Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość321

Mamy na CZERWIEC 2016

Polecane posty

gośćCzerwiec27 ja mam prenalen do ssania na ból gardła, a do nosa używałam ostatnio Quixx spray. Któraś z Was mi tu poleciła (przepraszam ale nie pamiętam kto). Trochę ratował sytuację zwłaszcza w nocy jak nie mogłam oddychać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kawusia4 a może przez to łazenie zafałszowalas wyniki. Ja pomimo, że teraz pomieszkuje przez ulicę od laboratorium to nie odważyłam się przychodzić, żeby przypadkiem nie mieć "przyjemności" powtarzania badania. Z tego co ja wiem po glukozę trzeba siedzieć, ruch ja wpływ na poziom cukru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kawusia4
Teściowa poszła z chłopcami, żeby najstarszego zaprowadzić do szkoły to mam chwilę , żeby komputer włączyć. Po pierwszym pobraniu kazały mi siedzieć, ale po drugim powiedziały, że jak chcę to mogę się przejść, a te ciucholandy były w budynkach obok, więc daleko nie ruszałam. Takie babeczki cytrynowe to i ja bym zjadła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A my z Szymonem juz dziś ruszamy na święta, M dojedzie do nas w piątek, bo pracuje, a my już robimy sobie wolne, tzn Szymon bo ja i tak mam ;) ja sobie robie wolne od siedzenia u teściów ; p Jedziemy do mojego domu rodzinnego, gdzie zdecydowanie jest więcej przestrzeni... Tak teraz kojarzę, że moja sąsiadka tez miała ten konflikt i właśnie żeby za ten zastrzyk nie płacić dostała skierowanie do szpitala i w szpitalu jej podali, tak w obecnej ciąży (juz na finiszu) jak i w poprzedniej 6 lat temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćCzerwiec27
Hmm... No to ja Kawusia nie wiem, to albo powtorzenie albo dieta, nie przeskoczysz raczej... Ja za tydzien mam glukoze, bede siedziec jak w oślej ławce i trudno... Oby tylko wyniki byly ok bo nie chciałabym odmawiac sobie jedynej przyjemnosci jaka mi zostala czyli jedzenia :) Czytalam o tym prenalenie i chwala wiec wypróbuję, a jak nie bedzie to poprosze o cos innego, zobaczymy czy cos to w ogole cos da.. Moglyby sie koncerny lekami dla ciężarówek zajac a nie zastrzykami za 400zl :D Dzis mam jakis wybitnie zly dzien, dluzy mi sie strasznie, plakac mi sie chce a powodu nie ma, moze to ta pogoda taka srednia a może hormony... Brzuch mam owlosiony jak niedzwiedz, tej kreski nie mam za to wkolo pepka mam jakby ciemniejsza skore, jakbym miala brudny.. Bęc dalej 97cm.. Ciekawe kiedy zauwaze kolejny skok cm. Zreszta dziwi mnie ze przytylam tylko 5kg a w pasie przed ciaza mialam ok 70-75...a tu juz 97cm..hmm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My na swieta to jedziemy wszyscy do moich rodzicow a tak to u nas sa goscie ... Ja robie tylko ciasto z kremem z ananasow i wiorkami kokosowymi i jakas salatke bo moj facet wczoraj mowil ze by zjadl wiec bedziemy kucharzyc a tak to ja juz sama chyba zaczne tez lezec bo mam dziwny bol w dole brzucha ale na szczescie od razu po swietach wizyta u lekarza i nam powie co jest a najgorzej w nocy jak zakuje to nie wiem jak sie polozyc ... My dzis bylismy na pobraniu krwi ale to meczarnia bo do 11 musialam nie jesc a juz tak mnie ssało ze wytrzymac nie moglam ... Dzisiaj moja mama kupila malemu spiochy z napisem " fajna mame mam razem z tata o nia dbam " i body w kratke takie koszulowe . Samam chcialam mu takie kupic bo strasznie lubie koszule u facetow a maly niech sie uczy od poczatku :-) Ostatnio znow mam odczucia na wymioty . I brzuch jakis inny zawsze mialam normalny jak przed ciaza a dopiero moze czwarty dzien mam taki twardszy ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość renata101086
