Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Tiki u dziecka

Polecane posty

Gość gość
Czy jakieś mamy mogą coś jeszcze powiedzieć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy ktoś miał podobną sytuacje z dzieckiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Szukam mam korych dzieci miały tiki. Jak sobie z tym radzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorko czy synowi przeszło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy dzieciakom przeszło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie jestem autorka,ale mama synka lat 9,ktory strasznie mrugal oczami. Bardzo doswiadczona psycholog powiedziala,ze to oznacza wrazliwy uklad nerwowy i dopiero jak sie utrzymuje ok roku,trzeba wlaczac leki. Ja podawalam magnez i kidabion z kwasami. Przeszlo bezpowrotnie po ok 3 m-csch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I ja mam en problem od 4 miesięcy. Tiki sie na chwilę wyciszaja potem wracają z duzym natezeniem jakieś inne. Martwię się o syna strasznie bo wydaje ruzne dzwięki....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój syn miał tiki OKROPNE!! Dostał ich nagle, ja byłam w szoku. Nie mogłam spać po nocy, ciągle o tym myślałam. Wywracał oczami, głową, ramionami. Wyglądało to okropnie :( Okazało się jak w większości przypadków o ile nie wszystkich w tym wieku, że to niedobór magnezu! Tyle, żeeeee nie są to byle niedobory! To są niedobory ogromne i podaje się tego magnezu dużo więcej niż na ulotce. Poza tym nie magnez suplement tylko magnez lek. Wystarczy zapytać w aptece... Ja oprócz tego podawałam też tran, bo również kwasy omega mogą mieć wpływ. Po miesiącu podawania tran i dużej ilości magnezu już tiki nie były zauważalne. Osoby niewtajemniczone nie zauważyły wcale. My z mężem jeszxze czasami tak, ale BEZ PORÓWNANIA! Mimo to podawaliśmy magnez jeszcze dłuuugo. Teraz już zapomnieliśmy o sprawie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mojagitara
Jak u Waszych dzieci z tikami? Może zagląda tu jeszcze ktoś, kto pisał wcześniej? Moja córka ma tiki od jakiś 8 miesięcy. Chrząka głośno średnio co 10 sekund. Był czas, że chwilę było lepiej i zamiast chrząkania było mruczenie i lekki pociąganie nosem. Trwało to jakieś 3 miesiące. Teraz chrząkanie znowu wróciło. Byliśmy u alergologa, neurologa. Powiedzieli, żeby nie zwracać uwagi i tyle. A mnie rozrywa od środka jak tego słucham. Zauważyłam, że objawy pogarszają się przy alergi. Podaje jej magnez i kwasy omega3 ale nie w jakuś większych dawkach. Niestety mieszkamy zagranicą i badania mogę wykonać dopiero w grudniu jak przyjedziemy do Polski na chwilę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój mając ok 6-7 lat mial roku. Chrzakanie,dotykanie policzka ( przez to ze szkoły wracał zawsze pomazany dlugopisem po policzki) mruganie, glaskanie wszystkiego ale przeszło samoistnie jak poszedł do szkoły chyba w 1 klasie. Nawal zajęć,obowiązki i zniknęło. Teraz sie z tego śmieje. Raz mial faze na całowanie wszystkiego np stołu,łyżki,liscia na krzaku a czasem nawet na spacerze potrafił stanac na chwilę i pocałować asfalt. Martwilam sie tym strasznie ale lekarze kazali przeczekać i mieli rację. Teraz jest w 5 klasie i czasem tylko mruga intensywnie oczami ale tylko w sytuacji stresowej np jak opowiada o czymś lub sie stresuje czy mu na coś pozwolę albo mowi coś obcemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość Kasia.G

Witam mój syn ma tiki od 3 lat różne od muczenia po mruganie oczami chrząkanie kręcenie koszulka itp. Raz jest tego więcej raz mniej i niestety cięgle trwa a ma już 10 lat. Bardzo pomaga mu terapia czaszkowo-krzyzowa ! Po pięciu sesjach co dwa trzy dni jak by się uspakaja i długo potem jest spokój ale niestety potem znowu wszystko powraca. Teraz gdy przeczytałam to forum sprrubuje zastosować tą supmentacje magnezem bo omega już daje i EEG miał robione i nic nie wykazało. Wszystkim mamą życzę wytrwałości bo ja też bardzo to przeżywam i niekiedy po nocach płaczę. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dnia 15.05.2015 o 19:55, Gość gość napisał:

"Proszę Pani, gdybym miał wskazać najbardziej irytujący mnie błąd koniugacyjny czyli odnoszący się do odmiany czasowników, to na pierwszym miejscu wymieniam konstrukcje, które się zdarzają coraz większej liczbie osób w Polsce, z doktoratami, z habilitacjami - ja tego nie rozumie, ja już umie to zrobić. Na miły Bóg! W trzeciej osobie liczby pojedynczej: on rozumie, on nie rozumie, on umie, on nie umie tego zrobić. " to już jakaś plaga jest,mnie tez to wnerwia niesamowidzie,przecież to są podstawy języka polskiego, do tego wszystkiego dochodzi błąd który tez jest istną plagą czyli ze ludzie mówią: ubieram buty,kurtkę..... 😕

Mnie też to denerwuje 😠

Co do tików-one same przejdą, jeśli nie będzie się zwracać na nie uwagi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martyna

Witam. Proszę o pomoc.moj syn ma triki nerwowe pociąga nosem..na początku myślałam że przyjdzie i nie zwracałem uwagi..nasila się jesienią gdy szkola się zaczyna. Podawałam melisa itp nie pomaga..do jakiego lekarza najlepiej się udać..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martyna

Witam. Proszę o pomoc.moj syn ma triki nerwowe pociąga nosem..na początku myślałam że przyjdzie i nie zwracałem uwagi..nasila się jesienią gdy szkola się zaczyna. Podawałam melisa itp nie pomaga..do jakiego lekarza najlepiej się udać..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×