Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Czy w takiej sytuacji mogę złożyć skargę na kuriera?

Polecane posty

Gość gość

Jestem w 7 miesięcu zagrożonej ciąży. Zamówiłam w sklepie internetowym łóżeczko wraz z materacykiem oraz komodę. Przedwczoraj dostałam sms, że kurier będzie między 10 a 15. I tak nie wychodzę z domu, więc jest mi to obojętne, jednak o 19 nadal go nie było, a na monitorowaniu on-line pojawiła się informacja, że kurier nikogo nie zastał w domu. Ok, może miał dużo pracy, pomyślałam. Ale wczoraj znowu dostałam sms, że będzie miedzy 10 a15. Po 16 zadzwoniłam na nr podany w smsie. Z wielką łaską odebrał i powiedział, że nie ma teraz czasu i nie chce się mu jechać z jedną paczką do mojego miasta i mam sobie tam dojechać. Postraszyłam go trochę skargą do przełożonych, więc powiedział, że będzie ok 19. Przed 20 dzwoni, że jest pod blokiem i mam sobie zejść po paczkę (mieszkam na IV) piętrze. Zaczęłam tłumaczyć, że nie mogę dźwigać, bo jestem w ciąży, a on na to "a ch/uj mnie to głupia szmato obchodzi, ja zostawiam paczkę". Wyjrzałam przez okno i faktycznie zostawił pod blokiem paczkę o wartości prawie 2 tys złotych. Musiałam prosić sąsiadów o wniesienie! Bardzo mnie ta sytuacja zdenerwowała, dostałam skurczy i musiałam przyjąć sporą dawkę no-spy, żeby przeszło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kurier nie ma obowiązku wniesienia paczki. Może ją zostawić na dole. Ale powinnaś złożyć skargę na to, że nie było go w wyznaczonym terminie, no i oczywiście za słownictwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale dlaczego nie ma obowiązku skoro zamawiam usługę door2door, chyba logiczne, że drzwi mieszkania, a nie klatki schodowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najlepiej zadzwoń na infolinię i podając numer przesyłki zapytaj czy w cenie była usługa wniesienia paczki pod drzwi mieszkania. Co do kultury osobistej kuriera, a w zasadzie jej braku to oczywiście złóż skargę. Polecam skargę na piśmie, nie telefonicznie. Ja mam ogólnie dobre doświadczenia z kurierami, ale różnie bywa. Na taką ilość pracujących ludzi zawsze się znajdzie jakaś zakała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jest jeszcze kwestia tego, że on nie ma Twojego pokwitowania odbioru paczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak zostawił i poszedł to przecież nie pokwitowalas odbioru. Zadzwoń i powiedz, że nie dostałaś przesyłki, jak mu każą zapłacić 2 tys za zgubiona przesyłkę to może się nauczy kultury. Ja bym NIGDY nie podarowała chamski, który nazwałby mnie szmata. A i co to znaczy, że kurier nie ma obowiązku wnieść? Zamawiasz i płacisz za dostawę pod adres np. 34/10 to kurier ma dostarczyć do mieszkania nr 10, a nie 1 lub 2 bo są na dole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niektóre firmy nie wymagają podpisu. Poza tym jak chcesz, to możesz złożyć skargę, ale nie masz dowodów na to, że kurier tak się odezwał. Bo raczej go nie nagrywałaś, prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie, nie nagrywałam, skąd mogłam wiedzieć, że mnie wyzwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