Gosc.... daj znac czy wozeczek kupiony:) wczoraj bylam u siostry i stwierdzam ze za kazdym razem jak go widze to podoba mi sie jeszcze bardziej:) skorzystalam z okazji i sciagnelam wszystko co materialowe zeby to troche odswiezyc. Praktycznie wszystko jest na zatrzaski wiec chwila moment i posciagane:) Jesli chodzi o przeziebienie to mnie meczylo dwa tygodnie. Na nogi postawil mnie syrop prenalen i fixsin na plukanie nosa. Chwila moment i bylam jak nowa:) Ja tez siedzialam dwie godz po glukozie ale wlasnie slyszalam ze przez ruch sa sfalszowane wyniki bo wynik sie wyzszy robi. Nie wiem ile w tym prawdy. Glukoze robilam prywatnie i chyba okolo 20 zl kosztowalo cale badanie wiec pomysl czy nie warto powtorzyc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćCzerwiec27
Mila - kladz sie dziewczyno i odpoczywaj.. Bo jak on Ci sie taki zrobil to cholerka wie czy ok czy to skurcze co powoduja skracanie szyjki... A Ty co chwile cos robisz... Czas odpoczac, tez biegalam latalam i mam... Zwolnij tempo dla dobra swojego i malucha :) ja tez lubie koszule, małemu juz jedna mikro koszule kupilam.. Zreszta zartuje ze bedzie klonem tatusia bo koszule juz ma i z 7par sztruksow hehe, sztruksy i dresiki, bo my w jeansach w sumie nie chodzimy, ani ja ani maz... Mlodemu jedne ogrodniczki z jeansu kuilam ale takie cienkie i miekkie, bo ogolnie jakos jeans mnie nie przekonuje dla siebie samej a dla malucha tymbardziej, sztywne twarde i malowygodne raczej. Renia-a ktory masz kolor wozka?? Dam znac ale pewnie wieczorem dopiero jak wrocimy:) Kawusia-to moze pomysl o tej glukozie zeby powtorzyc, bo jak Renia mowi ze 20zl to bez tragedii, a szkoda zebys szla na dietę jak może zafalszowalo Ci wyniki a Ty sie katowac biedna bedziesz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kawusia ja też niedużo płaciłam. Wyszło po 9zł za pobranie, czyli 27 zł. Ja teraz następne badania mam dopiero przed wizytą 18 kwietnia. Wcześniej mam tylko usg prenatalne, więc nie robię żadnych badań. Moi chłopcy w brzuchu chyba się dzisiaj pobili :D Prawa strona cała falowała, a lewa strona obrywała po żebrach. Czasami się zastanawiam jak to jest jak ma się w brzuchu tylko jednego lokatora :D A jakie salta oni tam robili jak zjadłam wołowiny! Ostatnio mało mięsa jadłam, jeśli już to pierś kurczaka. A tatuś zrobił burgera z wołowiną i była radocha :P Wdali się w ojca... PS. Babeczki wyszły pyszne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćCzerwiec27
Justek - ja majac jedno, zastanawiam sie jak to jest przy dwóch lokatorach :) hehe. Ale mam nadzieje ze sie nie dowiem.. :) chce drugie malenstwo i to mozlowie szybko, jednak mam nadzieje ze bedzie 1a nie podwojne :) Zawszs chcialam blizniaki ale jak czasem czytam jakie masz przygody to może lepiej ze Junior jest tam sam hehe. A i tak czasem tak kopie ze ja mam wrazenie ze jest ich tam dwóch bo obrywam w zupelnie roznych miejscach. Ty to musisz miec imprezę niezla!!! Zazdroszcze mięsa! Chlopaki maja smaka, a nie jak moj owoce, warzywa i przede wszystkim ZIEMNIAKI haha. Twoi chociaz "konkret" lubia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kawusia4
Ten wynik na czczo też jest za wysoki, a po 2 godzinach to wydaje mi się, że jakbym nie pochodziła to byłby jeszcze wyższy. Puki co chyba będę zwracać uwagę na to co jem i zobaczę co we wtorek lekarka powie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam nadzieje ze przyszla mama
Hej laski :) Wróciłam po wyjeździe:) Niestety nie jestem w stanie nadrobic tyle stron co rozpisalyscie:( Kawusia co ci moge powiedziec to to zebys weszla na ta strone https://parenting.pl/portal/dieta-w-cukrzycy-ciazowej bo chyba najlepiej jest tu rozpisane. Jezeli nie masz jeszcze glukometru to raczej nie ma tez co przesadnie kombinować bo mnie np wiele rzeczy dozwolonych nie podchodzi. Przede wszystkim sciagnij sobie tabele z ig produktów i tym sie kieruj. Broń Boże nie rezygnuj z węglowodanów i nie ograniczaj drastycznie porcji. Cukry proste najlepiej wyeliminuj całkiem i nie ryzykuj ze słodzikiem bo nie wiadomo jaki jest jego wplyw na dziecko. Na wysoki cukier na