Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Jakie książki Lema polecacie?

Polecane posty

Gość gość z nerwami
Handlowałeś, ale jakimi? Tytus, Kajko, Żbik? Bez urazy, ale jest różnica pomiędzy Skąd się bierze woda sodowa (skądinąd świetny tekst i rysunki) a pracami Guya Delisle. Ja jestem czytelnikiem od dziecka i wiem co to Dostojewski, Poe, Lem, więc wiem czym jest literatura i czym jest komiks. Ale gdy czytam i oglądam, choćby ten Pjongjang, który wcześniej wspomniałem, to mam wrażenie, że obcuję z czymś na swój sposób literackim, nie tyle przez jakość samego tekstu, ale siłę przekazu. To jest coś jak literatura faktu, chociaż ani rysunek nie jest realistyczny, ani tekst nazbyt wysublimowany, wręcz zdawkowy. Zobacz, może się zdziwisz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
u mnie nie było w spisie lektur ani nawet wspominane. nie przepadałam za "Krzyżakami" troche sie męczyłam podczas czytania,a ja rzadko sie męcze czytając ksiązki ale może za wcześnie przeczytałam,nie wiem chyba 14 lat miałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
>>>Krzyżacy to była jedyna książka m którą przeczytałem 2 razy .. Nawet nie wiem dlaczego<<< x No dobra :D. x Uratowałeś się przed przyrównaniem Cię do Pravika24 :D :D :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sandraaaa
Hej, ostatnio szukałam różnych konkursów i natrafiłam na jeden bardzo fajny konkurs. Myślałam, że to ściema, ale spróbowałam i się okazało, że po 2 tygodniach wygrałam i telefon dostarczył mi kurier . Wiem, że teraz telefony nie są tanie, i chcę wam polecić tą stronkę o to ona: http://zgarnij.ekstrapromocja.pl/wygrajiphona6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość z nerwami
prawictwo pospolite 137 dziś Krzyżacy to była jedyna książka m którą przeczytałem 2 razy .. Nawet nie wiem dlaczego x Ja wiem :classic_cool: Tam jest wątek dziewicy, która ratuje młodzieńca. Przecież tego właśnie pragniesz :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
>>>ale może za wcześnie przeczytałam,nie wiem chyba 14 lat miałam<<< Może nie lubisz Sienkiewicza :) ? x Z lektur, to ja np. Chłopów nigdy nie strawiłem, a robiłem do nich kilka podejść :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prawictwo pospolite 137
czy to chodzi o Jagienke , która moglą zgniatać orzechy kroczem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
>>>Hej, ostatnio szukałam różnych konkursów ... <<< x Spierd_laj SPAMERZE ! ! ! X Przepraszam za brzydkie wyrażenie :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A szkoda, bo Jagna hoża babka była, co to zjeść i wypić lubiła, w sam raz dla ciebie :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prawictwo pospolite 137
czy pośladkami ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
>>>czy to chodzi o Jagienke , która moglą zgniatać orzechy kroczem ?<<< x Nie kroczem, tylko POŚLADKAMI napalony bałwanie :D :D :D. x Widać, co z całej książki zapamiętał :D :D :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość z nerwami
Drogie Prawictwo Czy ty widziałeś, kiedyś krocze kobiety? Nie kroczem, tylko tyłkiem, pośladkiem. Nie ona, tylko Danusia :D Jagienka, pewnie była też dziewicą, ale do końca to nie wiadomo, bo panienką była zaradną i pyskatą, silną, więc kto ją tam wie. Danusia, to lelija czysta, że proszę siadać z wrażenia :classic_cool: I ona Zbyszka od topora katowskiego wybawiła, krzycząc MÓJ CI ON JEST! Też byś tak chciał :D A z pewnością 92 chciały bardzo :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
>>>Handlowałeś, ale jakimi? Tytus, Kajko, Żbik? Bez urazy, ale jest różnica pomiędzy Skąd się bierze woda sodowa (skądinąd świetny tekst i rysunki) a pracami Guya Delisle. Ja jestem czytelnikiem od dziecka i wiem co to Dostojewski, Poe, Lem, więc wiem czym jest literatura i czym jest komiks. Ale gdy czytam i oglądam, choćby ten Pjongjang, który wcześniej wspomniałem, to mam wrażenie, że obcuję z czymś na swój sposób literackim, nie tyle przez jakość samego tekstu, ale siłę przekazu. To jest coś jak literatura faktu, chociaż ani rysunek nie jest realistyczny, ani tekst nazbyt wysublimowany, wręcz zdawkowy. Zobacz, może się zdziwisz <<< x Nie nerwuj się :). x Ja nie deprecjonuję wartości ambitnych komiksów, tylko wyraźnie odróżniam je od książek (ze względu na formę przekazu). Oprócz Kajka i Kokosza zdarzały się nawet wtedy interesujące (głównie francuskie) pozycje :). Nawet pierwsze wydania Thorgala miały w sobie coś artystycznego (moim zdaniem). Nie mogę oceniać aktualnych, bo od długiego czasu nie mam z komiksami kontaktu :(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie chodzi o Sienkiewicza,bo z ''W pustyni i w puszczy'',''Quo vadis'',''Ogniem i mieczem'' nie miałam takiego problemu jak z ''Krzyżakami'' :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czyli wiem o co chodzi. Oczywiście to nie jest literatura, ale są pozycje, które są czymś więcej niż obrazkami z tekstem. Naprawdę polecam Pjongjang. Innych nie polecam, bo dawno :D czytałemoglądałem i nie bardzo już pamiętam. Thorgal był niezły, na pewno wysmakowany. Owszem francuski komiks, jest od lat chyba 70 bardzo wysublimowany, więc się o to nie pokłócimy. Na razie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
>>>z tym mi się to skojarzyło<<< To COŚ, na filmie, wygląda jak trans z przyczepionymi silikonowymi wymionami :(. x Prawdziwym biustem w takim rozmiarze został kiedyś strącony ze schodów mój kolega (fakt autentyczny :) ). x A ja sam miałem szczęście opiekować się takim NATURALNYM biustem przez kilka lat :) :) :). W życiu nie wpadłbym na pomysł uderzania nim w cokolwiek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kurczołak
"A ja sam miałem szczęście opiekować się takim NATURALNYM biustem przez kilka lat " xx nadwaga ma swoje plusy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
>>>nadwaga ma swoje plusy<<< x Dlatego fascynują mnie dziewczyny z nadwagą ;) :) ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amber54
Nie czytam ksiażek tego autora. Ostatnio szukałam czegoś ciekawego w uk i trafiłam na polską księgarnie internetową - http://www.rewolucja.co.uk/ Wybór książek mają ogromy i atrakcyjne ceny. Z tego co wiem na dostawę czeka się kilka dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×