Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość321

Mamy na CZERWIEC 2016

Polecane posty

jaga i tego sie wlasnie boje. wolalabym samo usg ale lekarz nie robi tylko usg tylko w pakiecie. gryyy! gdyby nie szkola syna i ciaza zagrozona to wybralabym sie do Pl do lekarza u ktorego wszystkie wazne usg w poprzednich ciazach robilam. no ale nawet jesli cudem na swieta pojedziemy to bedzie juz skonczony 15tydz...za pozno na NT. trudno. mam 2tyg cos postanowimy z mezem :) oh dziewczyny pamietam jeszcze to moje ukrywanie 1ciazy az do 13tygodnia....i wspolczuje tym ktore jeszcze nie powiedzialy. to bardzo ciezkie tak milczec...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gusia i wlasnie takie historie mnie powstrzymuja przed tym testem... moze jeszcze raz sprobujemy z samym usg,bo kurcze nie wiem dlaczego nie chce. zaplacimy wg cennika tylko za usg i juz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gusia i wlasnie takie historie mnie powstrzymuja przed tym testem... moze jeszcze raz sprobujemy z samym usg,bo kurcze nie wiem dlaczego nie chce. zaplacimy wg cennika tylko za usg i juz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prawie potrojna mama achaaa juz rozumiem :) wcale się nie dziwię ,ze zastanawiasz się nad tym badaniem. Glowa do gory ,bo na pewno wszystko będzie dobrze. Sciskam Cie mocno :) Popędziłam po receptę ,heh rzeczywiście z wrażenia zapomnialam ;) okazało się,ze tajemnica dalej zostaje tajemnica hurra :) Ja nie mówię o ciąży nie ze wzgledu jakichś leków,po prostu w święta będzie fajniej ;) wszyscy przy stole i wtedy taka informacja.nie przejmuje się ,ze ktoś cos powie bo mamy naprawdę wspaniale rodziny i na pewno wszyscy ciepło i radośnie to przyjmą :) Jaga2016 dziękuje za dodanie ,teraz jestem pełnoprawną uzytkowniczka czerwcowek ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prawie potrojna mama - super, cieszę się razem z Tobą Kochana :-) :-* A ja po dzisiejszym USG. Najpierw lekarka stwierdziła, że tylko mnie zbada, ale USG robić nie będzie, bo 1 grudnia mam 4D, ale później jednak stwierdziła, że przez te bóle brzucha sprawdzi, ale przezbrzusznie. I tu szok - Maleństwo tak urosło, że wg badania wychodzi na to, że jutro zaczyna się 14 tydzień! Czyli prawie 2 tygodnie do przodu. Ma już 6,5 cm :-) Była tak zdziwiona, że w końcu znowu nie widziałam monitora, ale mam słodkie zdjęcia - na jednym ma nóżki w górze, a na drugim ssie kciuk. Cudowne :-D Tylko, że musialam w tym momencie szybko zmienić termin badań prenatalnych, bo w przyszłym tygodniu powiedziała, że będzie zbyt późno. Udało się Paniom w rejestracji przepisach mnie na jutro na 8.20, więc trezymajcie proszę kciuki, bo ją chyba zawału dostanę. Na szczęście mężowi udało się załatwić wolne i pojedzie że mną. Ja też test PAPPA mam w pakiecie i nic z tym zrobić nie mogę - tak wygląda to na NFZ i wyjścia nie ma. Ale zależy mi głównie na USG 4D, bo testy slyszalam, że często wychodzą błędne jeśli matka przyjmuje luteinę, a ja biorę od 3 tygodni i przez to, że bóle brzucha wracają, gdy ją odstawiam, to na razie mam ją brać cały czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzień dobry wszystkim przyszłym mamom :) Jestem studentką Psychologii i prowadzę badania dotyczące obrazu siebie i funkcjonowania zawodowego kobiet ciężarnych. Wszystkie mamy, które są w pierwszej ciąży, w 2 lub 3 trymestrze, które nie przebywają na zwolnieniu lekarskim a dalej są aktywne zawodowo proszę o pomoc. https://docs.google.com/forms/d/10_Tg8fS5zHs5Xu6Hy2FdwSVsn_CtgGs-ooUF4tiyAsY/viewform?c=0&w=1 Każda uzupełniona ankieta jest dla mnie na wagę złota. Z góry dziękuję! :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nusia8888 gratuluje :) ale fajne wieści dziś na forum :) będę trzymała kciuki oooooo tak mocno :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćant
Ja też się bałam tych badań prenatalnych, bo tak jak już Wam pisałam na początku ciąży mialam pelno jakiś urojen, ale wiem, że test z krwi to statystyka a najważniejsze, że na USG wyszło wszystko w porządku. Czy któraś z Was ma za wysoki cukier, bo mi taki wyszedł i dostałam skierowanie na próby cukrowe ( tak to się nazywa?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goscant - tak, ją miałam podwyższony i robilam to badanie już na początku ciąży - pamiętaj, żeby wziąć pół cytryny i wycisnac ją do tej glukozy - mi to zrobiła wszystko Pani w gabinecie - bo inaczej ciężko cholerstwo wypić. Nie jedz już 12 godzin przed badaniem, a wcześniej lekkie rzeczy. Jak masz taką możliwość, to niech lepiej Ci ktoś towarzyszy. Ja mam ciągle cukier wysoki, a po tym badaniu okazało się, że wszystko jest w normie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nusia wow ale masz juz duzego dzieciaczka! Super, niech rosnie:) Ja z terminen pod koniec czerwca jestem we wszystkim opozniona w stosunku do Was ;) u mnie wizyta dopiero za 3 tyg. nie wiem jak dotrwam.. Ostatnio mdlosci sa duzo mniejsze ale za to przeniosly sie na popoludnie i wieczor, no i mam smaka na slodkie, wczesniej nie moglam patrzec. Chyba dzis po pracy bedzie budyn :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja glukoze normalnie wypiłam i jakiejś tragedii nie było :P I niestety u mnie na czczo za duzo wyszło i jestem na diecie i badam 4 razy dziennie cukier

