Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

klaudia7250

Biegunka u noworodka. Pomocy

Polecane posty

Moja córeczka 2 dni temu skończyła 3 tygodnie. Od wczoraj rano zauważyłam w jej zachowaniu zmianę. Zrobiła się okropnie marudna i mało śpi. Wydaje mi się, że boli ją brzuszek, bo jest okropnie nerwowa. Czasem płacze nawet przy smoczku i na rękach. Dziś rano miała biegunkę i przed chwilą znów. Rano było malutko, ale teraz zawaliła całego pampersa. Kupka żółciutka i rzadka. Mała przez 9 dni karmiona była piersią później próbowała NAN pro 1, ale pojawiły się wymioty. Zmieniliśmy na Bebilon 1 i znów to samo więc wybraliśmy się do lekarza. Głupia lekarka stwierdziła, że bebilon to najlepsze mleko i jeżeli po nim wymiotuje to został szpital. Jednak poleciła nam mleko Enfamil 1. Zrobiliśmy posiew moczu - wszystko ok. Podejrzewam, że wymiotowała dlatego, że nie brałam jej do odbicia. Przy butelce zawsze mi zasypiała, ale gdy wzięłam ją na ramię rozbudzała się i ciężko było ją uspać. Przystaliśmy na tym Enfamil, przy karmieniu zawsze kładę ją wyżej, ogólnie podczas snu też i odbijamy za każdym karmieniem. I tak wszystko było ok do wczoraj, gdy zaczęło się to marudzenia, a dziś biegunka. Jest sobota, lekarz odpada i piszę tutaj. Jestem młodą i niedoświadczoną mamą. Bardzo boję się o malutką i nie chcę, żeby znów męczyli ją w szpitalu. Co jej może być ? Czy któraś z was miała podobny problem ze swoim maleństwem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jesli zolta ,nie zielona to raczej w porzadku.Od 3 tyg.z reguly zaczynaja sie kolki.Sprobuj kropelek,jeslu nie goraczkuje - nie panikuj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dawaj jej duzo plynow, sprobuj karmic piersia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I na Boga,nie zmieniaj co chwile mleka,bo to wywoluje rewolucje brzuszne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W upaly dzieci czesto miewaja biegunki. Kup moze elektrolit w aptece, zeby sie nie odwodnila.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
3tygodniowe dziecko nie może mieć biegunki raczej. Przecież takie maluchy normalnie robią rzadkie i czeste kupki, chyba nie myslalas ze to będzie jak u doroslego. Ja obstawiam poczatki.kolki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karmienie piersią odpada - zapalenie. Też jestem przeciwna zmianie mleka. Mała między karmieniami 2,3 razy dziennie dostaje wody z odrobiną glukozy. Dzięki za uspokojenie, już wyganiamy tatusia do apteki. A my zaraz mierzymy temperaturę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie dawaj glukozy do wody, bo przyzwyczajasz dziecko do cukru. Cukru ma nadto juz w samym mleku modyfikowanym. Glukoza to glupi nawyk sprzed lat, kiedy nie bylo jeszcze swiadomosci dot. zdrowego odzywiania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale co zapalenie? też miałam zapalenie piersi i wtedy normalnie się karmi ( a nawet jest to obowiązkowe, aby dziecko cały pokarm z piersi ściągnęło). Wiesz, po pokarmie matki ryzyko biegunek, alergii i innych atrakcji u dziecka jest najmniejsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
taka biegunka jest normalna,moja tez tak miała,kupka żółta ze śluzem,wodnista. Samo przeszło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
miałam podobny problem, synek sporo ulewał, a nawet wymiotował, przyczyna brak odbicia po jedzeniu, bóle brzucha z powodu mleka za dużo żelaza w leku mm , nam najbardziej podeszło Bebiko 1 bo ma mało żelaza, i polceam kropelki na kolkę, a przeciw biegunce Lactid w kapsułce, który wsypujemy do mleka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
miałam dwa razy zapalenie piersi i karmiłam. to żadna wymówka, a tylko podanie piersi pomoże i Tobie i dziecku! i odstaw te obrzydliwe mleka modyfikowane, bo to dziecku nie pomoże!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czemu nie chcecie dać swoim dzieciom przeciwciał? Rodzicie dzieci i nie chcecie dla nich tego co najważniejsze- zdrowia? Karmcie piersią a nie chemią..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No nie wiem czy pomoże mi i dziecku. Całe sutki mam w strupach i to okropnie. Zapalenie jest u mnie na tyle ostre, że skończyło się na lekach na wstrzymanie laktacji i antybiotyki przy których nie można karmić piersią. Mała nie ma temperatury przed chwilą znów kupka, ale tym razem normalna. Jeszcze raz dzięki dziewczyny za uspokojenie i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie przejmuj się rzadki kloc to nie koniec świata :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jedynaczka4
