Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość w kłopocie

Proszę pomóżcie! Urodziny męża i brak pomysłu na menu

Polecane posty

Gość gość w kłopocie

Mój mąż kończy 40 lat i z tej okazji zjeżdża się większość rodziny do nas. Nie mogę zamówić cateringu i nie zrobię tego, bo oczekują, że będzie domowe jedzenie ( dwie osoby z rodziny mają firmy cateringowe i wiedziałyby, że coś zamówiłam). Osób będzie łącznie 22:O, dzieci brak na szczęście. Co mam im podac? Na przystawkę, zagrychę, na obiad, deser. Myślałam o daniach na ciepło czyli schabowe, karkówka, kiełbasa (wiem nudno), ale prócz tego nie wiem kompletnie co można dać. Sałatki mogę 3 wielkie zrobić czyli gyros, z serem feta i z mozzarelą, a co do tego? oczywiście wiem, ze wędliny, jakiś ser, owoce. Ciasto zamówię z cukierni, ale najgorsze te przystawki i danie główne. Błagam pomóżcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I tak będziesz latać wokół wszystkich, podgrzewać, stawiać, zbierac, zmywac i od nowa Macieju? pogięło? szwedzki stół zrób, ze dwa razy podja coś ciepłego, drinki i szlus, komu się nie podoba niech spada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Obiad 3 rodzaje mięsa (schabowe , piersi z kurczaka , karkówka pieczona ) sos ciemny pyzy (kupne ) , kopytka (kupne) , ziemniaki 3 rodzaje surówek (kupne ) +mizeria (szybkie) Tzn ja bym tak zrobiła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Masz ogródek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
bigos + gorzalka + kiszony minimalizm zawsze modny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość w kłopocie
\mam ogródek, ale skąd to pytanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zróbcie gria:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy was ludzie pogrzało? po jaką cholerę 10 różnych mięs na jeden posiłek i 20 dodatków do wyboru? co to, restauracja? roboty sobie jak kto głupi dodawać? :o Robisz jakąś zupę (np. krem z zielonego groszku) udka z piekarnika (można nastawić na pieczenie w niskiej temperaturze - 90-100 stopni - wyjdą świetne), do tego np. puree ziemniaczane (jak chcesz zaszaleć to podzielić na 2 części, do jednej dodać ugotowaną marchewkę, do drugiej brokuły, będzie kolorowo), michę zielonej sałaty, i gotowe. Na deser tort i owoce (przecież sezon na truskawki i czereśnie jest), przystawka, deska wędlin i serów, i gotowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bogracz jakis zrob i salatki plus zimna plyta. Bedziesz smazyc tyle kotletow? Mozesz pieczen w piekarniku upiec. Zrob tak zebys miala jak najmniej roboty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ciasto z cukierni a jedzenie musisz gotować na 22 osoby. Współczuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
po pierwsze to TY jestes gospodynia domu i odpowiadasz za to przyjecie.Wiec nie rozumiem tego zdania, ze goscie oczekuja domowego jedzenia ??? I tak znajda sie tacy , ktorzy beda niezadowoleni.Na Twoim miejscu wszystko kupilabym gotowe... Druga sprawa. Zaprosilas mnostwo osob , moze wiec taki sprawdzony , zachodni sposob na swietowanie . Popros , zeby kazdy przyniosl cos ze soba. Wtedy zafundujesz od siebie jakies przystawki, moze grilla i wystarczy !! Masz roszczeniowa rodzine, meza ??? , niepotrzebnie spinasz sie. Na koniec urodzin bedziesz tylko zmeczona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Skoro w rodzinie mają firmy cateringowe, to od nich zamów żarcie. Ja raz robiłam żarcie na 25 osób- chrzciny mojego syna. Pomagała mi mama i teściowa, a i tak zapierdziel był i jeden wielki sajgon. Dlatego teraz zamawiam catering, jak wiem, że będę miała powyzej 10 osób w domu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to ja bym zrobiła grila - ze trzy rodzaje fajnie zamarynowanych mięs, plus ser, warzywa, pieczywo czosnkowe, do tego proste sałatki: ziemniaczana (pure, smietana, majonez cebula, ogórek konserwowy), z kapusty (kapucha, marchew, koperek, natka, sos czosnkowy), może jakaś wykwintniejsza do tego - ale to już sama wymyśl, do tego na zimno sery, orzechy, owoce sezonowe, zakąski pod picie raczej tradycyjne, ale dobrej jakości. Osobno podasz tort z kawą i już - też miej cos z tego, a nie urobienie po pachy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Problem z d**y. Ciasto z cukierni a żarcie MUSI BYĆ domowe. Taaaaa jasne :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
