Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

zulka_

czytam bo lubię

Polecane posty

witam kochane :) kawunia podana (_)(_)(_)(_)(_) Ploteczko ..Terix ... Dorix.. zanim zasiądziesz za biurkiem choc na kawunie :) bardzo brakuje cię tu :)❤️ zulko.. jak to zakupy z mamą musiałam bo tak bardzo chciała do ludzi pochodzić po starych sklepach ..ale wiele z nich już brak wyparły je markety i powstały banki :O jednym slowem poczuła się taka dopieszczona a to mnie bardzo raduje ..ma swoje lata już i kocham ją bardzo choć czasami wnerwić potrafi ..nauczyłam się już nie przywiązywać uwagi do tego co mnie wnerwia odpuszczam..udam ze nie slysze i jest dobrze .. Vanilko... jakoś wytrwaj te pare miesięcy :O choć jestem bardzo zdziwiona no ale teraz już musisz ...👄 Beatulko.. piekny ten domek będziesz miała .. 👄 Teklo ..👄 Bastylko.. szkoda ze ci się nie udalo no ale trudno ❤️ idę do kuchni nastawiłam bigos dla bratowej bo mama bratowej jest w szpitalu i pewnie będe miała ful wypas rodzinny ..lącznie z moją siostrą jej rodziną ...rodziną brata :O no ale tato i mama kazali i tak musi być :O ...mam nadzieje że te plany legną gdzieś na półce ..:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
terix.. ale ja czytam kupiłas lokówkę a nie lodówkę :D:D no tak mam stare okulary ...dzisiaj mam mieć nowe więc powinnam czytać to co piszecie kochane ale wymyślać .. Daisy .. zaglądaj w miare czasu ..ja jak ty mam pełne ręce roboty wiadomo święta 👄 milusiego dnia kochane 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Orsejko Jestem z kawa i na kawie,potrzeba bardzo bo u mnie pada.Jakos nie moglam sie dzisiaj dobudzic a zaraz musze do ortopedy ,pewnie spedze tam całe przedpołudnie. Zawsze tyle jest ludzi. Orsejko mi tez potrzebne okulary ,ale w nastepnym roku pomysle. Orsejko fajnie ze zajmujesz sie mamą,a bigos zrób. Zulko jutro zrobie to drożdzowe,pewnie z dżemem,mam nadzieje ze wyjdzie ja jestem naprawde lewa do ciasto drożdzowego,az wstyd. Teklo czy z dzemami jakimis robiłas to ciasto? Bastylko tak to w zyciu jest ze nie zawsze sie dojedzie jak trzeba. No nic dopijam kawusie i sie zbieram.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kajetannn
A czytaliście może "Greccy herosi według Percy'ego Jacksona" Riordana? Ja właśnie skończyłem i jestem mega pozywanie zaskoczony - emocje niesamowite :D hehe nie spodziewałem się, że aż tak będę się ekscytował. A Wy już czytaliście? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam - zabiegana niestety i dlatego śniadanka wczoraj i dziś nie było :O Wczoraj miałam cały dzień dyżuru z młodszym wnusiem bo młodzi: jedno w pracy a drugie pilnie po dokument do byłej pracy pojechało... a to do naszych południowych sąsiadów... Z wnusiem fajnie było ale wróciłam wieczorem wykamana i jeszcze na gimnastyke polazłam bo myślałam że po dniu skupienia uwagi na maluchu ruch dobrze mi zrobi. Tymczasem tam malowali lamperie, niby farbami eco ale taki smród był że gimnastyka raczej szkodliwa była niż pożyteczna :P:P:P A dzisiaj od rana biegam bo u pana ginekologa zaliczyłam meldunek z wynikami. Dohtór był zadowolony i ja też bo okazało się że wyniki mam świetne. Powiedział że nawet on takich nie ma a chciałby :D Przyjrzałam sie teraz i faktycznie: wszystko w normie co w kontekście wieku napawa wielkim optymizmem.:D Potem pakowałam i wysyłałam paczki: -jedna tam gdzie zawsze od 11 lat -a druga tam gdzie odpoczywaliśmy w sierpniu i październiku A teraz pije kawe (dzięki Orsejko❤️) i moge ogarnąć chałupke. Zulko❤️ - gapa jestm bo nie pomyślałam :D zamiast wypytywać mogłam zajrzeć na stronke ;) Plotko ❤️ - robiłam z powidłami a miałam ich mało to wpakowałam jagody ze słoika i wyszedł wspaniały placek - jagodzianka :D Tak jak Zulka robiłam z serem i też uważam że może być to dyżurne ciasto na rogaliczki, paszteciki itp w zależności czym nadzieje. Czasami robie paszteciki do barszczu wigilijnego a to ciasto się świetnie nadaje. Orsejko - no i jednak nie migniesz się od wizyty :O Życzę Ci żeby szybko