Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Czy mając dziecko nie można brać ślubu w białej sukni ?

Polecane posty

Gość gość

Partner wierzący niepraktykujący , nie chodzi do kościoła . Wierzy w Boga ale księży nie może ścierpieć . Ja nie mam sakramentów , jestem ateistką ale zaczęłam chodzić do kościoła . Mamy dziecko , jesteśmy zaręczeni , dziecko ochrzczone . Chciałam ślub cywilny , niekoniecznie kościelny bo nie mam sakramentów w białej sukni . Czerwone kwiaty we włosach i sukienka typowo ślubna długa albo krótsza ale biała . Dlaczego nie można wziąć ślubu w białej sukni ,nie chciałam żadnej ecru tylko śnieżnobiała . Dlaczego inne uprawiają seks i są lepsze ode mnie jak wychodzi z tego , że białej już też nie mogą założyć .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To Twój dzień i możesz iść ubrana tak jak sobie wymarzysz. :-) A inni niech się zajmą swoimi sprawami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej, ja też jestem ateistką i mój mąż też, ślub bralismy cywilny, dziecko mamy nieochrzczone, ja miałam wściekle czerwoną suknię, bo taką właśnie chciałam, bieli nie lubię. Jak chcesz białą, to zakładaj białą!! I nie patrz co myslą inni :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mozesz w jakiej chcesz, zwlaszcza do cywilnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A kto ci moze zabronić?! Ubieraj jaka chcesz, glupie gadanie olej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do kościelnego też może iść w jakiej chce nawet w garsonce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Rodzina narzeczonego to katolicy ,myślą , że też jestem praktykującą katoliczką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
możesz iść w białej, a wiejskie zabobony olej to twój dzień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Teściowa oznajmiła , że ona szła w niebieskiej to ja też mogę a białej nie mogę ubrać . Czuję , że będzie spina tym bardziej ,że reszta rodziny też tak uważa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a co teściowa ma do gadania i reszta rodziny? matko co za średniowieczna, ciemna wieś! Jak założysz białą to co ci zrobią? na stosie spalą? Mnie by to kompletnie nie obchodziło! To jest twój jedyny dzień, a potem będziesz do końca życia sobie wyrzucać, że zadowalałaś poje/banych, obcych ludzi, którym nic nie zawdzięczasz, którzy przyjdą i pójdą. Zastanów się czy warto!?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Żałosne biadolenie tępych wsiowych krysiek...to jest TWÓJ dzień i ubierz się jak chcesz bo taki dzień zazwyczaj jest jedyny w życiu i potem możesz bardzo tego żałować, że nie przeżyłaś go tak jak sobie wymarzyłaś. Moja ciotka, po rozwodzie z dwójką dzieci, jedno juz dorosłe, drugie 13 lat, wzięła ślub cywilny niedawno z kolejnym mężczyzną i miała piękną białą suknię i nikomu nic do tego. Panna młoda MUSI wyróżniać się na ślubie, na zdjęciach od innych kobiet, a nóż Ty założysz kolorową kiecke, jakaś inna kobieta na ślubie tez założy tego samego koloru i będzie wyglądała lepiej od Ciebie...i może Ci być smutno. Załóż białą suknię, to jedyny taki dzień, nie zmarnuj go