żarcie z firm kateringowych to porazka - jadłam ostatnio na pewnych urodzinach, niby to efektowne i niby ok, ale nic szczególnego, a produkty widac , ze tanie i jakosciowo watpliwe, naprawdę lepiej zrobic mniej a dobrze, chociaz jesli tam dwie osoby sa z firm kateringowych to zamówiłabym u nich, wtedy jakiekolwiek fochy szłyby na rodzinę;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja przyjecie zrobiłabym w formie grilla - jeśli pogoda dopisze. Z mięsami można naprawdę poszaleć , wcale nie musi być to nieśmiertelna kiełbasa . Do tego grillowane warzywa , lekkie sałaty , pieczone ziemniaki . A potem ciasto/tort/owoce/kawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zawsze mozesz zrobic tak po hiszpansku (oni wiedza jak robic imprezy na duza ilosc osob :-) ) Na przystawke tapas, czyli mase roznych malych przystawek, oczywiscie wszystko kupne np. oliwki zielone, czarne, pomidory suszone w sloncu, troszke roznego rodzaju salami, troszke szynek np.parma itp do tego jakies tam zwykle kolorowe warzywa itp do tego wszystkiego jakies trzy sosy, wino i masz z glowyhttp://www.vinnet.se/senaste/302/bjud-in-till-harliga-host-tapas . Danie glowne idac dalej w hiszpanska kuchnie moze byc tacos. Znowu wszyscy biora sobie tyle ile chca, Ty masz malo roboty bo zwyczajnie smazysz duzo mielonej wolowiny a reszta jest kupna. Super oryginalne i smaczne jedzonko i kazdy wynajdzie na stole cos co lubi :-) Nie wiem czy nie za bardzo oryginalne ale u mnie zazwyczaj sie sprawdza na wielkie imprezy i wszyscy sobie chwala, nawet moja mama ktora jest straszna konserwa jesli chodzi o jedzenie lubi ten rodzaj kuchni bo sama sobie wybiera co lubi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli masz ogród to grill może być dobrym pomysłem. Oczywiście zakładając że masz na tyle dużego grilla, że zrobisz na raz więcej niż 3 kiełbaski;) No i grilla nie musisz pilnować osobiście tylko do tej roboty zaangażować męża, albo innych ogarniętych mężczyzn, na ogół dla nich to frajda. I tak z grilla robisz "danie główne": tj mięsa różnych rodzajów, w różnych marynatach (karkóweczka, kurczak) i kiełbaski. Jak chcesz "poszaleć" to zrób też jakąś rybkę z grilla, szaszłyki albo mięso mielone (tu też jest mnóstwo możliwości). Świetna sprawa to ananas z grilla (świeży, pokrojony na kawałki, obtoczony w cukrze trzcinowym z cynamonem). Do tego oczywiście sałatki + "bar sałatkowy": czyli rozkładasz do miseczek różne rzeczy jak pomidorki, ogórki, oliwki i wszystko co CI przyjdzie do głowy. Robisz ze dwa, trzy sosy i każdy sobie nakład co chce i ile chce. Możesz też zrobić koreczki, masełka czosnkowe, ziołowe, paprykowe. Do picia, poza alkoholem, herbata mrożona i lemoniada domowa (potrzebujesz duuuuuuuuuuuuzo lodu na taką imprezę) :)\ Jeśli chcesz coś podać na ciepło później to zrób garnek jakiegoś bigosu, chilli con carne, bograczu albo czegoś podobnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość w kłopocie
dziękuję za pomysły, ale grilla nie mam na tyle dużego. Z 8 karkówek by się tam połozyło, ale nie więcej. Więc co jedni mieliby jeśc, a drudzy czekać? Na pewno też dużego grilla nie kupię specjalnie na taką okazję, bo z reguły grillujemy w wąskim gronie i byłby to niepotrzebny wydatek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość w kłopocie wczoraj dziękuję za pomysły, ale grilla nie mam na tyle dużego. Z 8 karkówek by się tam połozyło, ale nie więcej. Więc co jedni mieliby jeśc, a drudzy czekać? Na pewno też dużego grilla nie kupię specjalnie na taką okazję, bo z reguły grillujemy w wąskim gronie i byłby to niepotrzebny wydatek. XXX No to pytanie czy na tą okazję sąsiedzi Wam nie pożyczą? Inna sprawa: pytanie czy kuchnię masz na tyle dużą, żeby na raz podać np 22 kotlety? Do tego z ciepłymi ziemniakami/kluskami czy czymkolwiek innym? Sorry, ale chyba przy normalnej, jednej kuchni to po prostu nierealne, urobisz się po pachy, a część gości i tak dostanie "zimne". Szczerze, to ta impreza to w sumie lekka masakra, bo gości jest bardzo dużo, na dodatek wymagających, więc to już całkiem kpina. W sumie to ja nie rozumiem, jak można iść do kogoś na imprezę i stawiać warunki, że jedzenie ma być takie czy siakie. W ogóle bym się nie czepiała i nie komentowała gdyby ktoś przy takim tłumie podał jedzenie zamówione, jak również nie czepiałabym się gdyby był to skromny grill z kiełbaskami. Ba, chętnie bym na grilla przyniosła jakąś sałatkę czy upiekła ciasto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No to pytanie czy na tą okazję sąsiedzi Wam nie pożyczą? * Grilla oczywiście:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja proponuję- zupa-krem/chłodnik na drugie pieczeń rzymska ( podgrzejesz na raz a i wystarczy spokojnie dla każdego) do tego ziemniaki opiekane w ziołach i bukiet surówek oprócz tego na stole sery,wędlina, kiełbaska pocięta na małe kawałki,ogórek ( pomidora nie polecam bo szybko straci świeżość) owoce ( truskawki,czereśnie,poziomki) i do tego jakieś małe ciasteczka tort