i bezstresowo przebiegła ❤️ A u mnie od lat już tak się utarło że na sylwestra - Nowy Rok robię bigos. Caaały gar bigosu szybko znika :D A robie go z szykanami: z powidłami lub śliwką, z grzybkami i wszelakim mięsiwem jakie tylko pod ręką mam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mały odpoczynek :) Teklo ..mam nadzieje że s... jednak do mnie nie przyjedzie bo od poprzednich świąt cisza ...więc myślę że nie .. Brat to jak wpadnie to na dwie godzinki i tyle ... .zresztą nie wiadomo jak to wszystko się im ułoży :O czy będa mieli czas ...... rodzice na pewno będą ale to mi akurat nie przeszkadza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
weekendowo Teklo wcale a wcale nie jesteś gapa, jak tylko nie chciałam tutaj podawać szczegółów. tam spokojnie znajdziesz w zakładce na D - ale szyfrem gadam;) Orsejko czyli mama dyryguje, gdzie, co i u kogo? masz najlepszy sposób, by nerwów nie tracić;) Ploteczko z dżemem ciacho będzie super, tylko dżem nie może być zbyt rozlazły przynajmniej do rogalików, bo wypłynie. ciekawe czy zwróciłaś uwagę, że w przepisie autorka zapomniała powiedzieć ile czasu piecze ciacho:P drożdżówkę z kruszonką piekę 35 minut w 180 stopniach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
teraz mam zamiar spróbować upiec z tego przepisu ciacho z makiem, niekoniecznie zawijane w kwiatek, a bardziej tradycyjnie jak makowiec, zobaczymy co wyjdzie:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ufff Orsejko ;) ❤️ Dziewczynki zaczyna sie robić późno - czas wziąć kartki z notatkami do ręki i punkt po punkcie realizować bo inaczej spóźnienie pewne ;) :D:P No dobra żartowałam :D nie musicie ale ja musze :D od lat wszystko robie z notatkami - daje mi to poczucie bezpieczeństwa że żadnej wpadki nie zalicze i ręce nie będą mi sie trzęsły z pośpiechu. Raz w życiu to przeżyłam na komunii mojego syna. Wpadłam w panike, nikt mi nie pomagał, komunijne przyjęcie w domu bo takie czasy były, wszystko stygło na stołach a ja jeszcze sałatki kończyłam. Koszmar :O Powiedziałam wtedy: ostatni raz to przeżywam. Nigdy więcej. I tak zostalo. A teraz kaweczka popołedniowa (_)? (_)? (_)? (_)? I sernik luksusowy kupiony wczoraj na dole w cukierence ;) (__########__)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wieczorkiem Teklo,Zulko napiszcie dawałyście suche drozdze czy świeże? jesli swieże to ile? Jutro bedzie u mnie drozdzowe,mysle ze z wisieńkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ups Zulko nie widziałam Twojego wpisu 👄 :D Plotko na taką ilość drożdżowego mozesz dać pół kostki drożdży świeżych. Do tego ciasta używam suchych drożdży. Mam teraz zawsze mały zapasik w szufladzie. A użyłam tego przepisu bo mi zależało na efekcie - robiłam gwiazde na roczek drugiego wnuka. Na roczek pierwszego zrobiła Synowa w postaci „brioszek” - specjalnie dla maluchów żeby ich nie futrować slodyczami - brali buły w łapki i wcinali. W przypadku nutelli - obsmarowali sobie troche buziaki ale daliśmy rade ;) W obu przypadkach ciacha były zawinięte w celofan bo to przeca „torty” urodzinowe były :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Plotko - dzisiaj pytałam gina jak długo mozna stosować plasterki - powiedział mi że nawet do 70-dziesiątki. Moim skromnym zdaniem Ploteczko hormonalna terapia zastępcza pozwala przedłużać młodość albo inaczej: pozwala nie starzeć się gwałtownie z powodu menopauzy. I to prawda - a do tego wierzcie mi: naprawde należy brać witamine D3 - przerabiam to na sobie. Argument że słońce wystarczy jest bzdurą: nie wystarczy. Uzupełnianie D3 jest zabezpieczeniem przed chorobami nowotworowymi, osteoporozą i w ogole pozwala utrzymać prawidłowy metabolizm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:Dpod choinke kupiłam dla Małżowiny samochodowy odkurzacz - fajny jest :D bardzo sie ciesze bo on ciągle ma problem z odkurzaniem (taki pedancik samochodowy z niego) i na wakacjach w tym roku zajeździł odkurzacz naszej gospodyni :D:D:D Musiał jechać do najbliższego miasteczka