poza tym, jeszcze jedno, o czym może zapomniałaś nam napisać. Może po prostu nawrzeszczałaś na kuriera, że się spóźnił, a on po prostu ci tak odpyskował? Bo nie sądzę, żeby na grzeczną uwagę, czy prośbę, ktoś mógł tak powiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja dodatkowo poinformowałabym jeszcze sklep internetowy o problemach z doręczeniem paczki. Jak sytuacja będzie im się powtarzać to też będą reklamować usługę doręczeń. W końcu to oni podpisują umowę z kurierem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie karmcie trola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak nie wymagają podpisu, co tu bredzisz? To jak taka firma udowodni doręczenie paczki :D Ty chyba sam jesteś kurierem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
WSZYSTKIE firmy wymagają podpis :). Powiedz, że nie dostałaś paczki. Przedstaw sytuację tak jak nam to opowiedziałaś - z tym, że jak zeszłaś po schodach to paczki już nie było. I narób mu koło d**y. A po 2-3 tygodniach się odezwij że paczka się znalazła że np. jakiś sąsiad wziął etc czy jakaś tam pomyłka zaszla. W ciągu tych 2 tygodniu na pewno będą kazali mu zapłacić te 2 koła a potem po twoim ponownym telefonie mu je zwrócą. Ale za to będzie miał nauczkę na przyszłosć. ps. z jakiej to firmy? Ja mam notorycznie problem z DPD - wprowadziłam się w nowe miejsce, za każdym razem dzwonię, ze nie życzę sobie zostawiania paczki u sąsiadów a ten debil co drugą paczkę u kogoś zostawia ;/ no k****. Szkoda, ze część sklepów wysyła tylko jedną firmą kurierską i nie mam wyboru wybrać konkurencji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie wrzeszczałam ani nie krzyczałam, bo jak już wspominałam i tak jestem cały dzień w domu, więc godzina jego przybycia jest bez znaczenia. Nie jestem osobą chamską, ale skoro kurier wyskakuje z pomysłem, że mam jechać po paczkę do innego miasta, bo on ma tylko jedną przesyłkę u nie opłaca się mu jechać, a jak nie to przywiezie ją w przyszłym tygodniu to powiedziałam mu stanowczo, że jego obowiązkiem jest dostarczenie przesyłki i jeśli tego nie zrobi powiadomię przełożonych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No właśnie to DPD. Wcześniej miałam doświadczenia tylko z k-ex, ups i dhl i nigdy żadnych problemów nie było, a jak, np.byłam w pracy to podwozili mi paczkę do pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Macie rację, właśnie tak mu koło tyłka narobię, niech trzęsie portkami. Dzięki :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to może obie mamy problem z tym samym kurierem :D?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
często zamawiam coś z dostawą przez kuriera (różne firmy)i często nie muszę nic podpisywać. Wydaje mi się, że paczkę do 30kg kurier ma obowiązek przynieść pod drzwi. Ja bym składała skargę. Wiem,że oni ciężko pracują, wiem że dostają grosze, ale to nie zmienia faktu,że jakiś poziom muszą sobą reprezentować. No i przecież przesyłka jest opłacona z Twoich pieniędzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
co za huj! mąz zamówił tez paczke i zamiast nam dostarczyć do mieszkania,to wysłał smsa ze zostawił w sklepie obok,mój mąz sie bardzo wkurzył bo nie zna ludzi w tym sklepie,nie zadzwonił w czesniej a on twierdził ze dobijał sie do nas domofonem i przez telefon a to nie prawda bo cały dzien byłam w domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no są chamscy i trzeba z tym skończyć, tj. nie dawać za wygraną i skłądać skargi, bo będzie gorzej ja mieszkam na 3 piętrze i często nie ma mnie w domu i proszę aby nie zostawiać paczek u sąsiadów, to i tak gnoje zostawiają, a potem taki sąsiad przylatuje z pretensjami że musi odbierać, więc mówię mu żeby nie odbierał. a poza tym są tacy chamscy, ze nawet nie zadzwonia do mnie, ze zostawili u sąsiadów, tylko potem taka babulinka musi zapierdzielac do mnie z paczką... przecież gdybym wiedziała, ze zostawił paczkę u niej, to sama bym poszła i odebrała a nie jeszcze fatygowała człowieka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
