Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

izulek88

Brak spadkow wagi a pco

Polecane posty

Witam Mam problem. Od dluzszego czasu moja waga stoi tzn ponad dwa miesiace. Nie chce drgnac ani w gore ani w dol. Mam pco czy ktos mial podobna sytulacje.? Jakies rady? Z gory dziekuje za odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co to jest pco?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
podstawowe pytanie, czy bierzesz na to jakies leki (antykoncepcja, metformina itp.). Jezeli nie, to nie ma sie co dziwic, to schorzenie ma to do siebie wlasnie ze weglowodany nie sa odpowiednio spalane tylko magazynowane. inaczej ujmujac, obojetnie jak restrykcyjna diete bys trzymala, organizm i tak skumuluje kalorie na wakli tluszczu zamiast dostarczyc ci energii. wyjsciem z sytuacji jest jedynie leczenie hormonalne, ewentualnie leczenie insulinoodpornosci jezeli takowa masz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie biore zadnych lekow. Do tej pory udalo mi sie schudnac 10kg. Insulinoodpornosci tez nie mam. Wydaje mi sie ze poprostu hormony swiruja dlatego waga stoi. Niestety w necie nic nie znalazlam,poza wpisem dziewczyny ze jej waga pomimo diety i cwiczen stala 1,5roku :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jakie badania miałaś robione? Pod opieką jakiego lekarza jesteś? Dlaczego nie bierzesz ŻADNYCH leków? Jakie są odstępy między miesiączkami? Mieszkasz w Polsce czy w UK?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miesiaczkuje nie regularnie,biore progesteron-luteine kiedy jej nie mam. Zaczelam leczenie nie dawno u gin endo a regularnie chodze do gin bo staram sie o dzidzie. Mam zbyt maly poziom progesteronu Mieszkam w polsce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luteine biore pierwszy cykl bo mialam przerwe 6mcy Pierwsze 2 miesiace byly regularne co 29dni pozniej kolejne juz sie wydluzaly o tydz-dwa Ostatni cykl 43dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A jakie badania miałaś robione?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na tarczyce,lh fsh itd Z tego co wyczytalam w necie moge miec za wysoki estrogen teraz. Mam straszne zatrzymanie wody w organizmie i nawet picie 2,5l wody nie pomaga Poprostu idzie zwariowac Do tej pory zrzucilam 10kg i stanelo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A test obciążenia glukozą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam to samo. Jestem 4 msc po porodzie bralam dwa miesiace tabsy yaz i waga spadala a teraz przestalam brac i waga stoi. Ale mam juz recepte na tabletki i znow zaczne brac, bo nic nie idzie bez nich A tez mam diete i prawie codziennie silownia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zrobcie diete napedzajaca metabolizm najpierw i koniecznie obciazenie glukoza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ile jesz kalorii dziennie ? jaka masz aktywnosc fizyczna? najszybciej pomoze modyfikacja cwiczen ,plus dodanie kcal na chciaz tydzien,bo z czasem na diecie jak masz dlugo ujemny bilans kaloryczny organizm sie broni na wszystkie strony,zeby nic nie spalic.Aha i mozna tez robic cheatmeal czyli powiedzmy raz w tyg zjadasz wiecej niz jesz kazdego dnia.To daje organizmowi znak,ze nie jest gloszony i metabolizm rusza znowu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jem 1800kcal cwicze 5-6 razy w tyg. 2-3razy interwaly plus 3xtrening obwodowy z obciazeniem 6kg. Probowalam 2tyg nadwyzki kcal i tez nic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie mialam testu z glukoza. Nic nie wskazywalo na insulinoodpornosc ale kto wie czy teraz mnie to nie dopadlo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jesz dosc duzo ,wiem,ze cwiczysz ,ale ja przy takich cwiczeniach ,nawet ciezszych jadlam max 1500 kcal Ja cwiczylam na silowni z obciazeniami nawet do 120 kg na nogi plus sztanga okolo 30 kg ,ale nie nie o to chodzi.Zejdz do max 1500 kcal ,i jak naprawde cwiczysz jak tak napisalas waga poleci.Aha i lepiej sie pomierz,bo cwiczysz dosc intensywnie a pamietaj,ze miesnie cieze od tluszcz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
aha i nie cwicz tego samego ciagle ,modyfikuj cwiczenia biegaj ,jakis fitnes,basen,ciezary ,ale ciezary a nie 6 kg ,bo to nic juz dla twojego ciala po takim czasie.Zwiekszaj obciazenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale insulinoodporności nie diagnozuje się, bo coś na to wskazuje lub nie. Ten test jest konieczny i to koniecznie obciążenie, czyli glukoza i insulina na czczo i potem najlepiej godzinę po obciążeniu glukoza i insulina i potem po dwóch godzinach znowu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wlasnie przy 1500kcal zrobil mi sie zastoj bo piczatkowo nie zwiekszylam kalorycznosci. Trening obwodowy robie narazie z 6kg nie moge rzucic sie na gleboka wode i ponaciagac miesnie. Co do mierzenia zrobilam to niestety waga stanela a po 2-3tyg moje obwody wzrosly +1cm a teraz od tygodnia nie cwicze jem ok 2500kcal i waga tez nie drgnie. Stoi jak zakleta plus zatrzymanie wody ktorego nie moge sie pozbyc X Na forum z vitalii podajze dziewczyna z pco pisala ze mimo diety i cwiczen waga stala jej 1,5roku X Za tydz ide do gin zobaczymy co on na to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tarczyca i hormony w normie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badania na tarczyce robilam pol roku tenu i byly ok Co do hormonow mam za niski progesteron

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×