prawo do urlopu macieżyńskiego więc w tym przypadku nie dostanie 1000zł mies., lecz jeśli matka jest bezrobotna a mąż pracuje to takiej matce zasiłek roczny będzie się należał... dobrze ja to rozumiem? proszę o komentarz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam, czy jeżeli nie mam ślubu z partnerem ale mieszkam z nim, mam umowę zlecenie, to czy będzie mi się należało becikowe ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
JAKIE BEKARTY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ZASTANÓW SIĘ CO PISZESZ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Myślę, ze tak. Co do statusu bezrobotnego to nie trzeba go mieć. Wszystkie informacje na ten temat na stronie Ministerstwa pracy i polityki rodzinnej w zakladce wsparcie dla rodziny i dalej swiadczenia, pierwsza pozycja. Jest tam wszystko. Pozdrawiam wszystkie przyszłe mamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Myślę, ze tak. Co do statusu bezrobotnego to nie trzeba go mieć. Wszystkie informacje na ten temat na stronie Ministerstwa pracy i polityki rodzinnej w zakladce wsparcie dla rodziny i dalej swiadczenia, pierwsza pozycja. Jest tam wszystko. Pozdrawiam wszystkie przyszłe mamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ponawiam wątek i proszę o rzetelną odpowiedź. Pracuje w oświacie już 5 rok- umowa na zastępstwo niestety, najgorsze co może być, gdyż macierzyński mi nie przysługuje. Każdy grosz w tej sytuacji się przyda, więc pocieszeniem był ten zasiłek 1000zł na dziecko od 1 stycznia. Na Internecie jest dużo sprzecznych informacji odnośnie komu przysługuje, stąd moje pytanie: mąż pracuje na umowę o pracę, mi po urodzeniu wygasa umowa, więc będę bezrobotna. Czy należy nam się zasiłek w wysokości 1000zł miesięcznie. Bardzo proszę o odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tak będzie Ci przysługiwał, aczkolwiek wydaje mi się że budżet jaki chcą przeznaczyc na to becikowe (1,2 mln)bedzie niewystarczajacy.. na bank wprowadza jakies ograniczenia. Poki ustawa nie weszła w życie, cięzko stwierdzic czego mozna sie spodziewac... ale na bank będzie młyn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×