Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zaszokowana_totalnie

Problem z byłą żoną faceta

Polecane posty

Gość zaszokowana_totalnie

Opiszę jak najkrócej. Niedawno z moim facetem (jesteśmy razem niecały rok) spotkaliśmy przypadkiem jego ex (rozwiedli się z 1,5 roku temu). Spotkanie było krótkie, bo zaraz zadzwonił jej telefon, powiedziała że to z pracy więc trochę to potrwa więc już pójdzie. Jak odchodziła, uslyszałam, że odbierając, przedstawiła się nazwiskiem mojego faceta. Zapytałam go, czy to słyszał i czy wie, że po rozwodzie została przy jego nazwisku. Odpowiedział, że wie, i temat uciął. Wieczorem tego samego dnia zapytałam o to ponownie. I on nie ma do niej o to żadnych pretensji, wręcz przeciwnie - powiedział, że z chwilą kiedy je przyjęła, to stało się ono jej własnym nazwiskiem, że niby jej to konstytucja gwarantuje i że wg niego byłoby to nie w porządku, bo "przecież przed slubem chciał, aby nosiła jego nazwisko". Stwierdził, że nie rozumie, o co mi chodzi, bo przecież wielu ludzi pewnie się tak nazywa. No tak, ale oni tak się nazywają od urodzenia, a ona sobie przywłaszczyła jego nazwisko. Wyszło na to, że ojciec mojego faceta też nie jest zadowolony z tej sytuacji, że jakas obca baba nosi jego nazwisko. Czytałam, że prawnie nie można jej do niczego zmusić, ale może są jakieś kruczki, jakieś luki w prawie, które można wykorzystać? Ostatecznie, może powinnam pójść z nią porozmawiać i przemówić jej do rozsądku? Co to tym myślicie? Ojciec faceta jest po mojej stronie, może powinniśmy się z nią spotkać we dwójkę, tylko nie wiem jak z nią porozmawiać, bo co mogę jej powiedzieć poza tym, żeby przestała używać nie swojego nazwiska? W końcu ma swoje, z którym się urodziła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
przesadzasz, wiekszośc kobiet zostaje przy nazwisku i jakoś się świat kręci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jesteś chora idź do psychiatry nie wiedzę problemu zostania po rozwodzie przy nazwisku męża jeśli obie strony nie widzą problemu to po co się wpieprzasz ? m.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Glupia jestes. Jasne, bedzie teraz wymieniac nagle dowod i wszystko z powodu jednego glupiego nazwiska. Moze w swojej branzy dziala od lat pod tym nazwiskiem i nie chce zmieniac? A to, ze Ty i ojciec faceta macie problem to sie mozecie co najwyzej ugryzc w doope. Teraz to nazwisko jest tak samo jej jak i ich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
durna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×