Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mauroo

CHOROBA AFEKTYWNA DWÓBIEGUNOWA WSPÓŁMAŁŻONKA

Polecane posty

Gość mauroo
Dajcie spokój dziewczyny!...Bez przesady... Gdy brałem Ją za żonę ślubowałem Jej że będę przy niej na dobre i na złe. Mamy troje dzieci, udane małżeństwo i wiele pięknych lat za sobą. Pojawiły się kłopoty....i co?....mam zabrać zabawki z piaskownicy i iść sobie gdzie indziej szukać szczęścia???! Przecież to nie jej wina że zachorowała! Korzystając z dwóch wolnych, świątecznch dni założyłem ten temat mając nadzieję, że spotkam tutaj osoby podobnie jak ja dotknięte tym problemem. Taka platforma na której można porozmawiać, wymienić doświadczenia,poszukać pomocy. W tygodniu niewiele mam wolnego czasu ( cały dom na mojej głowie, praca ),ale będę starał się tutaj co jakiś czas zaglądać. Piszcie o waszych doświadczeniach związanych z tą wyjątkowo wredną chorobą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Szacun!:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy ona jest wyleczalna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z tego co wiem leczyć się trzeba całe życie. Ale są też okresy uśpienia choroby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja matka leczy się na tę chorobę już ze 30 lat i w zasadzie nie widać że jest chora. Ważne żeby dobrze dobrać leki i przede wszystkim je zażywać a z tym u chorych jest różnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To jest schizofrenia , to bi polar to nowa nazwa lżejszej schizofrenii. Moj śp. Maz chorował na ta chorobę w UK zdiagnozowany był schizofrenia w latach 60 W USA zdiagnozowano jako bi polar , brał risperdal 2 mg raz dziennie a weekend miał Holiday od leków . Dobrze sie czuł przez 20 lat bez nawrotów , zmarł niedawno. Super inteligentny facet z klasą , zrobiono kilka sztuk takich ludzi jak on i zniszczono formę ( Mold)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćakimke
Czy ta cala afektywna nie jest powodowana tylko przyjmowaniem silnych antydepresantów? mam takie podejrzenia bo hipomanie mialem raz w życiu ( po odstawieniu Venelefaksyny) i nigdy na slabszych antydepresantach się nie powtórzyło, nigdy nigdy, choc lekarz wciaz sie pyta czy nie czuje sie lepiej niz normalnie a ja mam ciagle depresje 😠 chad moim zdaniem = efekt uboczny przyjmowania antydepresantów w mojej teorii ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mauroo
Niekoniecznie, przynajmniej w przypadku mojej żony, bo ona teraz nie zażywa żadnych antydepresantów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mauroo
Ale na szczęście jest już nieco lepiej...:-) Przynajmniej noce są już spokojniejsze i można parę godzin spać. Szczyt górki już chyba za nami!...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Właśnie zdiagnozowali ją u mojego męża...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A jak się zaczęła choroba u Twojej żony????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mauroo
Tak nagle z niczego, albo przynajmniej ja nie zauważyłem żadnych objawów przepowiadających. No może zdarzały się jej nocne lęki, po których nie mogła zasnąć już do rana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
przepraszam, ale... tak to jest jak sie bierze wariata za malzonka. co innego, jak bierze sie normalnego i w trakcie malzenstwa zachoruje, ale jak ktos swiadomie wchodzi w zwiazek z osoba chora na CHAD, schizo czy BPD.. sam sobie kopie grob.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mauroo
Moja żona zachorowała po kilkunastu latach małżeństwa....:-( I co? Mam ją zostawić?!... Bez jaj! Nie to Jej ślubowałem!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ciekawi mnie ten temat. Piszcie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×