Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość gość

wypowiedzenie pracownicy w ciąży a pracodawca na macierzyńskim

Polecane posty

Gość gość

Witam, mam problem: zwolniłam pracownicę gdyż musiałam już w zaawansowanej ciąży pojść na L4, a bez mojej obecności firma nie działą,jest zamknięta. Wpisany powód zwolnienia to likwidacja stanowiska pracy. Na macierzyński przejdę niebawem. W między czasie okazało się,że moja pracownica zaszła w ciążę. Jeszcze nie dostałam od niej potwierdzenia zaświadczeniem lekarskim-więc nie wiem na 100% czy zaszła w ciążę przed podpisaniem wypowiedzenia czy już w jego trakcie. Co będzie jeśli przed a co jeśli w trakcie? Do tego załatwiłam jej prace u zaprzyjaźnionego pracodawcy na czas mojej nieobecności- teraz oboje jesteśmy w kropce, bo jeśli ją zatrudni, to co oboje mamy obowiązek ją zatrudniać do porodu? Gdzie ja nie mam jak, bo moja firma bez mojej obecności nie funkcjonuje, jest zamknięta i nie mam możliwości znalezienia dla niej innego stanowiska pracy u siebie. Natomiast u tego pracodawcy nie mogłaby wykonywać tych czynności,które dla niej przewidział... Czy ja w razie czego mam obowiązek utrzymywać ją, zamiast własnego dziecka, z mojego macierzyńskiego? Likwidacji swej dziełalności z tego co wiem nie moge zrobic, bo strace macierzyński.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×