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A kto mówi że nie można? Można, to Twój wybór nikt Ci nie może zabronić ubierasz się w co chcesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Idź w białej a niech teściowa Cie pocałuje w d..ke. Co kogo to obchodzi możesz iść ubrana jak chcesz. Sama piszesz że jesteś ateistką i w sumie chodzisz ale itd... ja też będę mieć dziecko mieliśmy wziąć ślub jak wiadomo planuje się do przodu i bummm jestem w szczęśliwa kobietą w ciąży i do ślubu pójdę w białej chociaż będę już mieć dzieciątko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ślub bierze się w takiej jak się wymarzy...jak chcesz białej idź w białej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Daj spokój, byłam niedawno na ślubie cywilnym rozwodki i jakos miała białą sukienkę, nic nikomu do tego - oczywiście, ze niby biel ma symbolizować czystosc ale generalnie na ślubie kościelnym, a na cywilnym pelna dowolność! Nie patrz na teściową tylko na to co Tobie się podoba, znam takie co braly ślub cywilny w wielkich, białych sukniach typowo ślubnych z dziecmi na rękach ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ślub cywilny , chciałabym kościelny ale nie mam sakramentów . Dopiero za 2 , 3 lata jak mały podrośnie bo chcę żeby trzymał obrączki :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Spoko ja na swoim ślubie byłam w czarnej bezowej sukni tiulowej a mój mąż w białym garniturze. Dodam że mój mąż jest murzynem. Oczywiście żartowałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
oczywiście, ze niby biel ma symbolizować czystosc ale generalnie na ślubie kościelnym, a na cywilnym pelna dowolność! xxx no bo przecież do kościelnego to same dziewice idą :P bo jak nie ma dziecka to znaczy, że dziewica i może iść w białej :P co tam, że przed narzeczonym miała 3 facetów, a z narzeczonym od 4 lat mieszka :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja matka też taka idiotka:/ Mamy ślub cywilny, mamy dziecko. Myślimy o kościelnym (mała ceremonia) i przy okazji tematu sukni, moja mama bardzo się oburzyła. A to właśnie dlatego, że chciałam ubrać skromną, długą, prostą i BIAŁĄ, suknię. Były głupie pytania: "Jak to białą?", ale ucięłam temat, że na razie jeszcze nic nie wybrałam i nie zdecydowałam. Więc wiem, że będzie mu głowę suszyć jak przyjdzie do faktycznego wyboru:/. Ale ja mam w nosie to gadanie i nie będę dyskutować, suknię wybiorę według mojego uznania, a jak mama będzie coś marudzić to jej odpowiem, żeby się cieszyła, że w ogóle bierzemy ten kościelny i żeby nie robiła z siebie świętszej niż sama była;) (przed ślubem współżyła, więc żadna z niej była dziewica)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co do cywilnego slubu i kolorze sukni to moim zdaniem pelna dowolnosc. Ale tutaj nie rozumiem jednego, piszesz ze jestes ateistka, ale gdybu nie potrzebne sakramenty to chetnie wzielabys slub koscielny. Zdecyduj sie albo w jedna albo w druga strone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gość 13:06 przeciez napisałam, ze biel MA symbolizować, a nie symbolizuje, bo wiadomo, ze dzis juz mało kto czeka do ślubu, ale przy cywilnym taka symbolika właściwie nie obowiązuje i tym bardziej autorka nie powinna czuć się nieodpowiednio w bieli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
idz w czym chcesz ja mam dziecko i miałam sukienke ecru, kolezanka tez ma dziecko i brała w bieli do tego z welonem, a co wszystkie biorace slub to cnotki!!!! co druga uprawia seks ida w bieli i w welonach więc dziecko nie przeszkadza a le jak bierzesz cywilny to raczej sukienke powinnas mieć ładną ale nie długą bo raczej długa suknia to pasuje do koscielnego ale tez mozesz isc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Haha, nie chce ci meczyc glowy, ale podobno biala suknia symbolizuje czystosc, niewinnosc, dziewictwo :P ale teraz i tak kazda zaklada biala/kremowa i nikt na to nie patrzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja uwazam ze majac dziecko nie wypada zakładać białej sukni i welonu .To tak samo jak by ktos założył czerwona suknie na pogrzeb. Ja sama brałam slub kościelny rok po cywilnym (nie mialam dzieci) i mialam kremowa sukienkę bez welonu . Biała suknie i welon niech zakładają dziewczyny ktore z dziewictwem czkają do ślubu (znam 4 takie dziewczyny)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Napisałam , że jestem ateistką ale zaczęłam chodzić do kościoła i mam ochrzczone dziecko . A dlaczego krótka do cywilnego a długa do kościelnego? to ślub i to też.. , myślałam o cywilnym bo moja siostra byłaby świadkową a do kościoła nie chodzi . Zresztą co to za różnica

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja mam dziecko i idę w białej sukni. to Twój dzień i nic nikomu do tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja kuzynka brała ślub cywilny w białej, długiej sukni z welonem, a jej synek miał wtedy 4 lata. Wyglądała pięknie i w gdzieś miała biadolenie cnotek niewydymek, że w białej i welonie nie wypada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A czemu długa to do kościelnego, bez przesady. Kto teraz moze z czystym sumieniem powiedzieć, ze zakłada białą suknie i welon bo jest dziewicą? Ja miałam białą suknię, welon a dziewicą nie byłam, jak 100% moich koleżanek z resztą... To z jednej strony symbol, ale z drugiej takze tradycja... Oczywiście do cywilnego raczej ubiera się skromniej, bez welonu, ale długa biała sukienka jak najbardziej pasuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ooooj tam. Ja brałam drugi ślub, dziecko niosło obrączki, a ja w długiej białej sukni. Jedynie welonu nie miałam ;) Nikt krzywo nie patrzył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
autorko juz lepiej nie pisz o tym slubie koscielnym, bo widac z wiara i zasadami jestes na bakier. nie rozumiesz nawet sensu slubu koscielnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×