Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Naczyniak u niemowlaka

Polecane posty

Gość gość

Moje maleństwo urodziło się z naczyniakiem jamistym. Ma on średnicę 1,5 cm. Jednak ostatnio zauważyłam, że w okół niego skóra jest posiniaczona, a pod skórą ma zgrubienie ok 3 cm. Jest on na pleckach i maluch ma 3 miesiące. Czy coś jest nie tak ? Może ten naczyniak po prostu rośnie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pilnuj sobie tego. Nie wiem, jak diagnozowałaś syna. My sporo przeszliśmy - miał być naczyniak, a po rezonansie okazała się wada naczyń (malformacja) - usunięta operacyjnie, gdy syn miał 1,5 roku. Polecam Szpital w Katowicach-Ligota dr Madziara - ze skier. na nfz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mojej córeczki w 3 t.ż. pojawił sie naczyniak . Na początku wyglądał jak zadrapanie a z czasem rósł z nią. W końcu mierzył 3,5-4cm i faktycznie był jeszcze gruby w środku. Chodziłyśmy na usg,żeby zobaczyć jak mocno jest unerwiony i była propozycja,żeby dziecko poddać leczeniu propanazolem (mam nadzieję że nie przekręciłam nazwy). Jest to lek nasercowy którego skutki uboczne to gojenie sie naczyniaków. Mnie jednak to za bardzo przeraziło, bo urodziłam zdrowe dziecko i bałam się innych konsekwencji przyjmowania tego leku. Koniec końców nie skorzystałyśmy z leczenia a dziś córcia ma 4 latka i od dawna zauważyłam ,że naczyniak sam się goi. Jest mniej gorący jak się go dotyka, bardziej miękki i ma blado czerwony kolor. Poza tym jest na łokciu więc nie stanowił większego problemu. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×