Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

skoro człowiek powstał z małpy

Polecane posty

wytłumacz mi jedno. skoro kość istnieje tak długo, że może skamienieć co zapewne trwa baaaardzo długo bo inaczej byłoby tego pełno to dlaczego jednak nie moge żadnej znaleźć o co zresztą pytałem zanim nazwałeś mnie patafianem patafianie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W roku 1922 Henry Fairfield Osborn, dyrektor American Museum of Natural History, ogłosił, że w okolicach Snake Brook w Zachodniej Nebrasce odkopano skamieniały ząb pochodzący z epoki pliocenu. Ząb ten miał cechy zarówno ludzkie, jak i małpie. Rozpoczęły się więc naukowe debaty. Część uczonych była zdania, że ząb należał do przedstawiciela grupy Pithecantropus erectus, inni uważali, iż pochodzi on od istoty znacznie bardziej przypominającej człowieka. Skamieniałość, która wywołała te dyskusje, nazwana została „Człowiekiem z Nebraski” lub, bardziej naukowo, „Hesperopitherus haroldcooki”. Osborna popierało wiele autorytetów naukowych. Na podstawie jednego zęba powstały reprodukcje całej postaci „Człowieka z Nebraski”. Co więcej, przygotowano jego szkice przedstawiające go podczas spacerów z żoną i dziećmi. Wszystko to na podstawie jednego zęba! Ewolucjoniści byli tak zaślepieni ideą Człowieka z Nebraski, że kiedy Wiliam Bryan starał się ich przekonać o niemożliwości odtworzenia całej postaci na tej podstawie, stał się celem ataków obrońców tej idei. W roku 1927 udało się odnaleźć inne fragmenty szkieletu. Można było wówczas stwierdzić, że ząb nie należał ani do małpy, ani do człowieka, ale do wymarłego gatunku dzikich świń amerykańskich, prosthennops. To naukowe faux pas zostało opisane przez Williama Gregory’ego w artykule zatytułowanym Hesperopithecus: ani człowiek, ani małpa, który to tekst ukazał się w magazynie Science.69Szkice i reprodukcje przedstawiające „Człowieka z Nebraski” na spacerze z rodziną zostały usunięte z literatury ewolucjonistycznej. X Tak wyglądają dowody ewolucjonistów ,mogę podać więcej przykładów :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
są rzetelne dowody. skamieliny to najbardziej rzetelne dowody bo utrwalone w kamieniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
patafianie. 99,999 % kości ulega zniszczeni z powodów naturalnych. skaieliny to reszta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20 razy starsze od starożytnych kości są kości neandertalczyka, których jaK PISAŁEM NIE MOGE ZNALEŹĆ. wiem również że neandertalczyk to nie przodek człowieka co nie zmienia faktu, że nigdy nie znalazłem żadnej kości neandertalczyka skamieniałej, odbitej ani żadej innej a ponoć żyli na obszrze europy ładnych pare lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Poczytaj "mechanizmy ewolucji". Bo widać ze g.... .. O tym wiesz. 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czyli, że 0,0001 kości którym udało sie skamienieć twsorzy nam obraz przeszłości?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poczekaj chwilke. załóżmy, że jakis budynek sie rozleciał z niejasnych przyczyn i rekonstruujemy jefgo wygląd z pozostałości powiedzmy 0.0001 jakie przetrwały. jakie są szanse że rekonstrukcja bedzie prawidłowa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W Tennessee np są takie drzewa :p są ich tysiące na całej planecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cegły z budynku nie mają DNA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
skamieliny kości neandertalczyka sa w naturalnych warunkach na gebokości ok 10-20 metrów. jak duże obszary przeszukałeś na tych głębokościach? w jaskiniach można już je znaleźć na głębokości ok 2 metrów. ile jaskin spenetrowałeś na tych głębokościach? dla zobrazowania dotam, że żeby znaleźć jedną skamieniałą kośc neandertalczyka trzeb przeszukać ok 30 metrów kwadratowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak datuje się znalezione kości neandertala? Po warstwie w jakiej je znaleziono ,jak datuje się wiek warstwy? Po skamieniałościach jakie w niej się znajdują :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i założmy iż wiemy o tych fragmentach, że przetrwały bo coś tam. bo np były z blachy. czyli mamy 0.0001 szczątków blaszanych i możemy założyć, że taki był ich procentowy udział w składzie konstrukcyjnym. weź mi teraz na podstawie tego narysuj jak wyglądała sypialnia w pokoju nr np 7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
