Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość gość

Czy naprawdę większość trzylatków potrafi liczyć i zna litery

Polecane posty

Gość gość

??? Czytam forum i z tego co widzę, to trzyletnie dzieci już mają opanowane liczenie minimum do 20, znają wszystkie litery, zaczynają czytać!!! Serio tak jest??? Moja córka ma 3 lata, literki rozpoznaje ( w większości), do 5 policzy bez pomyłki ale daleko jej do liczenia i czytania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ależ skąd-to mamcie z przerostem ambicji tak uważają a raczej tak im się wydaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Biedne te dzieci spelniaja chore ambicje rodzicow... 3 lata a ona juz ja alfabetem katuje co za glupi narod

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tylko dziwne, że te liczące i czytające trzylatki jak już podrosną i są np. w I klasie gimnazjum dostają amnezji i nic nie pamiętają. Dukają literka po literce, do 100 nie potrafią policzyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no błagam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie wiem czy większość,natomiast moje dziecko liczy do 20,co prawda od 15 trochę mu się myli i potrzebuje malej pomocy.Literki wszystkie zna, zarówno po polsku jak i angielsku ale nie potrafi powiedzieć wszystkich w kolejności alfabetycznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dukac moze nie dukaja,ale zapal do nauki mija z wiatrem ...niestety...choc nie zawsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tu autorka. Ja nikogo alfabetem nie katuję, moje dziecko poznaje literki bo ma mnóstwo zabawek typu puzzle z literkami, klocki, układanki itp. sama dopytuje i zapamiętuje, natomiast tak jak mówię, nie ma mowy o czytaniu czy nawet składaniu sylab-wyrazów. To samo z liczeniem - policzy swoje paluszki u każdej ręki, ale nie ma mowy o odejmowaniu, dodawaniu czy liczeniu do 100 ;) Tak mi się właśnie wydawało, że przecież to trochę za małe dzieci żeby tak świadomie się uczyły, co innego nauka przez zabawę w domu czy przedszkolu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Córka ma 3 lata i policzy do 12. Z literek zna tylko O. Nie zamierzam zabierać jej dzieciństwa, niech się bawi póki na to czas - na naukę przyjdzie pora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moje dziecko zna literki polskie i angielskie. Cyfry arabskie i rzymskie.Liczy w słupkach, sprawdza do wspólnego mianownika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Aha, jasne, a moje studiuje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
14:55 Dopiero studiuje? No wstydz się ;) moje ma 3 lata I już doktora zrobiło. Bierz to swoje w obroty ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój ledwie 3 latek zna od dawna alfabet, już niektóre litery zapomniał ale co jakiś czas wyjmuje puzzle z literami i nas wypytuje. Liczy do 10 po polsku ale za to mówi wiele słów po angielsku i piosenki - oczywiście naśladuje wymowę i nie zawsze powtórzy dokładnie ale dopytuje się o znaczenie, zna kolory po angielsku i po rosyjsku, nazwy pojazdów, liczy w tych językach czasami do 10 dobrze innym razem pomyli się i zostanie na 3 itp., Jest bardzo chłonny i ciekawski i ma niesamowicie dobrą pamięć, nie da się czasami od niego opędzić jak pyta się a co to, a po co itp. Źródła jego wiedzy to nasze zabawy, zabawy z dziadkami, książki, bajki i piosenki z internetu. Bardzo szybko zaczął mówić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zona1988
Moja córka e przedszkolu nauczyła sie liczyć do 20 po polsku i do 10 po angielsku. Umie zaśpiewać cale piosenki i wyrecytować wierszyk którego w przedszkolu uczą. Litery to nie wiem nawet, ja w domu niczego takiego z nią nie ćwiczę. Kolory jedynie chciałam żeby rozróżniała. Moim zdaniem przedszkole jednak ma ogromny wpływ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jadwiga Komoruska
