Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
ewelina_94

Mamy na Luty 2016

Polecane posty

Gość gośćania
A ja niestety co zrobię to jem :( I niestety u mnie słabo. Nie dość, że mnie w kręgosłupie poblokowało to teraz jeszcze promieniuje do prawego biodra. Masakra jak nie mogę się ruszać :( chyba wyjścia nie mam i musze pójść do rehabilitanta...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Ola86
Ja mam cichą nadzieję że to tylko na czas ciąży :D na podkarpaciu wiatrzysko niesamowite i pochmurzyło się, chyba jednak nie żartowali z tym śniegiem. Rok temu byliśmy dokładnie o tej porze roku w Tatrach i było ciepło i ładnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 25marta01
Hej dziewczyny dawno mnie tu nie bylo :) ja mam 23 tc i termin na 6 lutego :) juz nie moge sie doczekac aczkolwiek zaczynam sie troche bac.. :p jakies chorobsko mnie zlapalo, pol nocy nie spalysmy, bo Martynka jak na zlosc buszowala a moze jej tez zle bylo? Na nastepnej wizycie chce zapytac lekarza o polozna, a Wy pytalyscie o nia? Podobno po 21 tc odwiedza ciezarna raz w tyg a po 30 2 razy i jest to refundowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćania
marta sama możesz sobie wybrać położną bo to wchodzi w skład podstawowej opieki medycznej. Często jest tak, że położna środowiskowa jest przy Twoim lekarzu rodzinnym ale możesz wybrac inną. To kwestia zgłoszenia się do takiej poradni i złożenie deklaracji. Ja wybrałam połozna ze swojej szkoły rodzenia. Właśnie jutro mam z nią pierwsze zajęcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia 85
Ania biedulko idz idz bys sie nie meczyla A to nie wiedzialam ze polozna odwiedza juz przed porodem bylam pewna ze dopiero po porodzie jak juz sie z maluchem wroci do domu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 25marta01
Na fejsie wyczytalam i jestem ciekawa oraz pisza, zeby pytac lekarzy, bo sami zapominaja poinformowac pacjentke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Ola86
Hej. No i spadł śnieg... Teraz jest mokro, zimno i paskudnie. Dobrze że zdecydowałam się w piątek iść na badania. Dziś nie wychodzę z domu póki nie muszę. Po wczorajszym meczu stwierdzam, że w brzuchu mam chyba małego kibica :) Myślę, że chyba nie zdecyduje się na położną po porodzie. Za to kupiłam już dziecku monitor oddechu - może to uznacie za zbędny wydatek ale naprawdę wolę to niż elektroniczną nianię :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 25marta01
Ja tam snieg lubie, ale gdy jest co najnniej -10 i jest prawdziwa zima, aczkolwiek to co mam za oknem tez mnie w miare cieszy bo nawet ta odrobina przypomina o beztroskim dziecinstwie i o rodzinie, ktora byla w calosci i bylismy naprawde szczesliwi.. a propo meczu to moja mala tez dawala czadu jak nasi pilkarze :) chyba faktycznie bedzie caly tatus :) dziewczyny chcialabym zaczac powoli wyprawke dla maluszka, moje pytanie brzmi w jakim rozmiarze kupujecie ubranka dla maluszka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia 85
Hej dziewczyny i ja sie przylaczam ze mam malego kibica a nawet pilkarza jesli po tatcie pojdzie bo moj troche wczesniej kopal pilke gdyby nie praca i ze treningi za duzo czasu zabieraly pewnie dalej by kopal :) Marta ja mam ciuszki od 52 kilka sztuk wiekszosz 56 a i wieksze juz mam ale to dlatego ze wszystko dostalam i woem ze tych malutkich nie ma co za duzo kupowac bo na poczatku dziecko szybko rosnie Ola no to chlape masz na dworze u mnie sloneczko ale to tylko tak o sie pokazalo bo zimmno jest brrrr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia 85
Dziewczyny a kupujecie kurtki bo troche mi szkoda kupic na jeden sezon tym bardziej ze w tamtym roku kupilam nowa a juz jest ze ledwo sie w niej mieszcze jak przymierzylam wiec za miesiac na pewno nie wejde Ola moze i wydatek z tym monitorem oddechu ale fajna sprawa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 25marta01
