Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Kto sie zna na spadkach ?? Pomocy.

Polecane posty

Gość gość
Jeśli mieszkanie jest dziadka , to może go przepisać komu chce [ wnukowi jak najbardziej }.Jeśli było babci , która już nie żyje , musi być prowadzone postępowanie spadkowe a to już zupełnie inna polka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to widzę chyba, że Twoja frustracja wynika z faktu iż od 17 r.ż. zapierdzielałaś, Ty mierzysz wszystkich swoją miarą. A tamte dzieci ? Nie korzystały z mieszkania ?? Rozumiem, że teraz mam tyrać jak wół w domu za NIC ( nie chodzi omieszkanie ani o pieniądze ) i moze jeszcze do tego płacić dziadkowi za wszystkie lata ktore tam mieszkałem ? Ty nadal nie umiesz czytać, napisalem wyraźnie, ŻE - przez całe moje 18letnie zycie utrzymywali mnie rodzice. O co Ci chodzi ? Skąd tyle jadu ? Faktycznie słownictwo godne polecenia, widać, te Twoje 3 mieszkania nic Ci nie dadzą, bo tak jak je nabyłaś, tak kultury już nie nabędziesz, a szkoda. Pytanie nadal było inne i dołączam jeszcze jedno, co mogę zrobić aby rodzina przejęła obowiązki nad dziadkiem ? MIESZKANIA NIE CHCĘ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czego pyskujesz gówniarzu? jak tak nie chcesz tego mieszkania i opiekować się dziadkiem to się wyprowadź!!! skoro dziadek ma wysoką emeryturę to z powodzeniem znajdzie kogoś do opieki nad nim nie musisz się już tak "poświęcać" i będziesz mógł korzystać z "praw młodości" no, ale wtedy trzeba będzie płacić rachunki i wszystko kupować za swoje pieniądze - i dopiero będzie dramat! a teraz dawaj! popyskuj dalej! zdaje się, że tylko to potrafisz - oprócz dojenia dziadka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćula
oj ktos tu chyba pozazdroscił chłopakowi że dostanie mieszkanie z niedużym długiem. Dajcie człowiekowi spokój ,nigdzie nie napisał że opiekuje się dziadkiem wyłącznie przez wgląd na mieszkanie. Jego emocje i obawy sa jak najbardziej normalne i słuszne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćula
co mozesz zrobic by rodzina przejęła obowiazki nad dziadkiem ? - napisać dziadkowi pozew o alimenty od dorosłych dzieci,dać mu do podpisu ,wziąć od niego upoważnienie (notarialne) do reprezentowania jego osoby w sądzie i ciagnąć od wyrodnych wujków czy ciotek alimenty, przeznaczyć je na opiekę dla dziadka a samemu pójsć do pracy ,a po pracy w miare możliwości pomagać dziadkowi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jakie alimenty??? przecież autor pisał wcześniej że dziadek ma wysoką emeryturę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćula
to nie doczytałam ,w takim układzie lipton. Niefajna sytuacja, można tylko mieć nadzieje ze dziadek póki jeszcze w pełni sprawny umysłowo sam dojdzie do tego kto sęp a kto gołąb i prawnie załatwi sprawę spadku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
sama odbierałam kiedys spadek ale ta sprawa jest troche skomlikowana. Moja rodzina zawsze korzysta z usług notarialnych tej konaclerii http://rgkancelaria.pl/. Moża do nich zadzwonić i za darmo udzielają informacji co i jak masz załatwić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×