Muj jusz ómie czytać i pisać i zna ortografię czasem od tego wszytskiego dostaje bulu głowy ale jestem pełna nadzieji, że te bule minom w końcu mojemu Bronkowi :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Taa czytają i piszą a co drugi trzylatek z pamperem na d***e lata, geniusze :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moj ma prawie 4, liczy do 12, literki zna (sam zaczal dopytywac jak czytamy ksiazki) ale nie laczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I tak często bywa, że liczą i znają litery a pampersa noszą. Pisałam wyżej o swoim dziecku. Znam dużo bardziej samodzielne 3 latki ale u nas nie jest źle, sika sam na nocnik, potrafi się rozebrać cały i ubrać ale tylko od pasa w dół, nie ogarnia bluzek i koszulek, kapcie i buty wkłada i zdejmuje. Nie pije ze szklanki, choć umie bo wypija mi wodę przy płukaniu po umyciu zębów i nie najlepiej sam je ale to nasza wina, bo go dokarmiamy, mam nadzieję, że jak pójdzie do przedszkola to nabierze chęci na samodzielne jedzenie tak jak z sikaniem na nocnik, do pewnego czasu mówił siku rozbierz mnie a później ja sam. Chciałabym żeby załapał jazdę na rowerze z doczepianymi kółkami, bo na biegowym już śmiga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Po dwójce dzieci, takie jakie mam dziwi mnie że inne dzieci nie interesują się literami ale pamiętam z dzieciństwa jak niektóre dzieci nie cieszyły się, że dostały w prezencie książkę i nie wiedziały co to biblioteka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Haha jasne i komu wciskacie te kity :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój znał alfabet (oczywiście duże litery) jak miał 2 latka. Po prostu naukę literek traktował jak zabawę, codziennie poznawaliśmy nową, potem powtarzaliśmy. Sam przychodził i mówił: mamusiu, pouczymy się literek? Syn tez płynnie już mówi (ma 2,5), zaczął mówić zdaniami pełnymi jeszcze przed 2 urodzinami. Ale każde dziecko rozwija się inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I przykro mi, że to może rodzić kompleksy u co niektórych rodziców (bo przecież nie u dzieci!). Akurat moje dziecko poszło w rozwój mowy, ale np. nie bardzo sobie radzi z rowerkiem biegowym, a niektóre młodsze od niego dzieci już śmigają. Po prostu jest bardziej ostrożny, zachowawczy. Za to bardzo rzadko zdarza mu się uderzyć czy przewrócić. Natomiast pocieszanie się, że skoro moje dziecko jeszcze np nie liczy czy nie mówi, to znaczy, że inni kłamią, jest żałosne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moja 3 latka liczy do 15, potrafi trochę dodawać, z literek zna A B C T M, to wszystko, dobrze tu kiedyś jedna mama i przedszkolanka napisała, dzieci same się nauczą, nic na siłę bo się zniechęca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moje dziecko policzy do 10, alfabet zna polski i angielski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Corka kolezanki ma niespelna dwa latka i liczy do 10 sama a moj syn w tym wieku wogole nie chce gadac :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moj syna jak mialm 3 latka umial przeliterować Mama, Tata, baba itd. Proste slowka. I liczyc do 30. Teraz ma 5 lat. Liczy do 200 i umnie alfabet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moj maly 2 tygodnie temu skonczyl 3 lata. LIczy do 20, zna caly alfabet, sam je, robi siku jak dorosly (chyba podpatrzyl tate ;)), nigdy nie uzywalismy nocnika, uczylam od razu na kibelek. Mowi chyba tak sobie, ale zdaniami. Potrafi sie rozebrac, ja go ubieram bo rano nie mam czasu na niego czekac ;) Zawsze mi sie wydawalo ze normalnie sie rozija I raczej nie wybiega przed orkiestre ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moj ma 3lata alealfabet juz prawiezna caly tylko ze codziennie cwiczym przezzabawe :) prote wyrazy juz sam powoli sklada wczesniej przy mojej pomocy aleostatni miesiac to widze spora zmiane i czyta wyrazy typu mies mleko takie proste :) no ale to chlopczyk wiadomo ze z natury jest juz inteligentniejszy wiec nie ma sie czym przcwalac sumie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A mi sie wlasnie wydaje ze to dziewczynki w tym wieku sa bardziej rozwiniete.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×