czczo wazna jest kolacja przed snem bo moze byc tak ze rosnie ci od zbyt dlugiej przerwy w jedzeniu. To jedyny posilek gdzie mozna zjesc pszenne pieczywo np. z mlekiem bo wtedy trzyma w nocy cukry na wodzy. Trzeba go zjesc gdzies na 30 min. przed spaniem. A kiedy mozesz dostac glukometr? Mnie lekarz rodzinny mówił ze nie trzeba specjalnie czekac do wizyty u diabetologa bo w ciazy bezplatne glukometry przysluguja tez w przychodniach:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goscczerwiec27 no dzisiaj juz leze tylko spaghetti na szybko zrobilam bo tez nie wiem za co tak brzuch mi twardnieje tesciowa mowi ze normalny mam ale ja wiem jaki byl jeszcze tydzien temu ... Ja bardzo koszule lubie a moj facet twierdzil ze pedaly chodza w koszulach i sam sie stal takim pedalem z 10 koszulami w szafie i teraz mu to wypominam a taki maluch jeszcze slodziej wyglada w koszuli :-) A spodnie ma jedne dresowe sasiadka nam szyla i jeszcze bluze nam doszyje do tego interesu z suwakiem i kapturkiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny mnie tez boli dol brzucha i krocze hmm i pachwiny jak cos robie np duzo chodze jak ostatnio jak bylam na zakupach i np dzis jak przsadzalam kwiaty i ogolnie juz sprzatalam na swieta chata lsni ale tak dziwnie boli mnie w kroku ... no i mala tez malo *****iwa jak cos robie, teraz leze i czekam na ruchy .. chyba za duzo na dzis ehh kawusia ja twz mialam przykazane siedziec na glukozie teraz czekam ma wyniki :) dietke bedziesz trzymac i bedzie dobrze :) tez sie joje tych wynikow ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny ale dzisiaj zaszalałam w lumpku. Zaplacilam 130 zł ;/ Ale mam za to 12 bluzek, sukienkę i sweter :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ninus1101
Andzia No to widzę że mam podobnie z tym bólem wy kroczu. Tylko że ja mam jak wstaje rano to aż się zwlec nie mogę z łóżka tak mnie ciągnie i boli, i tak samo jak długo siedzę i chce wstać to jest masakra. W ciągu dnia jak chodzę coś robię czymś się zajmę to tak tego nie czuje, albo uwagi nie zwracam na to. Ale Andzia jak tyle się orobiłaś no to pewnie z tego, jednak trzeba się oszczędzać i na siebie uważać bo to nie są żarty. Nie będę się tu wymądrzać bo też w zeszłym tygodniu latałam sprzątałam, firanki okna , ale dziewczyny doradzały się zbytnio nie przemeczac to w trakcie porządków odpoczywałam. Nie wiem wy też macie taki problem ze wstawaniem ja się po nocy czuje jak po jakiejś wojnie, chociaz noc całą spokojnie przesypiam i nie wstaje do WC to rano jestem taka wymęczona i wyorana, że masakra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikita1244
No nie wyrabiam z czytaniem wszystkiego dziewczyny! :-) Rozefi i co rodzina twojego faceta na to? Akceptuja? Ja tez mam leżeć i moi tego pilnują dltego bym do nich pojechala na święta a tamtych olala z oczywistych powodów :-) Kawusia nie zazdroszczę :-\ obyś szybko ogarnęła co i jak z ta dieta. Noe jest łatwo ale juz coraz bliżej konca. Jutro startuje 30 tydzień. 8,5 kg na koncie. A w sumie na tylko i udach bo brzuch nie jest jakis duży 89cm. W 1 ciąży tez kg szly w tamte partie. Jestem gigantycznie zmęczona caly czas, czytałam ze na tym etapie to naturalne i organizm juz si przygotowuje do porodu w ten sposób. Po kolejnej wizycie podjedziemy z mężem po wszystkie potrzebne rzeczy dla malucha i mnie bo zsczyna mnie męczyć ze nic nie mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja wstaje powoli bo jak szybko to w dole brzucha mam takie uczucie jakbym sie obzarla i naciskala na brzuch wiec robie to powoli i tak samo mam z siadaniem a rano jak ide do toalety i sikam to pozniej mnie boli krocze jakby jakies polamane bylo ale czasem tylko no i jak spie na jednym boku to ten bok plecow mnie pozniej boli ale masaz i jest lepiej przed snem tez musi byc masaz albo smeranie bo bola plecy . Nie ma lekko ale