Nie powinnaś podawać dziecku mleko modyfikowane i w dodatku nie wolno zmieniać za każdym razem na inne.Najlepiej wróć do piersi. Maleństwo pewno z tego powodu cierpi? Jeżeli nie są zielone kupki, to nie jest biegunka.Teraz są upały i nawet dorosły zle się czuje.Jeżeli podajesz picie , to czystą przegotowana wodę, bez zadnych dodatków.Ja zamiast picia karmiłam piersią gdy moje dziecko było takie małe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama małej Kasi
Jeżeli bierzesz antybiotyki to nie możesz karmić piersią.Jak już wiesz po każdym posiłku maleństwu musi się odbić i będzie wszystko w porządku.Na pewno nie jest to biegunka.Pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jedynaczka4
Twardziochy takie trzaskał jak żelbetowe pustaki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I wraz to samo. Nie ze swojego wyboru nie karmie piersią. Powtarzam, że zapalenie u mnie jest tak ostre, że mam wstrzymywaną laktację + antybiotyki przy których nie mogę karmić. Jeżeli bym wszystko odstawiła wyląduje pod nożami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja karmie piersią i moja tez na poczatku miała biegunki,ze sluzem wodniste,wymioty czasami, więc mysle ze to tylko problem układu pokarmowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gdy dopasujesz mleko modyfikowane i będziesz pamiętała żeby dziecku odbiło się po jedzeniu, gwarantuję że wszystko wróci do normy.Zauważyłam że tutaj pojawia się jakiś troll i podszywa pod inne osoby i mąci taki debil😠,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój mały też miał wodniste kupki i położna poleciła mi kropelki dicoflor. To jest probiotyki, który reguluje pracę układu pokarmowego. Są drogie, bo ok 40 zł za malutką buteleczkę ale zdrowie malucha bezcenne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do kasia 44
Nie każdy chce obstrukcje omawiać a Ty odrazu z debilami lecisz? Poszanowania troche.... Twoja rodzicielka przy azbeście tyrała że masz tyle jadu w sobie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bigunici jesteście nie przyzwoici :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
również dostałam antybiotyk. do zapalenia piersi doprowadzasz sama poprzez zaniedbanie - wiem po sobie. gdy powtórzyło się drugi raz już nie dałam za wygraną. karmiłaś 9 dni, piszesz, że dziecko ma 3 tygodnie. nie za długo bierzesz ten antybiotyk? brałam 5 dni. po 24 godzinach cyc. nie chcesz karmić piersią, to proste. naprawdę, matki która przeszła zapalenie piersi i wie co to jest, nie da się oszukać. a karmić się da. polecam medela krem na brodawki jest najlepszy. szkodzisz dziecku, może to Cię otrzeźwi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie za długo biorę, bo od 3 dni. Wcześniej miałam ogromny problem z laktacją. Piersi miałam jak kamienie pół h po godzinnym odciąganiu. Ogólnie budziłam się co godzinę w nocy cała zalana, pościel, piżama wszystko do zmiany. I nie było to podczas nawału, bo przecież nie trwa on ponad tydzień. Przez trzy dni łącznie spałam 4 h, uznałam, że coś jest nie tak i poszłam do ginekologa. Miałam 4 pampersy w staniku, szybko taksówka i bez kolejki, bo inaczej by mnie zalało. Jak tylko zdjęłam stanik narobiłam kałuży w gabinecie 1,5 metra ode mnie. Lekarz był zaskoczony, bo w swoim 40 letnim doświadczeniu miał tylko 3 takie przypadki. Położna dzień w dzień przychodzi i sprawdza czy wszystko ok z piersiami. Mała cały czas płakała, bo miałam wodę zamiast mleka. Nikt Cię tu nie chce oszukać. Mogłam tylko zazdrościć kobietom, które mogły normalnie karmić. Szczerze mówiąc cała ciąża łącznie z długim, bolesnym i problemowym porodem nie dały mi tak popalić jak laktacja. Jak widać jedna na milion, która przechodziła przez to samo co ja może mnie zrozumie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tullipbaby
Nie jedna na milion, nawet 10% kobiet ma różne problemy z laktacją, z którymi nawet z pomocą doradcy laktacyjnego sobie nie radzą. Więc nikomu nie musisz się tłumaczyć. A dziecku może warto spróbować podać probiotyk? Może faktycznie częsta zmiana mleka mu nie służy. Są takie dla maluszków, w kropelkach, np. flostrum baby. Na pewno nie zaszkodzi, a może pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem zdania, że u takich maluszków wizyta u lekarza jest naprawdę potrzebna. Takie kruszki za szybko się odwadniają. W pierwszej chwili należy zadbać o nawodnienie i probiotyk w kropelkach, ja miałam akurat acidolac, ale każdy ma wolny wybór. Zapisujcie również ile było w ciągu dnia wypróżnień, to naprawdę ważne. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ela

Ja mam już starsze dziecko, ale probiotyk to dla mnie podstawa w takich sytuacjach. Kiedyś stosowałam kropelki, teraz a starsze dziecko więc podaje mu acidolac junior. Nie zapominam również o ryżance i jagodach, marchwiance. Wszystko razem daje najszybsze efekty. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×