teraz tak czytam o prawach o obowiazkach kuriera,i on ma z****** obowiazek wniesc paczke do mieszkania, chyba ze paczka wazy ponad 30 kg to nie,ale to co zamówiłas pewnie nie wazyo nawet 10kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kurier MA obowiązek wnieśc przesyłkę i nie robi laski, a po dwa jakby mi wystrzelil z testekm ze mam sobie jechać do innego miasta odebrać paczke to on by wystzrelil z roboty i o to bardzo bym się postarala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kazdy kurier ma obowiązek wniesienia przesyłki pod wskazany adres, bez względu na gabaryty i wage, jesli jest mega ciezka- ma wozek, winde na aucie itp. My łatwo kiedyś rozprawilismy się z takimi typami. Kurierowi nie chcialo się doreczyc normalnie przesyłki o wartości kilku tysięcy i zostawił przed domem. Maz zadzwonił do firmy i powiadomil, ze nie otrzymaliśmy paczki i on nic nie wie o doręczeniu przed dom. Kurier wydzwanial i wypytywal czy aby na pewno nie zabralismy jej z chodnika. Ze jemu grozi zapłata za ta przesylke, ze straci prace, bo podpisal się za nas. Utrzymywalismy go w niewiedzy 2 tygodnie, potem zadzwonilismy, ze się znalazła u sąsiadów. Od tamtej pory kurier dzwoni o której bedziemy w domu, bo ma przesylke i wnosi ja w zebach. Prowadze dzialalnosc i tu nie jest lepiej, potrafią pyskowac, odgrazac ze nie przyjada itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak najbardziej składaj skargę!!! Ja kiedyś miałam podobną sytuację z kurierem renomowanej firmy, który skłamał, że przesyłkę odebrano, podczas gdy nie było go pod wskazanym adresem wcale i jeszcze miał dodatkowo zapłacone za przesyłkę ekspresową. Powiedział mi, że on na takiej ekspresowej zarabia 1 zł więc mu nie zależy. Na Twoim miejscu zrobiłabym jeszcze zdjęcie tej paczki zostawionej pod blokiem na dowód dla siebie. Ja teraz jak zamawiam kuriera, korzystam z mniejszej firmy www.riders.com.pl - może nie jest to ogólnopolska sieć, ale zawsze kurier jest kulturalny i wiem, że przyjedzie pod wskazany adres i na umówioną godzinę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pisz sobie skargi do DPD ile Ci wlezie w tej instytucji zawsze kurier ma rację a odbiorca jest idiotą i kłamcą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Troche odkopie temat, poniewaz nigdzie nie znalazlem na forach slowa rozsadku. Sam jestem kurierem, nawet DPD. W firmie jak to w korporacjach, zapiernicz. Nie chce bronic kurierow i ich chamstwa, bo wiem, ze zdarzaja sie buraki z tictaciem zamiast mozgu. Nigdy nie zdarzylo mi sie wyzywac odbiorcy, czesto natomiast zdarza sie to w druga strone, nieraz bylem najgoszy z wulgaryzmami w tle. Teraz jest okres przedswiateczny, pracujemy od 5 rano, do 20-22, bo nie tylko dowozimy, ale i odbieramy. Najgorsi odbiorcy to Ci co chca paczke na dana godzine. Takie cos nie istnieje. Jestes w domu, albo nie i przesylka wroci. Nie jest to wina kuriera, tylko regulaminu firmy. Kurier nie moze dostarczac przesylek na nieswojej