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Rób szwedzki stół, do tego ze dwa ciepłe dania, które odgrzejesz i niech spróbują byc niezadowoleni. a co mąż na to w ogóle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olka789
bardzo fanie na takich imprezach sprawdzają się koreczki jako przystawki, ostatnio najczęściej łączę ser camembert z zieloną oliwką, najczęsciej używam oliwek Bulerias, wszystkim bardzo smakują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zapraszacie gości,oczekujecie prezentów i super imprezy a żarcie ma być tanie? Jaki pan taki kram. Takie udka ? Kopytka kupne ? Gości trzeba przyjąć po polsku. Z przytupem. Gość musi zostać uraczony. Jak czytam o 10 osobach i cateringu to śmiać mi się chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na imprezie nie wiadomo, kto na co będzie miał smaka. Ja zwykle stawiam na stole: *sałatkę (z ryżem lub makaronem, by była sycąca), *nuggetsy z dipem czosnkowym, *chipsy / paluszki / precle / orzeszki ziemne, *słodkości - talerz z ciastem i miseczka z miksem cukierków. Tu jest fajny pomysł na krakersy z pastą z tuńczyka: http://kulinarnesos.pl/krakersy-z-pasta-z-tunczyka/ Proste do zrobienia i cieszy oko;) Można też zrobić: koreczki, kanapki, rollsy z tortilli i... ...chyba pomysły mi się wyczerpały;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kalucha

Stawiam duży talerz warzyw surowych ( marchewki baby, brokuł, kolorowe papryki, seler naciowy) robie do tego dip czosnkowy, robie koreczki z kabanosów, sera, papryki, oliwek. Zawijańce z tortilli, pieczona kiełbasa z cebula w piwie, ogórki z chilli krakusa , sałatki . Jest sporo pomysłów. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×