Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Wyjazd do Niemiec w wieku 16 lat

Polecane posty

Gość gość

Witam, po zakonczeniu roku szkolnego planuje wyjechac do Niemiec i tam kontynuować naukę. We wrzesniu koncze 16 lat. W zwiazkuz tym mam kilka pytan ktore mnie dręczą, strasznie sie tym martwie :) dodam, ze wyjezdzam do Monachium. 1. Przyjecia do jakiej szkoly moge sie spodziewac? (Swiadectwo bede miala z wyroznieniem, srednia ponad 4,75) 2. Ile swiadectw musze tlumaczyc? Z calego gimnazjum czy tylko z 3 klasy? Czy wyniki z egzaminu gimnazjalnego sa konieczne? 3. Nie uczylam sie w szkole jezyka niemieckiego, mialam rosyjski. Na kurs musze zapisac sie sama czy zostane na niego skierowana? 4. Jak wyglada rozmowa w sprawie przyjecia do szkoly? 5. Ile mniej wiecej bedzie to trwało? z gory dziekuje za odpowiedzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam, po zakonczeniu roku szkolnego planuje wyjechac do Niemiec i tam kontynuować naukę. We wrzesniu koncze 16 lat. W zwiazkuz tym mam kilka pytan ktore mnie dręczą, strasznie sie tym martwie usmiech.gif dodam, ze wyjezdzam do Monachium. 1. Przyjecia do jakiej szkoly moge sie spodziewac? (Swiadectwo bede miala z wyroznieniem, srednia ponad 4,75) 2. Ile swiadectw musze tlumaczyc? Z calego gimnazjum czy tylko z 3 klasy? Czy wyniki z egzaminu gimnazjalnego sa konieczne? 3. Nie uczylam sie w szkole jezyka niemieckiego, mialam rosyjski. Na kurs musze zapisac sie sama czy zostane na niego skierowana? 4. Jak wyglada rozmowa w sprawie przyjecia do szkoly? 5. Ile mniej wiecej bedzie to trwało? z gory dziekuje za odpowiedzi usmiech.gif xxx pierwsze , jak wyjechać ? gdzie z kim ? na jakich podstawach? dwa, świadectwa tłumaczysz ...ukończenia szkoły ty jej nie ukończyłaś więc ostatniej zdanej zaliczonej klasy , zależy od szkoły może się okazać że ostatnich lat , tłumacz przysięgły ! trzy, rozmowa krótka , szkołę trzeba sobie wyszukać a na wolne miejsce czasami poczekać :) miesiąc dwa :) kursu żadnego , szukasz szkoły gdzie jest j. Polski ! tam dostajesz dodatkowy DAZ a można wiedzieć po co się tu pchasz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Rodzice tam mieszkają, ja w pl sama z babcia jestem. Czyli niebedzie wiekszego problemu ze szkola? Z tego co slyszalam lepiej isc do niemieckiej, wtedy mozna szybciej jezyk opanowac ;) I tak kiedys wyjechalabym z Polski, chyba lepiej teraz niz potem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziwny układ :O rodzice tam ty z babcią , jak wyjedziesz babcia zostanie sama choc poświecała czas na wychowanie ciebie bo rodzice mieli to w tyłku ... bajka :O ogółem się to zwie patologią rodzinną :O wyjedź jak chcesz , nic nie osiągniesz ...język minimum 3 lata aby poznać go na poziomie jako takim, to już skończysz szkołę w dodatku matura ...hmmm.. ciekawe ? jak nie lepiej abyś ukonczyła maturę i potem szukała pracy , wiadome że najtańszej u oszustów i wyzyskiwaczy :) so ein solches Leben ist hier :) nic cię tu nie czeka a jeno hahah bieda :) widzę takowych na co dzień i co gorsza rzygać się chce patrząc na nich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Rodzice juz dawno powinni ciebie zabrac a nie ze z babcia mieszkalas tak wlasnie wiele Polakow robi, niby dla dobra dziecka itd dokladnienie wiem jak jest w Niemczech, bo mieszkam w Hiszpani ale niech rodzice ci znajda szkole- oni sa na miejscu wiec ida do szkoly i pytaja i wtedy wiesz co przetłumaczyc itp- na 100 procen t trzeba miec unijny akt urodzenia. W Hiszpani jezyka sie uczysz w szkole i da sie rade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ty gosciu ktory jej zle zyczysz? osiagnie, dlaczego nie co jej da polska amtura- puknij sie wiem ze sa dla osob przyjezdzajacych z zagranicy zawodowki dziwne ze nie znasz autorko niemieckiego i angielskiego przeciez teraz to standard rosyjski to byl za moich czasoiw 20 lat temu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
