Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Jak długo uczyliście wasze dzieci jeździć na rowerze i w jakim były wieku?

Polecane posty

Gość gość
gość 2015.08.06 Mialam 3 - 4 lata i jeździłam na dwóch x to 3 czy 4? bo to jednak duża różnica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak ktoś wypowiada się o wczesnym dzieciństwie to nie poda ci dokładnej daty wraz z dniem ale mniej więcej a tobie poprzedniczko ten rok róznicy , RÓŻNICY nie robi bo i z jakiego powodu :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja córka miała równo 4 i pół roku jak nauczyła się jeździć na dwóch kółkach. Syn ma obecnie 12 miesięcy i już zaczyna "dosiadać" swój jeździk z małą pomocą oraz pchać wszystko co ma koła więc tak jak córka pewnie zacznie przed piątym rokiem życia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Obecnie jest mnóstwo wyboru jeżeli chodzi o pojazdy, można kupić małe rowerki biegowe lub na dwóch kołach o takim samym rozmiarze więc nawet trzylatek może już odpychając się nogami próbować sił na dwukołowcu a 18 miesięczniak na maleńkim rowerku biegowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moje dziecko zaczęło jeździć na rowerze dziecięcym po skończeniu dwóch lat, bardzo szybko robiło postępy w nauce jazdy, odpowiednie rowerki można dostać w http://www.activsport.eu/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
3,5 roku mial biegowy dostal dwukolowy wsiadl i pojechal. Biegowe rowey uczabrownowagi wiec jak dziexko smiga na takim to juz umie na dwich kolach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja córeczka nauczyla sie jeździć w wieku 5 lat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja córka nauczyła się w zeszłym tygodniu w 2dni. Ma 3lata i 4 mięs.wcześniej jeździła na biegowym. Najtrudniejsze było dla niej pedalowanie ale jak zrozumiała o co chodzi to z utrzymaniem równowagi nie miała problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój syn ma 3,5 roku. Zaczynam w wieku 11 miesięcy jeździć na Pukylino. Na 2 urodziny dostał rowerek biegowy. Naszukałam się długo czegoś na prawdę malutkiego, żeby synek dał radę, ponieważ był (i jest) niskim dzieckiem. W tej chwili nadal jeździ na swoim rowerku biegowym. Ma też rowerek tradycyjny, jeździł na nim kilka razy. I teraz tak: dziecko świetnie utrzymuje równowagę na rowerku biegowym, często zjeżdza sobie z górki, podnosi nogi i sprawnie prowadzi rowerek. Nauczył się też pedałować na rowerku czterokołowym. I chociaż wydaje mi się, że pomału zaczyna być gotowy do tego, by nauczyć się jeździć na 2 kółkach, to cóż... Żeby nauczyć się jeździć na rowerze dwukołowym, trzeba dosięgać nogami do podłoża.. Niestety.. moje dziecko, jak pisałam, jest niskie i nie dosięga. Rowerek jest mały, specjalnie brałam taki, żeby rama z przodu była jak najniżej (żeby było dziecku łatwiej, gdyby tracił rówowagę i chciał "zeskakiwać" z rowerka), siodełko obniżone.. Cóż.. poćwiczymy przez lato pedałowanie, patrzenie w odpowiednim kierunku (jakoś na biegówce ogarnia temat, tutaj rozgląda się za bardzo na boki, ale pewnie to dlatego, że wolno jedzie)... Mam nadzieję, że do marca, kwietnia urośnie na tyle, żeby dosięgał do podłoża... wtedy będzie się uczył jeździć bez kółek. Ja sama nauczyłam sie jeździć mając 6 lat. Miałam utrudnioną sprawę, ponieważ dzieliłam rower z 2 lata młodszą siostrą, więc chcąc nie chcąc kólka doczepione były. W końcu nauczyłam się pożyczając rower od koleżanki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Po waszych wpisach widać że dzieci jeżdżące wcześniej na biegowych dużo wcześniej nauczyły się na dwukolowych niż te które nie miały biegowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mojej sąsiadki córka ma osiemset i dopiero wczoraj się nauczyła.A uczyli ja bardzo dlugo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×