na yt widziałam że gdzieś wykopali kości gigantów którzy żyli na ziemi ale czy to prawda to nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no więc jak z twoimi wykopaliskami patafianie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skamieliny też nie mają dna:) dlaczego te kości przepraszam skamieliny są na głębokości 20 m?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Juz dawno obalono mit ze mamy tyle genów wspólnych z szympansem :p wiec nie szastaj starymi nierzetelnymi danami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kości datuje się metodą radiowęglową dlaczego kosci są na takich głębokościach? bo to jest naturalny przyrost gleby lub warstw kulturowych w zależnosci od miejsca. ty kutwa nie masz o tym pojecia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i jakim cudem istnieją otwarte jaskinie, w których mieszkali neandertalczycy skoro najwyraźniej poziom gruntu podniósł sie od tego czaso o 20m. skąd ta cała ziemia? i dlaczego akurat koorfa 20m? to ok 40 tysięcy lat. skoro tyak to na jakiej głebokości znajdę skamieniałości dinozaura? możesz wziąć kalkulatorek i mi to trzasnąć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pytanie. jak mozna być takim nieukiem i głabem jak patafian? nie było żadnych mitów na temat puli genów u pawiana i człowieka. to są wynika badań naukowych a nie mitów. mity macie w biblii lub innej ksiązce z bajkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale co to jest naturalny przyrost gleby w dodatku w zależności od miejsca. skoro jest koorfa zależny od miejsca to dlaczego akurat 20m? może w miejscu, w którym szukałem to jest akurat -20m i skamieliny fruwaja w powietrzu?!!!?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tylko ze ta metoda jest jeszcze lepsza :o np noga mamuta była kilkadziesiąt tysięcy lat starsza od reszty ciała a takich kwiatków można mnożyć ,metoda fluorowa i inne tez nie są dokładne :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
skamieniałości diznozaurów znajdowane na powierzchni to naturalny efekt ruchów górotwórczych czy ruchów tektonicznych skorupy ziemskiej, głąbie. na tym kończymy lekcje dla patafianów. reszta w książkach i na uczelniach chociaż niektórym jak widac brakuje nauki z poziomu podstawówki. ENDE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i mnie korfa nie wyzywaj cwelu bo to nie jest metoda oświecania kogokolwiek nawet jeżeli ten ktos ma słuszne wątpliwoiści i podejrzenia, że ktoś go oszukuje. przypominam, że to wciąz jest teoria zatem do c****ja nie zachowuj sie jak jakiś piertolony pedofil z sw inkwizycji i mnie wiecej nie wyzywaj bo cie wyeliminuje w drodze naturalnej selekcji co nie jest rtrudne w dobie globalnego przepływu informacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ewolucja, pochodzenie człowieka, skamieliny, pule genetyczne itp to PRAKTYKA, NAUKA a nie żadna teoria, patafianie jedne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to wypiertalaj jak nie umiesz obronic w sposób bezkonfliktowy swojej wiary tyulko muszsz wyzywac wszystkich od patafianów i nieuków. gydbyś chciał zginać za swoją religie to jestem do dyspozycji bo mnie wkooorfiłes cwelu piertolony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Opierając się na wynikach badań przedstawionych w różnych publikacjach, w tym często przytaczane przez naukowców wyniki badań nad genomem szympansów z roku 2005, wychodzi na to że podobieństwo genomu ludzi i szympansów nie przekracza ~87% , a najprawdopodobniej nie jest większe niż 81%. Dodatkowo, szczegółowe porównania chromosomów Y u ludzi i szympansów, dokonane przez niezależną grupę badawczą w roku 2010, wykazują że podobieństwo sekwencji łańcucha DNA wynosi nie więcej niż 70%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czytać matoły bo tu jest wiedza: www.wiz.pl/8,608.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Po prostu neodarwinista poczuł się zagrożony ,wpędzony w kozi róg bo jego argumenty są po prostu z doopy wzięte :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wspólny projektant,a nie wspólny przodek :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×