Dzieki za odpowiedz :) wlasnie co z kurtkami bo zimno nas zaskoczylo nieco szybciej niz sie spodziewalismy a ja niestety juz teraz nie zapinam sie w moich kurtkach a tez szkoda mi kupic na w sumie jeden sezon..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Ola86
Ja wczoraj się dowiedziałam że dostane paczkę z USA z wyprawka. Jestem w szoku i niesamowicie zadowolona bo się nie spodziewalam nikt nie ma u mnie małych dzieci a tu był jakiś wielki szał i ciocia poleciała na zakupy. I kupiła tak jak chciałam, neutralne kolorki :) nawet fotelik samochodowy dostane :D w różnych rozmiarach więc jak coś nie będzie pasować to się odsprzeda. Co do kurtki... Ja chodze w kurtce męża :P Ale mój mąż to taki wielki Miś ma brzuszek więc pasuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćania
Ola a czemu rezygnujesz z położnej po porodzie? Ja np. wole mieć taka możliwość żeby skorzystać z doświadczenia położnej bo nie wiem dzisiaj czy karmienie będzie mi dobrze szło czy też będe potrzebować pomocy, wole jak położna przyjedzie do domu obejżeć ranę i ewentualnie zdejmie szwy niż w zimie ubierac maluszka i latać po gabinetach zabiegowych, no i położna może ocenic czy mały dobrze przybiera na wadze, czy odpowiednio go ubieram, pomóc z ewentualna kolka ucząc masażu itd. A przed porodem mam bezpłatnie i bez czekania ktg co zawsze na ip sa problemy z tym itd. Jesli będzie wszystko ok to przyjdzie pogadamy i pójdzie a jeśli będe potrzebować pomocy to taka kobieta jak skarb :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 25marta01
Goscania zgadzam sie z Toba. Mozna sie wiele dowiedziec :) dlatego chcialabym z tego skorzystac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćania
ja kupiłam kurtke ciążową używaną na allego za całe 20 zł :) Zero sladów użytkowania bo w końcu poprzednia mama też się w niej nie nachodziła długo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 25marta01
Tez sie rozgladalam na necie, ale boje sie zamowic bo jak jednak czlowiek nie przymierzy to moze byc lipka. Wiem ze w wielkiej zimowej kurtce nie musimy byc piekne, ale jednak chyba mozna sie przynajmniej w niej dobrze czuc, wiec wole cos poszukac i miec mozliwosc zalozenia na siebie. A Widzialyscie gdzies moze dopinane wstawki ze zamkami bo obu stronach do kurtek? Bo moze gdybym gdzies znalazla takie cos to bym tylko to kupila i normalnie chodzila w swojej kurtce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny, u mnie tez śnieg ale ja sie ciesze, bo święta sie przypominają:) z tego co ja słyszałam to wizyta położnej jest obowiązkowa po porodzie i jeśli nie wybierze sie jej samemu to przyjdzie z najbliższej przychodni. Ja kupiłam kilka ubranek w rozm. 56, ale więcej sztuk juz 62, bo słyszałam ze niektóre dzieci nie mieszczą sie w 56. Mojej znajomej dziecko urodziło sie 59 cm i ledwo do 62 wchodziło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćania
Ja tam kupiłam sukienkę slubną w internecie dopasowana więc kurtka to pikuś :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia 85
Ola fajnie z ta wyprawka i fotelikiem :) a co do ubranek to mam rozne rozmiary bo dostaje od znajomej na bierzaco jej maly ma trzy miesiace i juz roz 72 tak szybko rosnie a wcale nie jest jakis gruby i nie je specjalnie wiecej wiec to pewnie inwidualne no i macie racje nie wiadomo jak duzy\a dzidzia sie nam urodzi co do poloznej to uwazam ze to inwidualna decyzja choc ja chce yez by przychodzila zawsze cos doradzi ale slyszalam ze mozna zrezygnowac choc raz musi przyjsc by sprawdzic czy z dzieckiem ok ale na ile to prawdziwe to nie wiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Ola86
