Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość321

Mamy na CZERWIEC 2016

Polecane posty

Gość kawusia4
Co do wagi to trzeba uważać przy problemach z tarczycą. Mam Hashimoto i po ostatnim porodzie wpadłam w nadczynność, odstawiłam tabletki na niedoczynność i po 6 tygodniach mój wynik tsh wyniósł prawie 90, przy normie do 2,5. Wtedy pamiętam, ze czułam się napompowana. Waga nie chciała mi spaść mimo, ze ruchu miałam sporo a nie mam ciągot do niezdrowego jedzenia.Po włączeniu leczenia i uregulowaniu hormonów waga wróciła do normy. Przy wzroście 172 cm. ważę 62 kg. Srednio 15 - 20 przybieram w ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam dziewczyny jak sie czujecie ktory tydzien wam mija piszcie kiedy macie usg i jak po wizycie ja za 2 tygodnie mam kolejna wizyte i mam nadzieje ze juz do swiat bedzie spokoj a pozniej dopiero w nowym roku milego dnia trzymajcie sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justynka tydzień 12 i zaraz wyruszam na USG :-) Jak uda nam się wyremontować dom, to mam w planie - Zobaczymy, co z tego wyjdzie oczywiście ;-) - zapraszać rodziców, teściów i siostrę męża w drugi dzień Świat i Wielkanocy i Bożego Narodzenia na kawę, ciasto i kolację. Nie mamy daleko ani do jednych ani do drugich, ale nie chcemy spędzać całych świat w rozjazdach - mąż sam powtarza, że będzie wolał nacieszyc się spokojnym odpoczynkiem z żoną i dzieckiem niż jezdzeniem tam i z powrotem. Co innego gdybyśmy się widywali rzadko,ale mieszkamy każdy z innej strony jednego miasta, więc nie jest źle :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK........WIEK...CYKL...KTÓRA CIĄŻA...DATA TEST...DATA PORODU Polinna .................. 26 /1 /1 /24.09 /01.06.2016 K 1..........................30/5/1/03.10/01.06. 2016 Jaga.......................33/1/ 2/ 30.09/04.06.2016 justynkaa1986 ....... 29 /2 /2 / 25.09 /08.06.2016 gracjana090515 ..... 23 /5 /1 /04.10 /11.06.2016 nusia88. ...................27/4/1/27.09/11.06.2016 MadeleineP...........23/3/1/04.10/13.06.2015 ZeberkaSz ............ 26 / 1 /1 /5.10 / 15.06.2016 Gusia1910.............23/-/2/13.10/16.06.2016 sylwiaczerwiec29 34/2/2/5.10/17.06.2016 mam nadz.ze prz. mama/26/1/1/09.10/18.06.16 agora.....................25/3/1/8.10/20.06.2016 justek007..............28/36/1/13.10/21.06.2016 prawiepotrojna.....31/1/3/13.10/ 25.06.2016 bezzka..................31/3/1/12.10/26.06.2016 Zetkaaa ...............19/4//1/16.10/26.06.2016 Unicorn.................27/2/1/12.10/26.06.2016 kawusia4..............29/1/4/25.09/28.06.2016 Alex95...................20/ 1/1/......../30.06.2016

