Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Tiki u dziecka

Polecane posty

Gość gość
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ktos sie wypowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy kto sie na ten temat wypowie? Czy dzieciom przeszło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja się wypowiem.. Mój syn w wieku ok 5 lat zaczął mieć tiki.. Zaczęło się od mrugania oczami. Polotem doszło chrzakanie.. Trochę to trwalo. Jak minęło to przyszły nowe coraz bardziej dziwniejsze.. Zaczął gryźć swoją koszulkę bluzke. Był okres czasu ze zostal bez bluzek, wszystkie zostały z dziurami.. A potem było jeszcze gorzej.. Zaczął wszystko calowac. Od długopisów i stołu po trawę drzewa wszystko co miał pod ręką musiał pocalowac. Nie byłam z tym u specjalisty ale powiedziałam pęd ostrze kazała przeczekac.. To było straszne sama działałem Rady na forach.. No ale samoistnie przeszło całkowicie po trzech latach.. Teraz syn ma 9lat i żadnego tiku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziekuję za odpowiedz. Strasznie martwię sie o syna bo on od miesiąca kręci głową i wydaje dzwiek mm. Lekarze zalecają czekać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak.... Mój też miał okres że kręcił głową i chrząkał.. Bądź cierpliwa wiem że to frustrujące ale nie ma co się denerwować tym bardziej że robiłaś badania. Musisz być cierpliwa a na pewno minie z wiekiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziekuję, jestem cierpliwa ale to moje jedyne dziecko dlatego strach jest tak duzy... syn nie mial po kim odziedziczyc tików bo u nas w rodzinie zwyczajnie tego nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćwwwwwww
moja córka lat 6 też cierpiała na tiki-mruganie oczami, ograniczyłam mleko i czekoladę( naprawdę zaburzają rozwój) i podaję jej tran eye q powiem tyle tiki przeszły :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziekuję za odp. Tiki mojego syna jednak są bardziej intensywne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To i ja się wtrącę Nawet niedawno założyłam podobny temat Synek ma 6 lat,tiki jego to otwieranie rytmiczne buzi.Robilismy eeg,które nic nie wykazało.Pani doktor zaproponowała,a nawet wypisała neuroleptyki,ale ja wcale tego nie wykupiłam po konsultacji z pediatrą.,która doradziła większe dawki magnezu i spokój,bo często u dzieci w tym wieku tiki wstępują.Zastanawiam się nad preparatem Crystal Mind .Tiki na razie się wyciszyły,sporadycznie mu się zdarzy otwarcie gwałtowne buzi,ale to już nie to,co było jakieś dwa miesiące temu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy wasze dzieci miały tiki? Jak tak to jakie i jak dlugo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czytalam duzo o zespole tureta i umieram ze strachu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mojego,tak jak wcześniej pisałam -otwieranie buzi,wyglądało to jakby kłapał ,jak bocian(przepraszam za określenie,ale nie wiem,jak to obrazowo opisać).Poza tym zaczął się zacinać.Trwało to około miesiąca,takie intensywne objawy.Teraz raz na jakiś czas ,,kłapnie''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mojego to już prawie miesiąc i niestety tiki sie nie zmniejszają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To okropne dziadostwo bo nie wiadomo jak pomóc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a próbowałaś podawać magnez? tylko nie żadne magmisie czy inne cukierki,tylko normalny w tabletkach? ja podaję Filomag

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak podaje od 3 tygodni niestety bez wiekszych efektów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do teo jeszcze wit b, d, tran i wapno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a byłaś u neurologa? eeg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak pisalam syn praktycznie nieustannie kteci glową na boki i wydaje dzwieki mm . Trwa to miesiąc. Najpierw zglosilismy sie do szpitala tam pediatra stwierdzil ze to pewnie zespol tureta potem pojechalismy do neueologa a on stwierdził ze to nie turet tylko tiki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jestem juz wyczerpana psychicznie ze strachu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dlatego szukam rodziców z podobnymi doświadczeniami i mam nadzieję ze tak jak waszym dzieciom i mojemu przejdzie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kurczę... Musisz poszukać naprawdę dobrego neurologa ,bo na opinii jednego trudno się opierać.Może kogoś,kto pracuje ,w sensie ma do czynienia z dziećmi z Tourettem,żeby ewentualnie wykluczyć,a jeśli potwierdza się Twoje obawy -wdrożyć odpowiednią terapię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Raczej to przechodzi,u mojego 5 latka zaczeło się od jąkania,potem skończył się jąkać,zaczął mrugać oczami,przeszłam z nim chyba wszystkich lekarzy az trafiłam na starsza lekarkę pediatre i powiedziała że to na tle nerwowym i zeby przeczekac po prostu,kazała kupić magnez dla dzieci,syrop melissed ,i po 4 miesiącach przeszło:) czasem jeszcze się zacina ,ale lekko ,chodzimy do logopedy,i przede wszystkim ograniczyc czas na telewizje i na komputer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Napewno poszukam jeszcze jakiegos neurologa, chociaz tamten podobno jest dobry. Syn od momentu w ktorym nastąpiły tiki dość znacznie się zmienił stał sie rozsądniejszy i grzeczniejszy bo jeszcze niedawno byl nie do wytrzymania jakby nadpobudliwy a teraz zupelna zmiana...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jesli chodzi o nerwy to synowi bardzo często puszczają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Podaje magnez Chela mag b6 junior

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×