po nowy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny, pozdrawiam No teraz przegiął szef i 1 nie będę tam musiałam powalczyć. Powiem tylko szkoda mi moich seniorów, nawet im to powiedziałam , że mnie nie będzie. Jutro mamy wigilję nie chciałam isć ,ale m powiedział ,żebym poszła. Mam zrobiony bigosik i flaczki częstujcie się(_______________)(____________________)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 stycznia miało być. Jutro jadę po m na lotnisko w nocy będzie.Miłego wieczoru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny rzeczywiście jak pisała Zulka miska Tuperware :P U mnie pogoda była wiosenna na plusie 10, ale w piecu trzeba wieczorem palić :D Byłam w K-wie, dyrektor miał imieniny i trzeba było zapuścić wazelinę :P Na razie święta są w oddali, chociaż koleżanka zrobiła mi uszka i pierogi z kapustą, tak mam dobrze :) O reszcie będę myśleć po niedzieli :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdążyłam pomachać przed północą Dzisiaj kupiliśmy chichonki czyli choinki ;-) dla mojej matuś i dla nas, susz zakupiony, barszcze zakiszone i kapusta też oczywiście :-). Karpie zamówione. Uszka zamrożone - w tym roku ok. 750 :-p. Ja tylko zrobiłam farsz - ciasto wałkowali moi dwaj synowie a lepiła synowa :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My biegamy codziennie na budowę, prace wewnętrzne opóźnione z powodu kominka - dostawca zawalił termin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieńdoberek🖐️ Zapraszam kawa czeka (_)> (_)> (_)> (_)> Tekla ja też działam z kartką, zakupy, zaplanowane czynności i dania. Teraz tylko skreślam:D Wychodzę do biblio, a przy okazji może jakieś zakupy:P Miłego dnia wszystkim🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Terixiu ❤️ 👄 kawe wypiłam zaraz jak zaparzyłaś i zabrałam sie za balkon bo dzisiaj było tak ciepło. Owinęłam rowery, zadbałam o ostatnią donicę i pobiegłam na zajęcia mojego kółka ;) Moja małżowina dzisiaj w Krakowie na manifie KODu :D:D:D :P a ja mam luzik ;) U mnie też prace zaawansowane są - kapuste BeTulko kupie w zieleniaku na dole uszka w liczbie 70 sztuk :D w zamrażarce i sledziki kupie w boksie rybnym na targowisku.:D wezme płaty śledziowe marynowane, matyjasy i płaty korzenne. A jak zapastuje podłogi to moge powiedzieć że jestem gotowa do świętowania Fruwająca - taka micha jest dla Ludzi posiadających posiadłości i rancza ;) jak Twoje ❤️ Vanilko dzięki za przepisik ;) Miłego przytulania do Kogucika ❤️ - uważaj na drodze ❤️ ❤️ ❤️ Jutro do mnie przychodzą Młodzi na kawusie - dostaną coś od Św. Mikusia :D Miłego wieczoru 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najbardziej lubie ciasto makowe na kruchym spodzie - idealne połączenie smaków Wpinkalam swojską kiełbaskę z chlebkiem razowym na zakwasie robionym i posypanym czarnuszką - zapraszam (_&&&&&&_) Smakuje mi jak najlepszy przysmak :classic_cool: Zulko pochwal sie: to rolada makowa? czy w innej formie?❤️ BeTulko - jak skończą kominek - ugotuj. Czuje sie tak jakby to w moim domu koninek budowali ❤️ ❤️ ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobry wieczór Teklo ja dopiero uczę się robić listę póki co zakupów, bo zdarzyło mi się zapomnieć kupić tego co chciałam i musiałam wracać, więc teraz lista jest robiona i jest gut:) Ploteczko odkąd poznałam ten właśnie przepis, a tam były suche drożdże, innych nie używam. te są świetne, mogę tylko żałować, że wcześniej ich nie odkryłam;)P Terix co teraz przytargałaś do czytania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wczoraj zniknęłam bo prałam, prasowałam i wieszałam firanki i piekłam ciasteczka. dziś robię bigos, w całej chałupie czuć kapuchę:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teklo tak właśnie planuję zrobić makowiec rolowany, sama jestem ciekawa co mi wyjdzie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzisiaj ubrałam choinkę, jest taka mikra, że tym razem stoki na komodzie:P ale urok swój ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×