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justynkaa1986 u mnie juz 9i pół tygodnia ,czuje się (tfu tfu) wspaniale ,sniadanko zjedzone ,0 mdłości także jest się z czego cieszyć. Nusia8888 kochana napisz koniecznie jak juz będziesz po badanku. My święta najprawdopodobniej spedzimy w ten sposób 24,25 u moich rodziców 26,27 u jego juz się nie mogę doczekać bo wtedy ogłoszę wesołą nowinę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) I ja dziś nadal bez mdłości, tylko nagle się senna zrobiłam i zaraz sobie pozwolę na drzemkę. Dom ogarnięty, zupa dochodzi, wiec czemu nie... Jeszcze nie zatwierdzone, ale święta zapewne spędzimy jak co roku. Wigilia najpierw od strony męża, a potem do mojego rodzinnego domu i tam już zostaniemy na noc i chyba na resztę świat, a ze w tym roku święta są o dzień dłuższe, ze wzg na przypadająca niedziele to dzień więcej świętowania. .. ostatnie kilka lat 2 dz robiłam u nas, w tym roku naewt nie biorę tego pod uwage.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Różefi - pewnie, jesli mają doby sprzęt i lekarze ludzcy to tam zostań. Ja mam fajnego ginekologa od zawsze do niego chodziłam i duzo osób z mojego otoczenia do niego chodzi. U mnie dziś 10tydzień 6 dzień usg 07.12:) Justyna a Ty kiedy dokładnie masz usg następne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny widze ze jest u was dobre samopoczucie to dobrze ale swieta bozego narodzenia beda u nas wyjatkowe i nowiny jakie wyjatkowe ja juz powiedziałam wiec tylko bede mogła cieszyc sie brzuszkiem raczej juz bedzie widac bo to bedzie 4 miesiac nawet koncówka nastepne usg mam 9 grudnia a druga echografie czyli pomiary dzidziusia w 22 tygodniu to tak koncem stycznia polowa lutego rozefi fajnie z nami jestes jest nas coraz wiecej to superr!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Claudiie90
Gracjana dokładnie skąd jesteś z Małopolski, jeśli mogę wiedzieć? :) Bo sama wiesz, że przeprowadziłam się we wrześniu także na Małopolskę :) i za bardzo nie znam co gdzie tu jest? :) A chodzi mi o dobrego ginekologa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
usmiech nie schodzi mi z ust :) dzidzus ma prawie 3cm (2,8dokladnie), urosl 8mm w 7dni :) ruszal sie tak przepieknie! a najwazniejsza dla mnie informacja jest taka ze krwiaka juz nie ma! wchlonal sie calkowicie!!!lekarz zdziwiony ze tak szybko,bo ostanio przewidywal ze z 2-3tyg jeszcze a tu po tygodniu go nie ma! pomalu moge wstac,bez szalenstw,bez dzwigania biegania itp ale moge sie z dzieckiem pobawic czy gofry upiec :D :D :D kolejna wizyta 14.12 to bedzie 12tydz skonczony i mam podjac ostateczna decyzje czy robimy test potrojny czy nie. on nie praktykuje samego usg,albo w polaczeniu z krwia albo wcale. mysle o tym mocno ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justynkaa1986 ja tez się cieszę ,że mogłam tu dołączyć :) Prawie potrójną mama ufff gratulacje ,widzisz trzeba być dobrej myśli. O jakim badaniu teraz mówisz bo chyba cos przeoczylam i nie wiem na co się nie możesz zdecydować ? Dziewczyny masakra mój sekret wisi na włosku,dzwoniła pielegniarka znajoma mojej mamy,ze zapomnialam recepty jakiejś (swoja droga nie przypominam sobie żeby mi cos doktorka przypisała) no i nie wiem,czy jej juz zdazyla pogratulować czy nie. Oby tajemnica dalej była tajemnica ,nie lubię jak mi się plany psuje :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kawusia4
Świetnie potrójna mamo, ze tak szybko pozbyliście się krwiaka. Nie przeforsuj się. Wczorajsze wymioty minęły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kawusia4
Rozefi nie martw się. Nie zawsze mamy na wszystko wpływ. Kurczę jestem po nieprzespanej nocy i myślałam, ze zmęczenie mnie nie dopadnie a juz bym najchętniej poszła spac. Bylam na szczepieniu z Najmłodszym i odchorował w nocy. Płakał, marudził i dostał 39 stopni gorączki. Ale juz dobrze. Za godzinę starsi wrócą i znów bonanza sie zacznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mowie o usg genetycznym tym wykonywanym pomiedzy 12a14tyg ciazy,podczas ktorego bada sie obecnosc kosci nosowej,grubosc faldu karkowego (NT,przeziernosc karkowa) i inne markery majace wykluczyc Zespol Downa i inne nieprawidlowosci. tu lek proponuje mi to tylko w poczaczeniu z testem PAPP A. a ja nie bardzo chce robic pappa. to tylko rachunek prawdopodobienstwa,a jesli wezmiemy pod uwage wiek moj 31lat i meza 38lat to prawdopodobienstwo wyjdzie zawyzone a nie chce sie niepotrzebnie stresowac. dodatkowo czytalam ze czesto przy braniu progesteronu wyniki tez wychodza zafalszowane... moglabym stwierdzic ze nie bede zwracac uwagi na te wyliczenia tylko popatrze na usg,ale kazdy wie ze tak sie nie da i jak np z pappa wyjdzie mi 1:25ryzyko dla trisomii ktorejkolwiek to bede sie zamartwiac czy to wiek,progesteron,zbieg okolicznosci czy faktycznie maluch chory. ale z 2str jak maluch chory to wole wiedziec teraz,miec czas na przygotowanie sie psychiczne i fizyczne,wybor szpitala itp. to wazne! no i myslimy co robic. koszt tez nie maly,100euro...a to calkiem spoooora kwota.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikita1244
Jaga jaki masz problem z cera? U mnie milion krostek na twarzy i szyi sie pojawilo :-\ wkraczam w 13tydzien a one jakos nie gina :-\ Co do wagi mam 52,5. Wiec 1kg na plus od poczatku ciąży przy 169wzrostu. Gdyby nie mdlosci to byloby sporo więcej bo wszystko mi strasznie smakuje i pachnie no ale mdloscibi czasem wymioty mnie kontrolują. W piatek u nas usg genetyczne. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK........WIEK...CYKL...KTÓRA CIĄŻA...DATA TEST...DATA PORODU Polinna .................. 26 /1 /1 /24.09 /01.06.2016 K 1..........................30/5/1/03.10/01.06. 2016 Jaga.......................33/1/ 2/ 30.09/04.06.2016 justynkaa1986 ....... 29 /2 /2 / 25.09 /08.06.2016 gracjana090515 ..... 23 /5 /1 /04.10 /11.06.2016 nusia88. ...................27/4/1/27.09/11.06.2016 MadeleineP...........23/3/1/04.10/13.06.2015 ZeberkaSz ............ 26 / 1 /1 /5.10 / 15.06.2016 Gusia1910.............23/-/2/13.10/16.06.2016 sylwiaczerwiec29 34/2/2/5.10/17.06.2016 mam nadz.ze prz. mama/26/1/1/09.10/18.06.16 agora.....................25/3/1/8.10/20.06.2016 justek007..............28/36/1/13.10/21.06.2016 Różefi.................... 26/1 /1/31.10/23.06 .2016 prawiepotrojna.....31/1/3/13.10/ 25.06.2016 bezzka..................31/3/1/12.10/26.06.2016 Zetkaaa ...............19/4//1/16.10/26.06.2016 Unicorn.................27/2/1/12.10/26.06.2016 kawusia4..............29/1/4/25.09/28.06.2016 Alex95...................20/ 1/1/......../30.06.2016