warto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ninuś ja odwrotnie - rano jak wstaję jest najlepiej, a potem w miarę upływu dnia coraz bardziej boli mnie dół brzucha i krocze. Wieczory są najgorsze, wtedy nawet przekręcenie się na łóżku to jest sport ekstremalny... Noce też z reguły przesypiam, sporadycznie mi się zdarza wstawać do łazienki. Budzę się tylko czasami jak się próbuję przekręcić. Ja sprzątanie na święta odpuszczam. Nie organizuję u siebie świąt, więc nie musi być błysk. Męża pogonię żeby trochę porobił, ale on też teraz codziennie pracuje do 20, a w sobotę do 17. Choć nie ukrywam, że przeszkadza mi bałagan, kurz i brud na oknach. Ale trudno, przeboleję. MałaMi pokaźne zakupy :) Gratuluję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bezzka
MalaMi obkupilas sie porzadnie ;) mi tez dzis pieniążki wplynely na konto, firma milo ze przelala pensje przed świętami. Wstrzymywalam sie z kolejnymi zakupami a teraz moge kontynuowac i jeszcze przez internet pare rzeczy zamówić dla siebie i malej. Andzia chyba zmowilysmy sie! Tez przesadzalam dzis kwiatki :) i pozmywalam podlogi bo tyle mi zostalo do sprzatania z wczoraj. Jestem zadowolona, bo pieknie kwiaty wygladaja a ja uwielbiam :) mam nadzieję ze wszystkie sie przyjma. Ale musze przyznac ze padlam teraz na kanape. GoscCzerwiec bylam dzis w pepco zobaczyc te okrycia kapielowe ale tez szalu cenowego nie ma, bo te 100x100cm kosztowaly 29zl a te mniejsze 19,90. Tylko ja tych malych nie kupuje bo szybko beda za male. Bede jeszcze szukac w innych miejscach, mam czas ;) Tak w ogole daj znac czy wizek Wam sie spodobal :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ninus no ja rano jestem zdretwiala cala :/ Ktos musi porzadki w domu robic bo maz cale dnie pracuje a syfu przy dziecku miec n8e m9ge musze sprzatac podlogi rano zmyc no wiadomo... w swieta troche odpoczne :) a mialam sie was zapytac jakie lozeczka wybieracie drewnia,e zabudiwane czy szczebelkowe ? ja z synkiem mialam szczebelkowe ale teraz mysle nad zabudowanym :) kupimy jeszcze turystyczne bo lubimy sobie do rodziny czy do znajomych jechac i zostac na noc to mlodej rozlozymy lozeczko i bedzie spala :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćCzerwiec27
Andzia - czas odpocząć Kobitko! Jak to spiewa markiwski... "trzeba wiedziec kiedy ze sceny zejsc niepokonanym"! I tak wlasnie, to jest ta pora zeby wrzucic na luz... Nogi w gore i odpoczywaj! Ja bóle czy ciągnięcie czuje jak za dlugo siedze albo chodze czy stoje... W pozycji lezacej jest ok... Juz ostatnia prosta, warto odpuscic i dotrwac szczesliwie do konca.. :) Mala Mi-no to poszalalas :) powiem Ci ze w zyciu tyle w lumpku na jedno podejscie nie zostawilam hehe. Chocuaz teraz zaluje ze jak bylam na chodzie wiecsj bluzek nie poszukalam bo teraz to juz pozamiatane, będę chodzic w tym co mam, wyjscie na ciuchy nie wchodzi w rachube...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćCzerwiec27
Ninus - ja po nocy tez jestem wymeczona.. Nie wazne czy spie cala noc, czy spie z przerwami, ale chyba juz lepiej nie bedzie bo maluchy rosna, kopia, rozpychaja sie.. I raczej te nocne imprezy maluchow skutkuja u nas porannym kacem. :) Dziewczyny kupilismy wozek :) ledwo do auta wlazl... A juz sie balam ze bedzie trzeba dalej szukac... Ale ufff... Na szczescie kólka sciaga sie doslownie kliknieciem:) no i mysle ze bede zadowolona i maluch tez. Gondola jest dosc duza, ale wozek jest zgrabny mimo to a nie robi sie z niego wielka krowa. Ma amortyzatory ktore mozna rehulowac, nosidelko ma opcje ze moze sluzyc jako bujak takie plozy czy cos. Montaz nosidelka na stelazu przodem i tylem tez fajna sprawa. Mysle ze to byl dobry zakup... Od razu wywiezlismy do teściów zeby sobie tam postal póki nie ma małego :) w zestawie wszystko parasolka, folia, torba wiec chociaz ten temat zamkniety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 1987
