Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Czy to prawda, ze dzieci, ktore dostaly zastrzyk na rozwoj płuc...

Polecane posty

Gość gość

...rodza sie wczesniej, bo szybciej sa gotowe do przyjscia na swiat? Ja dostalam zastrzyk w 26. tygodniu, bo mialam skurcze. Ale udalo sie je wyciszyc. Teraz mam skonczone 36 tygodni i 3 dni. Od dwoch dni mnie ćmi w krzyzu i troche boli brzuch jak przed miesiaczka, brzuch twardnieje kilkanascie razy dziennie. Zastanawiam sie, czy to juz moze byc zwiastun rychlego porodu. Czy jesli dziecko ma po zastrzyku juz dojrzale pluca, to czy moze sie urodzic wczesniej? Jak to u was bylo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Owszem te dzieci są wcześniej gotowe do przyjścia na świat, bo mają lepiej rozwinięte płuca, ale to nie znaczy, że ten zastrzyk przyspiesza poród (w stosunku do normalnego terminu porodu). Pewnie u sporej części kobiet po tym zastrzyku poród odbył sie przed skończeniem 38 tygodnia, ale nie będzie to wynikało z faktu otrzymania zastrzyku, ale z innych przyczyn (z tych przyczyn, które spowodowały, że zaistniała konieczność podawania zastrzyku). Objawy które podajesz mogą być objawami zbliżającego się porodu. Ja bym na Twoim miejscu pojechała do szpitala, bo jednak jesteś przed terminem, warto może by poczekać chociaż jeszcze tydzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie chodzi mi o to, ze zastrzyk przyspiesza porod, tylko o to, ze skoro dziecko ma juz rozwiniete pluca, to moze chciec wczesniej wyjsc na swiat, bo juz jest do tego gotowe..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pytanie czy wszystko inne ma już rozwinięte? Jeśli ma, to nic się złego nie stanie, choć moim zdaniem powinnaś jeszcze z tydzień odczekać z porodem o ile się da;). Przy Twoich objawach jechałabym do szpitala, masz objawy nadchodzącego porodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kurde wczoraj tez tak mialam, ale po nocy mi przeszlo. U mnie w szpitalu to zanim czlowieka zbadaja, to najpierw przyjmuja na oddzial na 4 dni, a dopiero potem sie okazuje, ze np. byl to falszywy alarm i na darmo sie lezalo. A ja mam w domu jeszcze 4,5-latka, ktorym musze sie zajac, bo nie chodzi teraz do przedszkola, bo chory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No więcej nie pomogę. Moim zdaniem szpital i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bez powody tego zastrzyku sie nie podaje. Tylko w przypadku zagrozenia porodem przedwczesnym. A wiec nie wiem jak lekarze mieliby zbadac fakt czy dziecko urodzilo sie za wczesnie przez ten zastrzyk ,czy dlatego , ze tak mialo byc i dzieki zastrzykowi po prostu nie mialy problemow z oddychaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dostalam zastrzyk na rozwoj pluc malego. Powody to: skrocona szyjka macicy i rozwarcie 1 cm na początku siodmego miesąca. Zalozony szew na szyjce, syn przyszedl ma swiat dokladnie w 38 tygodniu, porod sn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A nie możesz do gina iść albo innego szpitala?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×