Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość JestemDorota

Zepsute gniazdko, koszt naprawy 3k

Polecane posty

Gość JestemDorota

Przestało mi działać gniazdko w kuchni, coś w piątek zaśmierdziało z niego i nie ma w nim prądu. Miałam do niego włączoną mikrofalę. Dziś przyszedł elektryk, coś rozkręcił pomamrotał pod nosem, otworzył dwie takie klapki pod sufitem w ścianie i powiedział że żeby to zrobić trzeba będzie "wywalić aluminium i wstawić miedz" i coś mówił o "esach" że nie "ma esów, są zwykłe wkładki" i że to będzie kosztowało minimum 3000 PLN, ale to by musiał coś policzyć. Ja normalnie wymiękłam, mieszkamy tu od pół roku. Kupiliśmy mieszkanie, mąż trochę odremontował, znaczy wymalował i szpachlował. Mieszkanie nie duże 40m2. On mi coś mówił, "ta instalacja to średniowiecze, wszystko do wymiany". On mnie wkręca, czy poważnie to mówił. Jutro ma przyjść inny elektryk. Maż będzie dopiero w piątek, doradzcie coś? Pomocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JestemDorota
Z tym to nawet nie umiałam rozmawiać, ja nie kumałam do końca co on do mnie mówi. Ponoć "dobry fachowiec".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JestemDorota
No i był drugi elektryk. Gniazdko naprawił za 50 PLN. Początkowo nie chciał. Powiedział mi że trzeba by wymienić instalację w całym domu. Że są złe przewody. Wykuł stary przewód ze ściny i połączył w "puszcze"(tak to określił) ze starym. Powiedział że tam w tej "puszce" teraz się coś spali prawdopodobnie. Co jest najgorsze, żeby wymienić instalację trzeba wszystko tak rozkuć jak w tym zepsutym gniazdku. Jakaś masakra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak się kupuje mieszkanie w starym budownictwie to remont zawsze zaczyna się od wymiany elektryki czyli wykucia ze scian starych przewodów i położenia nowych, a dopiero potem brac sie za nomalny remont, nie trzeba byc geniuszem zeby to ogarnąć. Kilkudziesięcioletnia aluminiowa instalacja wykorzystywana do zasilania prądożernych nowoczesnych sprzętów i tak w ciągu najblizszych kilku lat siądzie i bedziecie na nowo rozkuwac zupelnie mieszkanie albo w mniej szczesliwym przypadku bedzie pożar. My też kupilismy pare miesiecy temu mieszkanie z lat 70 i od elektryki zaczelismy, mieszkanie po tym to jedna wielka ruina Drugi fachowiec zrobił wam tymczasową fuszerkę, na tyle uczciwy był że was ostrzegł, że będziecie mieć problemy. Dziwne że można byc nieswiadomym takich rzeczy kupując stare mieszkanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No niestety starych mieszkan nie opłaca się kupować właśnie dlatego, ze wszystko się w nich sypie... Teraz musielibyście rzeczywiście zmienić całą instalację na nową, mam nadzieje, ze nie masz kuchenki na prąd tylko gazówkę? Bo ona najwięcej prądu bierze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Poprzedni właściciel mówił że wszystko jest ok, nie ma żadnych problemów. Kuchnie mam starą gazową. Chce zakupić płytę indukcyjną. w przyszłym miesiącu. Czyli co, jak ją kupię to znów się coś zepsuje? Jak myślicie ile będzie kosztowała zmiana instalacji? Ten pierwszy dobrze to oszacował?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JestemDorota
gość dziś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I nawet mogło być ok, bo miał mniej elektrycznych sprzętów i nie włączał ich na raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zamiast kuchni indukcyjnej wez sie za remont, bo spalisz mieszkanie :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorko indukcja potrzebuje tzw "sily", której Ty za pewne nie masz skoro to tak stara instalacja, ze się sypie, wiec tu odradzałabym zakup... Ale kosztu zmiany instalacji nie znam, bo sama kupiłam deweloperkę, wiec instalacja nowa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zgadać się z jakimś zmyślnym i uczciwym elektrykiem, który pokazałby gdzie przekuć i jak to zrobić. On by tylko położył i podłączył instalację, zaszpachlowanie sami byście sobie zrobili. Można robić po kawałku, najpierw jeden pokój i tak dalej. Najlepiej zacząć od tej kuchni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JestemDorota
Dzięki za wszystkie odpowiedzi, biorę się za szukanie elektryka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kupowanie indukcji do starej instalacji elektrycznej to juz w ogole szczyt głupoty, spalona instalacja to wręcz jak w banku. Można kupic indukcje gdzie nie potrzeba siły - ja taką mam ale ja mam nową instalacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kable sie nie spala tylko bedzie wybijalo bezpieczniki jak sa dobrze dobrane. indukcji nie kupuj bo to nie ma sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
>>>Poprzedni właściciel mówił że wszystko jest ok, nie ma żadnych problemów.<<< x A co miał mówić, jak chciał Wam mieszkanie sprzedać ;) ? x >>>Kuchnie mam starą gazową.<<< x I tak niech zostanie ;) . x >>>Chce zakupić płytę indukcyjną. w przyszłym miesiącu.<<< x Chcieć to Ty sobie możesz :P. x >>>Czyli co, jak ją kupię to znów się coś zepsuje?<<< x Jak kupisz to nie, jak spróbujesz podłączyć, to NA PEWNO. x >>>Jak myślicie ile będzie kosztowała zmiana instalacji?<<< x 1)zaplanowanie nowej instalacji 2)wykucie starej instalacji 3)materiały do nowej instalacji 4)poprowadzenie nowej instalacji 5)zamurowanie nowej instalacji 6)wygładzenie ścian i ich pomalowanie/wytapetowanie x >>>Ten pierwszy dobrze to oszacował?<<< x Może nawet niedoszacował. x Zanim kupisz kolejny sprzęt elektryczny, sprawdź: jaki kabel doprowadza prąd do Twojego mieszkania. Może okazać się, że elektryczny piekarnik, płyta indukcyjna, klimatyzacja, elektryczne grzejniki w łazience, a nawet czajnik elektryczny są WYKLUCZONE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
>>>No niestety starych mieszkan nie opłaca się kupować właśnie dlatego, ze wszystko się w nich sypie... <<< x Ty chyba nie rozumiesz pojęcia: "nie opłaca się". 3 000 to nie jest nawet metr mieszkania świeżo oddanego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
chyba potrzebna ci lepsza firma do jego naprawy, jeżeli chodzi o takie drobne domowe usterki to swietnymi specjalistami i fachowcami sa ludzie z www.fachowcydlaciebie.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Romek

Polecam AKE Robotics, solidna firma 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×