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
*prawie potrojna mama to ja trochę starsza ale też nie robiłam testu Pappa...moje koleżanki po 30 w większości nie robiły...ostatnio jedna z koleżanek zrobiła, jest z mojego roku...i przez miesiąc chodziła w stresie bo oczywiście wyszło prawdopodobieństwo zespołu Downa....w końcu skonsultowała to jakimś dobrym lekarzem, który rozwiał te wszystkie wątpliwości....Po 30 niestety już wyniki nie wychodzą najlepsze ale to podobno norma...Więc wolalam sie nie denerwować...zresztą co by to zmieniło..ciąży bym nie usunęła.. *Nikita mam łojotokowe zapalenie skóry...mam wtedy zaczerwienioną bolącą skórę, która tez bardzo się złuszcza...wygląda to okropnie...a ostatnio to faktycznie nie mogłam sobie z tym poradzić... tutaj duży wpływ mają hormony.. Podobno do 3 miesięcy hormony produkują jajniki a w drugim trymestrze produkcję hormonów przejmuje łożysko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja dzisiaj byłam na pobraniu krwi, ciekawa jestem jak wyniki. Byłam też u laryngologa skonsultować się w sprawie moich nieszczęsnych zatok, z którymi walczę już od paru lat...Jestem już po jednej operacji zatok ale niestety nie do końca to mi pomogło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćant
Prawiepotrojnamama gratuluje, że wszystko się jakoś układa. Współczuję dziewczynom, ktore jeszcze nie mówią o swojej ciąży. Ja na Waszym miejscu chyba wolałabym mieć to z głowy, ale wiem, że łatwo się mówi. Ja wczoraj byłam na badaniu prenatalnym, bylo widać przegrodę nosowa i nt w porządku. Maluch jest tak bardzo *****iwy, że ciężko go było zmierzyć. Już się zakochalam w tych przebierajacych stopkach. Niestety nie wiem jeszcze jaka jest płeć. Nie wiem, czy faktycznie jeszcze nic nie widać, czy też moja lekarka jest ostrożna i nie chce nas wprowadzać w błąd a już mialam nadzieję, że będę szaleć na zakupach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gracjana! Razem z kwietniowymi mamami stąd, z którymi mamy założone nasze kameralne forum chciałybyśmy Cię tam zaprosić :) Jeśli chcesz oczywiście. Bardzo wszystkie kwietniówki wspierałaś i mimo, że Twoja ciąża jest młodsza to chciałybyśmy mieć kontakt z Tobą :) Jeśli chcesz dołączyć do nas i czasem się odezwać co u Ciebie, ale też sprawdzić co u nas to napisz do Polki na adres paulinayyy@gmail.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Claudiie90
Megulka a no 8 cykl staran przede mną. Czas pokaże... A u Ciebie jak tam?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Claudiie90
Megulka a no 8 cykl staran przede mną. Czas pokaże... A u Ciebie jak tam?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikita1244
Prawie potrojna mama- super! Rewelacyjne wieści! Cieszę się razem z Toba :-*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prawie potrójna - od razu humor się poprawia jak czyta sie dobre wieści :* Co do badań to przed ciążą zawsze mówiłam że JAK MOŻNA NIE ZROBIĆ TEGO BADANIA ?? A teraz sama nie zrobie. Tzn usg tak ale testu nie chce. W szpitalu czekając na badania rozmawiałam z dziewczyną w ciąży i od słowa do słowa rozmawialiśmy o tych badaniach i jej bratowa miała 3 synów wszyscy zdrowi i była w ciąży z 4 dzieckiem. Ze względu na wiek wysłali ją na badania i wyszło że dzidzia chora ;/ (o ile sie nie myle zespół downa) przez resztę ciąży płakała. Szok dla wszystkich. A urodziło się dziecko całkowicie zdrowe. Tylko stres niepotrzebny;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×