Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mama świeżo po porodzie

macierzyński dla przedsiębiorcy doświadczone mamy proszę o odpowiedź

Polecane posty

Gość mama świeżo po porodzie

Hej dziewczyny 10 dni temu urodziłam synka. Działalność mam ponad 10 lat, wysokie składki płaciłam od października za wrzesień czyli całą ciążę, bo przecież nikt nie jest alfa i omega żeby płacić dokładnie 12 miesięcy i wiedzieć kiedy uda się zajść w ciążę.. Na zaś płacenie np 20 miesięcy mija się z celeM bo wydać 70 tysięcy żeby dostać drugie tyle jest bez sensu ( przypominam, że nie założyłam miesiąc przed działalności tylko 10 lat place i coś mi się od życia należy) Do czego zmierzam czy są mamy które mają długo działalność płaciły np 6 miesięcy lub 3 lub 8 i dostały pełne 6.6 tysiąca? Jak to u Was wyglądało? Dodam, że byłam w sierpniu wyrejestrowana z dobrowolnego ubezpieczenia i po 31 dniach zarejestrowana wiec księgowa mi tego w miarę pilnuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama świeżo po porodzie
Płacenie 70 tys żeby dostać tyle samo miało wyżej być ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama z pytaniem
Nikt nic naprawdę??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja opłacilam, ale 3 składki. Obecnie l4, od wysokiej podstawy a po porodzie macierzyński również od wysokiej podstawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytająca mama
I dostajesz juz pieniążki jako mama czy jeszcze L4? Ja nie brałam zwolnienia to znaczy brałam ale nie dawałam do zusu, bo nie dość ze fajnie mi się pracowało to mi się nie opłacało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dostaje na l4. 2 lata temu, również wykorzystalam ta lukę i.macierzyński przy pierwszej ciąży również Placony od Najwyższej podstawy. Aha i dodam, że działalność ciągle, nieprzerwanie prowadzona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytająca mama
Jak myślisz jak będzie w moim wypadk? Nie byłam ani dnia na l4. Płacone mam za 8 miesięcy bo urodziłam wcześniej. Płaciłam najwyższą dobrowolna. Myślisz ze dostane najwyższy pułap czy będą szukać grzebać i będą obcinać? Ps po jakim czasie od złożenia dokumentów dostałas pieniążki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytająca mama
Ile miesięcy płaciłas w pierwszej ciąży i ile wyszło macierzyńskiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja kuzynka zapłaciła tylko jedną składkę z najwyższym chorobowym, za jeden pełny miesiąc przed porodem i dostawała najwyższy zasiłek macierzyński 190PLN/doba chyba. To było w ub roku w listpoadzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×