Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Ale86

czy moja beta rośnie prawidłowo?

Polecane posty

Gość Ale86

Ostatnia miesiączka 30maja. pierwsze badanie beta hcg 30.06.15 - wynik 105,2 ml/U/ml drugie badanie beta hcg 3.07.15 - wynik 374,8 trzecie badanie beta hcg 7.07.15 - wynik 1794 Czy to prawidłowy przyrost? Szczególnie z 2 na 3 wynik? Byłam dziś u ginekologa, na USG był widoczny pęcherzyk "który może być pęcherzykiem ciążowym" (potwierdzi ciążę, gdy będzie widać bijące serduszko) - a jego wielkość wskazuje podobno na 4 tydzień. Powiedziałam lekarzowi, że idę dziś na badanie bety i rzucił, że w stosunku do 2 wyniku, to dziś powinno wynosić jakieś 800-1000. A mam prawie dwa razy tyle! Następna wizyta za 2 tygodnie, a ja się martwię...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wszystko jest w porządku. Bhcg rośnie prawidłowo. Lekarz podał Ci raczej zakres minimalny, ale może być też wyższy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ale86
Dziękuję bardzo :). Już znalazłam jakąś stronę medyczną z normami, gdzie w 4 tygodniu norma była do 10.000 dopuszczalna. Wszędzie piszą co innego, zasugerowałam się słowami lekarza jako przedziałem ponad który nie powinien wyjść mój wynik. Mam nadzieję, że za 2 tygodnie na kontroli zobaczymy już bijące serduszko :) Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
cos się lekarzowi pokręciło. Między 2 a 3 badaniem były 4 dni, nie dwa. 800 to powinna beta mieć po 48 godzinach, czyli 05.07. Natomiast 07.07 powinna wzrosnąć o kolejne 100%, czyli właśnie ok. 1600. Wzrost jest więc książkowy, wcale nie za duży. Poza tym zwykle zbyt szybki wzrost bety nie świadczy o niczym złym najczęściej spowodowany jest ciążą bliźniaczą. Bardzo rzadko świadczy o chorobie. U ciebie wszystko wygląda idealnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Poziom bety wzrasta minimum o 66% w ciagu 48 godzin...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×