trasie, choc byscie nalegali. Moze za to zmienic adres i przekazac innemu kurierowi na drugi dzien. To co czesto wyprawiaja odbiorcy, to zakrawa o pomste do nieba i uwierzcie lub nie, wiecej jest chamstwa w ludziach niz w kurierach. Skargi nie raz leca za bzdety, a kurier pracujacy sumiennie caly miesiac stara sie o premie. Mnie nie raz takowa polecala, bo odbiorca napisal skarge, ze kurier nie doreczyl Mu listu mna 4 pietro, tylko dal do skrzynki, do czego mamy prawo. Inna sprawa... zawsze sa pytania typu, dlaczego Pan nie dzwonil, jak Pan podjechal? Niestety, kurierzy nie maja obowiazku dzwonic do nikogo. Telefony sa podane dla informacji gdyby kurier nie mogl trafic, wtedy sie dzwoni, a nie przed przyjazdem i to nie lezy w interesie kuriera. Co do gabarytow... istnieje mozliwosc doplaty za wniesienie pod drzwi 4 pietra, ale jest droga i nikt jej nie wykupuje. Jezeli paczka ma ponad 30 kg, to kurier ma obowiazek dostarczyc pod blok, a odbiorca wniesc na wlasna reke i reguluje to prawo przewozowe. Co do sytuacji, ze kurier stwierdzil, ze nie bedzie jechal pod jeden adres... nie bede tego kometowal... powinien pojechac. Natomiast my jestesmy nieraz gnojeni przez przewoznikow, ze spalimy wiecej paliwa, niz zarobimy i tu juz ciezko winic kuriera, bo za taki stop dostaje zjebe od centrali, przewoznika i odbiorcy... mozna sie wkurzyc bedac w tak patowej sytuacji i ciezko sie dziwic, ze chodzimy nabuzowani nieraz. Tamtemu kurierowi strzelila zyla, nie powinien tak odpowiadac i tak traktowac odbiorcy. Powinien zetelni ewytlumaczyc, wesprzec sie regulaminem i postarac sie pomoc odbiorcy ile mogl. Gorzej, ze nikt nie wie co przeszedl wczesniej. Wystarczy, ze na golwie mamy przedzialy czasowe, nieraz uszkodzimy busa, trafi sie namolny odbiorca, bez zachamowan w jezyku,skargi za nic (pochwaly niestety juz nikt nie napisze, ze kurier dymal kilometr przez pole i bloto dostarczyc paczke) i wiele innych... czynnikow jest az nadto. Ja jestem zdania, ze kazdy powinien starac sie zrozumiec jedna i druga strone. Niestety tutaj dialogu nie bylo, a pani odbierajaca nie zachowala sie niekulturalnie... Zycze wszystkim aby nie bylo problemow z kurierami ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ajsdioapdjnfad
rowniez mam problem z kurierem DPD ! facet jest niekontaktowy,nie potrafi zadzwonić przed doręczeniem paczki czy też gdyby ,miał się spóznić ponieważ nie ma obowiązku dzwonić to jeszcze nic ,on poprostu zwyczajnie wpisuje ,że nie zastał odbiorcy a jego absolutnie fizycznie pod moimi drzwiami w wyznaczonych godzinach nie ma Takie zachowanie się powtarza i jak na zlosc znow zamowilem rzecz ktora to miala przyjechac do mnie wlasnie tą żenującą firmą lub tez raczej ten ograniczony umyslowo kurier jest to kurier w rzeszowie z dpd niby ma na imie łukasz żona czekała w godzinach podanych w e mail i kurier sie nie pojawil po sprawdzeniu hiastori przesylki w systemie zapisal ze nie zastal odbiorcy . Jego brak kompetencji i ambicji powoduje iz nie poczuwa sie do wykonania telefonu z informacja czy tez zeby zapytać czy mogę odebrać pozniej Nie polecam korzystania z firmy DPD na terenie Rzeszowa chyba ,że ktoś korzysta z uslug innego kuriera niz kurier łukasz jak podaja w e mail Nie ma tego problemu z DHL,siódemką ,pocztexem,i innymi przed dostarczeniem przesylki zawsze dzwonią umawiają się a jak się umawiają to są na miejscu zgodnie