Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

Cześć, jestem mamą dwuletniej Kasi i czteroletniego Michałka. Moje dzieci lubią kąpać się razem, mi to nie przeszkadza, bo zajmuje mi to mniej czasu niz jakbym kąpała je oddzielnie. Do jakiego wieku dzieci mogą kąpać się razem? Słyszałam rózne opinie na ten temat i nie wiem co zrobic, co o tym myślicie? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hmmm ja tez kąpię dzieci razem, ale ja mam 2 córki..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ze 2-3 lata jeszcze spokojnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Droga Mama Ania2015. Przeczytałam Pani wpis i chciałabym powiedzieć, że dzieci nie powinno się kąpać razem nie zależnie od ich wieku. Jest to nie zdrowe, niehigieniczne. Każde dziecko ma swój zapach, na swój sposób się brudzi. Ponadto gdy kąpiemy dzieci oddzielnie, od początku uczymy je intymności, czym ona jest i dlaczego jest ważna. Każde dziecko powinno kąpać się w czystej wodzie. Tak jak My dorośli, również o to dbamy, aby kąpiąc się, była czysta woda, nie powinniśmy robić kąpieli dzieciom inaczej. Racja, kąpiel dwójki dzieci zajmuje mniej czasu, niż jak się kąpie oddzielnie, ale nie jest to właściwe. Dzieci z czasem zaczynają zauważać różnice w wyglądzie dziewczynek i chłopców. Proponuję, aby jednak Pani kąpała dzieci oddzielnie dla większej higieny osobistej każdego z nich. Zamieszczam tutaj dodatkowo link do artykułu dotyczącym kąpania dzieci, które są ciekawe i mogą się przydać każdej mamie. http://www.zdrowemaluchy.pl/jak-powinna-wygladac-kapiel-malucha/ Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
myślę że jeszcze max rok. Ja sie kąpałam z bratem i dla mnie jest to obojętne wspomnienie, brat raczej się wstydzi tego, a miał gdzieś z 6 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A co jest złego w tym, ze dzieci będą widzieć różnice miedzy sobą?? Wg mnie to plus. Będą kwestie anatomii, plci traktować naturalnie. A wstyd to odrębną kwestia i pojawi się naturalnie. I wtedy juz dzieci nie będą chciały się razem kąpać - czyli pewnie kolo 5,6 roku życia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moim zdaniem nie powinno kąpać się dzieci razem niezależnie od wieku pociech. Przyczyny są następujące nie jest to higieniczne, gdyż nikt z nas nie chciały się kąpać w użytej po kimś wodzie. Drugą ważną rzeczą, o której nie można zapomnieć jest ciekawość małych dzieci na temat odrębnej fizjologii tzn. czym różni się dziewczynka od chłopca. Jak wspomniałaś masz chłopca i dziewczynkę, więc jest różnica w budowie anatomicznej, a dzieci jak sama wiesz lubią odkrywać nowe rzeczy, nie wiedząc, że coś jest niedozwolone zakazane. Jeżeli chcesz oszczędzać wodę, warto pomyśleć nad skorzystaniem z prysznica, który zaoszczędzi czasu, pieniędzy i kłopotów. Polecam stronę dzieci. pl artykuł Gdzie leży granica nagości ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co jest złego w różnicach plci? Dlaczego lepiej to ukrywać? Jak karmie młodsze dziecko piersią to mam się chować przed synem zeby czasem nie dowiedział się,ze kobiety maja piersi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
6l chłopiec i 4l dziewczyna, kąpią się razem, róznice płciowe już zauwazyli dawno - jest to dla nich naturalnie, nie budzi emocji, kąpia się w czystej wodzie;) przypuszczam, że woda w basenie, w którym czasem pływam z nimi jest w duzo gorszym stanie niż ta, która im napuszcze do wanny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chciałam udzielić rady na tle psychologicznym. Otóż dzieci jak są ciekawe to prowadzi to do tego, ze będą tą ciekawość chciały zaspokoić i zaczną się badać, a nawet dotykać itd, a to już normalne nie jest. Nie ma tu znaczenia ze to jeszcze niewinne dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Owszem, dzieci w tym wieku nie do końca wiedzą co to wstyd i pojawi się on w późniejszych latach, chociaż to również jest kwestia indywidualna dla każdego dziecka. Lecz dlaczego dzieci mają być narażane, aby kąpały się w nieczystej wodzie? Nikt z nas, jak już wcześniej wspominałam nie chciałby się kąpać w wodzie używanej przez inne osoby. To nie jest higieniczne. Dzieci które chodzą do przedszkola/żłobka przynoszą bakterie i podczas kąpieli, mogą zarazić drugie dziecko, np. poprzez bakterię escherichia coli, która powoduje nadkażenie układu moczowego . Natomiast co do karmienia piersią, to jest zupełnie inna sprawa. Tutaj jest poruszany wątek wspólnej kąpieli dzieci .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w sumie to nie myślalam o tej sprawie w sensie zdrowotnym tylko jako o oszczednosci czasu i wspolnej zabawie moich dzieci. przeglądając inne fora, napotykalam sie tylko na opinie, ze wspolna kapiel dzieci jest dobra, wiec Droga ef_pomoc i miska22 muszę przyznac, ze uswiadomilyscie jak inaczej mogę to postrzegac. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wydaje mi się, że nawet badanie i poznawanie się przez dotykanie jest normalne, chociaz nie zauwazyłam tego u swoich dzieci. Mają zabwki w wodzie i nimi sie bawią. I nie rozumiem dlaczego dziecko, czy człowiek ma sie wstydzić swojej nagości?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co za p*****ly wypisujecie. Tez kapalam sie z bratem, nigdy sie niedotykalusmy w jakis dziwny sposob jak to ktos wtzej napisal a byla dobra zabawa w nurkowanie chlapanie itp, brat 2 lata starszy, pierwszy poczul ze chce intymnosci i wtedy juz kapalismy sie osobno. Mial z 6-8 lat. nie pamietam, ald chodzi o to ze dziecko wyczujr kiedy robi sie wstydliwe i ci powie o tym albo zauwazysz to w zachowaniu dziecka i wtedy zmienisz nawyk. Dzieci roznie dojzewaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja mam 6 letnią córkę i 4,5 letniego syna i nadal kąpią się razem, uwielbiają to, bawią się razem, dla mnie nie ukrywam to też wygoda i oszczędność czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kasia i Michał, bardzo ładne imiona wybrałaś :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość callineczzkaaaa
Nie widzę nic złego jak rodzeństwo kapie sie razem .Sama jako dziecko kapałam sie z młodszym bratem . Ja nie raz jak siedzę w wannie to moja 4 latka przychodzi i kapiemy sie razem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja chodze do kolegi dorosłego.

jego wnuczekj kąpie sie z mamą.

widać to przez szybę w łazience

widziałem jak stał nago przy niej

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×