i co z tego bo nie rozumiem w czym problem 333 www.youtube.com/watch?v=Nrj0DpwIPD4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli nie znasz języka,to twoja średnia nie ma znaczenia. Przyjmą cię do Hauptschule,bo tam z reguły mają klasy dla ludzi bez języka,w tych lepszych szkołach musisz znać niemiecki,bo poziom jest wyższy.Przynajmniej tak jest u mnie,ale może zależy od landu. I faktycznie trochę późno się rodzice zdecydowali na ściągnięcie cię do Niemiec. Ja z córką wyjechałam jak ta miała roczek,teraz idzie do 1 klasy i przynajmniej wiem,że językowo da radę. No ale życzę ci powodzenia.:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jezyk angielski i rosyjski znam na poziomie bardzo dobrym, po prostu chodzilam do gimnazjum ktore uczylo tylko rosyjskiego. Dziekuje za mile slowa, mam nadzieje ze bedzie dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja myślę, że jednak warto nauczyć się języka przed wyjazdem... Sama zamierzam wyjechać do Niemiec do pracy i teraz uczę się niemieckiego u http://www.mawil.pl/ . Pani Małgorzata ma świetne podejście, teraz robię duże postępy. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ogromny problem. Zrób w Polsce maturę, w tym rozszerzoną z niemieckiego. Później trafisz na kurs na DSH i studia po pół roku masz możliwość w Niemczech ciągnąć. Jeśli teraz pojedziesz, to na maturę w Niemczech nie masz najmniejszych szans. Najprostszy ausbildung, a później praca na stacji beznzynowej, w Lidlu, albo na stoisku z wędlinami. Nic więcej!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja siostra wyjeżdżała mając 12 lat - zaraz po podstawówce. Tłumaczyła 3 świadectwa, wynik egzaminu, jakieś dyplomy do roku wstecz (chyba że masz jakieś super osiągnięcia, to warto też). Książeczka zdrowia i wszelkie tego typu dokumenty plus wybierała papiery z urzędu o zameldowaniu, akt urodzenia itp. Wszystko tłumaczyliśmy w http://www.clkp.pl - niezawodni i tani :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kopałbym was po ryjach wszystkich demotywujących tę młodą damę "nic nie osiągniesz", "opanowanie języka to kilka lat", "chory układ" a co wam do tego? zazdrościcie lepszej przyszłości? pewnie już wyjechałaś lub w ogóle już nie obserwujesz tego wątku, ale opanowanie języka to max 5 miesięcy, jak dobrze się uczysz to nauczyciele sami Cię zauważają, jest darmowy kurs języka niemieckiego. Wyjeżdżaj z polski bo po komentarzach sama widzisz jacy tu są ludzie. Stare, zgrzybiałe grażyny i janusze (specjalnie małą) którzy zarabiają 3k pln miesięcznie i myślą, że są kimś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W twoim wieku masz duże szanse żeby się dobrze zaaklimatyzować w DE. Nauczysz się łatwo jezyka, zrobisz szkołę, znajdziesz dobry zawód i będziesz żyć dostatnio i spokojnie. Niczego się nie bój. Dasz sobie rady! Niemcy to wspaniały kraj. Tutaj dobrze się żyje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tak, jak napisał kolega wyżej z początkiem " kopałbym was po ryju " ma całkowitą rację wyjeżdżaj oby ci się wiodło, jak najlepiej. według mnie ten kraj w chuj upada pod względem tego pierdolonego obywatelstwa, a i typie co się pyta, dlaczego się tam pcha i, że je jej się tam nie uda i nic nie osiągnie: jesteś zwykłym pierdolonym polaczkiem z kategorii januszy i grażynek [ z małych, bo nie zasługujecie kurwy, żeby z dużej was pisać ] ktoś podjedzie Mercedesem powiecie, że diler lub złodziej i ból dupy jest niesamowity. jebać was!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
16 lat to najlepszy wiek na emigrację. Nauczysz się języka bez obcego akcentu. Dasz sobre rady. Powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×