Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gosettka

30 tydzień ciazy, ginekolog nie bada mnie ginekologicznie, tylko usg.

Polecane posty

Gość gosettka

Jak to jest/było u Was ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ginekologicznie + usg 32tydz. ciąży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosettka
Bo właściwie skąd ma wiedIec, w jakim stanie jest szyjka macicy?! Zna sie ktoś ja tym, widać szyjkę w usg?? Jak szyjka rozwiera sie przedwcześnie sa jakieś objawy?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
za kazdym razem miałam badanie ginekologiczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja w pierwszej ciąży chodziłam do takiego konowała który przez całą ciąże zbadał mnie tylko raz ginekologicznie a tak to tylko usg plus czasami badania labolatoryjne.nie żebym się tego domagała ale wydawało mi się to dziwne bo skąd mógł tak do końca wiedzieć czy wszystko jest ok?no i właśnie nie było,urodziłam wcześniaka i wylądowałam na oiomie z taką anemią,małopłytkowością,stanem przedrzucawkowym i uszkodzeniem wątroby że się wszyscy w szpitalu dziwili że przeżyłam...Zapewne to że mnie nie badał ginekologicznie nie miało wpływu ale że robił za mało badań już na pewno tak bo można to było wykryć wcześniej...w drugiej ciąży już chodziłam do innego lekarza który sprawdzał wszystko bardzo dokładnie i w porę wykrył zagrożenie,wszystko skończyło się dobrze.Dlatego radzę Ci,jeśli nie jesteś pewna swojego lekarza to idz na konsultacje do kogoś innego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak na usg można sprawdzić stan szyjki. Wiem, że w późniejszej ciąży pewniejsza metoda badanie ginekologiczne, tak powiedział mi mój ginekolog. W trakcie badanie ginekologicznego sprawdza się też "czystość" pochwy. U mnie nie było żadnych objawów infekcji, brak upławów, swędzenia. A ginekolog po badaniu stwierdził, że zapalenie jednak jest. W ciąży cięzko odróznić prawidłową wydzielinę od już swiadczącej o infekcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Stan szyjki najpewniej oceni usg dopochwowe. Na normalnym usg widac ja ale slabo i pi 30 tyg nie best tak widoczna jak przy dopochwowym. Przy badaniu gin ciezko stwoerdzic fl szyjki dokladnie ale rozwarcie jest dobrze wyczuwalne. Na kazdej wizycie przynajmiej raz na 4 tyg powinno byc badanie wykonane gin bo juz wtedy lekarz moze wyczuc czy z szyjka ok jesli ma jakies obawy robi dopochwowe usg i ja mierzy. Pozatym gin powiniw. Sprawdzic czystosc ppchwy tzn wydzieliny czy nie ma infekcji bo to moze byc grozne dla dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×