Czyzby nowa strona? Gosc czerwiec27 mi ostatnio przeszlo obrzydzenie do miesa. Mialam zle wyniki krwi i chyba lobuz zrozumial ze potrzebujemy miesa;-) Zauwazylam ze mam pepek brazowy i wygląda jakby byl brudny ale dobrze ze mi chociaz na wierzch nie wylazl. Andzia Ty to masz sile tyle roboty no ale później nie masz co sie dziwic ze brzuch boli. Ja troche w domu ogarnelam maz okna umyl i porządki wiisenne uwazam za zakonczone nie mam na nic wiecej sily. W ogole byle p*****le zrobie a juz zieje i ciezko mi odech zlapac. Tak sobie mysle co bedzie za te dwa miesiace, koleżanka ciagle mi powtarza ze najgorsze ostatnie 2 miesiace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćCzerwiec27
Andzia - moj bedzie mial lozeczko po mnie! Szczebelkowe:) wydaje mi sie ze leosze bo przeplyw powietrza... A turystyczne kupi siora na pepkowe bo sie przyda jak na wekend do rodzicow bedziemy jechac :) Gosc1987 - zazdroszczę miesa... Bo moj nawet mi patrzec na nie nie pozwala... No ale trudno, przezyje to jakos, juz blizej jak dalej... Kupilam prenalen do nosa, zobaczymy... Ulga jakas jest ale czy pomoże to wyjdzie w praniu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No dalam dzis czadu. Ale kupilam kilka super ciuszkow. Koszule z Zary, River Island, H&M, F&F, kilka t-shirtow, fajna jeansowa bez rękawów na lato. Kilka sztuk będzie musiało poczekac, ale nie mogłam ich tam zostawić :P Gość Czerwiec super że masz już wózek. Kolejna pozycja z listy z głowy :) Boże ja dzisiaj stanelam na wagę i już 10 pękła. Masakra. Jak pracowałam to nie tylam w takim tempie :/ A teraz d**e woze wszędzie samochodem, to rośnie! Bez sensu, a miałam nadzieję że tym razem będzie trochę lepiej niż w pierwszej ciąży :( wszyscy w koło gadają jak to super że urodze akurat na lato. A ja od razu przypominam sobie jak poprzednio latem z tymi dojcami w te upały się meczylam :D Masakra :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćCzerwiec27
Mala Mi - ja tez tal w ciuchu mam ze czasem po prostu nie moge zostawic bo by mi sie snilo hehe :D i tak bedac juz w ciazy kupilam jesienno wiosenna kurteczke rozmiar xs hahaha byla dobra jak mierzylam... A teraz coz... Szans nie ma nawet, ale zrzuci sie i bedzie ok o ile nie bede nosic kolejnego malucha w kolejnym sezonie jesiennym i wiosennym. No ale jak zostawic cos jak kosztuje grosze i jest piekne! :D ja sie ciesze ze w lato bedzie maluch, w sumie maz tak chcial i akurat tak wyszlo... Zreszta dla nas chyba tez lepszy okres bo szybciej sie zagoimy, na dwor mniej ciuchow trzrba zalozyc a nie np po cesarce jakies grube barchany :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kawusia4
My mamy szczebelkowe łóżeczko , ale jeszcze najmłodszy synek w nim śpi i puki co nie zamierza oddać. Mam nadzieję, że z czasem odda bratu. Pamiętam jak przy poprzednim synu kupiłam wózek w 7 miesiącu stal w domu, ja do niego zaglądałam a tam pusto i pusto. Rzeczywiście lepiej wywieźć go i zabrać jak będzie potrzebny. Poczytałam trochę o diecie cukrzycowej. Nie jest jakaś tragiczna. Tylko dziwi mnie, ze w mojej miejscowości ciężarne z podejrzeniem cukrzycy kierowane są do szpitala na diagnostykę, edukację itp. Obiecałam sobie, ze okien myc nie będę, ale od ulicy gdy zaświeci słońce i widać jak są brudne to mnie szlak trafia. Trudno w sierpniu umyję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czerwiec zmienisz zdanie jak na zewnątrz będzie 30 stopni a ty nie będziesz mogła ubrać się w nic krótkiego. Ją tak miałam że nie nosiłam krótkich spodenek no bo grube nogi miałam i okropny cellulit po ciąży no i opaleniznę niczym córka młynarza :D Chodzilam ewentualnie w długiej spódnicy, cienkich spodniach albo sukienkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kawusia4
Mala Mi u mnie dochodzi jeszcze paskudny żylak na jednej nodze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×