Mam po prostu takie dwie fajne znajome mojej Mamy - położne środowiskowe emerytki więc w razie co jak będę miała jakiś temat to dzwonie i mi pomogą... ;) To lepsze niż obce baby w domu. Mój mąż też już wychował jedno dziecko więc jak kąpać czy zmieniać pieluszki to wie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja już mam łóżeczko zestaw pościeli poszewki itp do łóżeczka, wózek zamówiony :) a jak to jest niemowlak może spać na poduszce i pod pościelą bo czytałam dziś że lepiej bez poduszki i bez pościeli żeby sobie na buzie nie naciągnął

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jedynaczka4
Spodziewam się bąbla około 08.lutego.2016 r.Mam roczną córeczkę i teraz znów będzie następna:D Nie mam dylematów z wyprawką bo mam mnóstwo nowych, nieużywanych rzeczy po pierwszej córeczce.Niemowlak nie śpi na poduszce, ani pod kołdrą.Wszystko musi być na płasko.Od poczatku nie miałam problemu z niemowlakiem.Bardzo pomagał i nadal pomaga mi mąż.Położna była u nas tylko jeden raz na wizycie gdy wróciłam z dzieckiem z kliniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia 85
Domi tez slyszalam ze bez poduszki na poczatku co do kolderki to ja mam taki specjalny spiworek do spania ze dziecko ma raczki wolne ale nuzki jak by wlasnie w spiworku i ani nie naciagnie na siebie ani sie nie odkryje z tym A wozek mi juz przyszedl i szczerze z checia juz bym pospacerowala z nim hihi a wczoraj zamowilismy podgrzewacz do butelek z termometrem (w zestawie taniej wychodzi) i przewijak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciekawe od kiedy można używać poduszki i pościeli normalnej. To czym to dziecko przykryć jak nie pościelą? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia 85
Domi mi sie zdaje ze jak chce to przykrywac mozesz normalnie tylko bedziesz pewnie czesto sprawdzac czy dziecko sie nie odkrylo lub czy nie przykrylo sobie glowki spiworki ( nie jestem pewna czy to poprawna nazwa ) sa wygodniejsze pod tym wzgledem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spróbuję z kołderką jak będzie się odkopywac albo coś to kupię coś innego; ) bo kupiłam zestaw 15 elementowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Ola86
Ja dostane śpiworek. Niestety nie wiem czy jest on wygodny dla dziecka. Tzn ja sobie nie wyobrażam spać tak skrępowanym całą noc. Jak nie zda testu to przykryje kołdrą. Zastanawiam się czy od razu kupować tą kołdrę 135x100 czy normalnie 120x90. Ubranka mam dostać od 62 wzwyż - i tak przewiduję że będzie to duże dziecko ( kobiety z nadwagą rodzą większe dzieci) a i u mnie i w męża rodzinie nie było małych dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia 85
Ola nie wiem czy wygodne moze to zalezy od dziecka czy mu przypadnie do gustu mojego chlopaka kuzynka mi go polecila jej synek w nim spi i choc ma juz 1,5 roku to dalej mu zaklada oczywiscie teraz wiekszy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tez się zaczelam zastanawiać nad spiworkiem. Ale to najwyżej później zobaczę na razie jak będzie z kołderką. W ogóle zastanawiam się co potrzebne jest tyle tego w sklepach mam już mętlik w głowie Hehe :) przydała by mi się jakaś dobra książka o dzieciach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Ola86
Zobaczymy, śpiworek dostanę a kołdra i tak będzie potrzebna :) tylko mówię z punktu osoby dorosłej śpiącej często w śpiworze, że jest niewygodne ale może o to chodzi by się nie wiercić :P swoją drogą... Już się nie mogę doczekać kiedy wezmę dziecko na pierwszą górską wycieczkę :D może już w czerwcu pojedziemy na jakąś wyprawę z wózkiem. Świetnym miejscem dla wózków jest Ojcowski Park Narodowy albo Karkonosze. Polecam, jest dużo płaskich tras.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×