z obietnicą zostawiam im zawsze tzw napiwek róznie 2zł,5zł czasem dyche jak przesylka cięzka lub zwyczajnie droga a zalezy mi zeby byla traktowana lepiej niz powinna zycie ale z tymi kurierami jest kontakt sa słowni i przewaznie punktualni Z tym kurierem dpd natomiast jest zawsze problem byc moze powinien zmienic prace bo psuje wizerunek firmy dpd Ja napewno juz więcej nie skorzystam z firmy dpd niestety zamowilem rzecz a nie przeczytalem w aukcji ze wysylka dpd znow zona byla w domu a kurier sie nie pojawil oczywiscie w wyznaczonych godzinach bo nikt nie ma obowiazku czekac caly dzien na kuriera az laskawie postanowi do nas w koncu przyjechac ja wrocilem wieczorem zza granicy i dowiedzialem sie od zony ze kuriera nie bylo \ wiec dzwonie do niego a on mowi ze da mi numer do kolegi ktory bedzie w sobote pelnil dyzur w firmie i bede mogl odebrac osobiscie ok zadzwonilem do kolegi kuriera odebral telefon rozmwial ze mna jakby mial problem z ruszaniem szczeką byc moze loda robil nie wiem powiedzial tak moge przyjechac wiec pojechalem w recepcji dwie dziewczyny mowie ze chce odebrac paczke dobrze zaraz sprawdze na magazynie mowi do mnie po chwili wraca i mowi ze dzis nie da rady bo tyle paczek maja a tu malo ludzi do pracy czy cos takiego mysle ,sobota ok troche cos tu nie gra ale zgoda przyjade w poniedzialem jednak jest poniedzialek a ja mam dos tej frmy a scisle niekompetencji czlowieka ktory dostarcza paczki wiec nie jestem pewny czy nadal chce pojechac osobiscie 15 km w jedna strone bo nie chcialem zeby kurier zabieral znow paczke do dostarczenia mysle ze nie odbiore paczki a na kuriera bede skladal skargi do skutku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Właśnie też mam problem z odebraniem przesyłki przez kuriera dpd w ciągu 2 dni. Bo już 2 dni siedzę i czekam w domu na kuriera, a on nie przyjeżdża. Dopiero dzisiaj około godziny 13:10 sprawdziłam status przesyłki w serwisie, a widzę że jest zaznaczono że przyjeżdżał PRZED CHWILĄ!!! jednak nie zastał mnie w domy! I tak jest zaznaczono w systemie przez 2 dni! Zadzwoniłam do infolinii, i dostałam odpowiedź że kurier przyznał się do winy że zaznaczył błędnie, a przesyłka zostanie dostarczona w dniu kolejnym (to znaczy w dniu trzecim!!!!!). Kurier jest w Markach. Telefon kontaktowy oraz dane kuriera nie podają. Jedynie co mogę zrobić, to złożyć skargę - tak mi było powiedziano. To już nie pierwszy raz spotykam się że nie DPD nie odbiara przesyłki u mnie, teraz nie dostarcza. Już nie mam siły, składam skargę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
http://dajskarge.pl Kliknij na link, jeśli chcesz znaleźć rozwiązania problemów, które napotykasz w firmach i podejmować decyzje dotyczące zakupów, czytając komentarze innych ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tez mialam problem z kurierem dpd .czekalam od 8 do 18 i nie przyjachal,ani nie zadzwonil!!!!a ja na drugi dzien wyjezdzalam za granice.poniewaz nie wolno mi dzwigac,nawet 2 kilo,dlatego zamawiam zawsze kuriera.w to upalnelato ktore mamy w tym roku,bedac za granica nie mialam sie w co ubrac,bo moje letnie ubrania zostaly w kraju z winy kuriera!!!!!!firma dpd powinna byc bojkotowana,oni kpia sobie z ludzi.gdyby wszystkie ofiary zle potraktowane przez te firme zalozyly proces kolektywny o odszkodowanie to firma by padla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×