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny nie uwierzycie, chcialam przekleic nasza tabelke ze zmiana dnia porodu u mam komunikat ze uznano to za spam! Co za bzdura :/ jak bedziecie nastepnym razem uaktualniac wpiszcie mi prosze date porodu 25.06 bo sie pomylilam o 1 dzien ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bezka najpierw napisz tekst a potem go edytuj i daj kopiuj i potem wklej tak tylko mozna wkleic przynajmniej u mnie NICK........WIEK...CYKL...KTÓRA CIĄŻA...DATA TEST...DATA PORODU Polinna .................. 26 /1 /1 /24.09 /01.06.2016 K 1..........................30/5/1/03.10/01.06. 2016 Jaga.......................33/1/ 2/ 30.09/04.06.2016 justynkaa1986 ....... 29 /2 /2 / 25.09 /08.06.2016 gracjana090515 ..... 23 /5 /1 /04.10 /11.06.2016 nusia88. ...................27/4/1/27.09/11.06.2016 MadeleineP...........23/3/1/04.10/13.06.2015 ZeberkaSz ............ 26 / 1 /1 /5.10 / 15.06.2016 Gusia1910.............23/-/2/13.10/16.06.2016 sylwiaczerwiec29 34/2/2/5.10/17.06.2016 mam nadz.ze prz. mama/26/1/1/09.10/18.06.16 agora.....................25/3/1/8.10/20.06.2016 justek007..............28/36/1/13.10/21.06.2016 prawiepotrojna.....31/1/3/13.10/ 25.06.2016 bezzka..................31/3/1/12.10/25.06.2016 Zetkaaa ...............19/4//1/16.10/26.06.2016 Unicorn.................27/2/1/12.10/26.06.2016 kawusia4..............29/1/4/25.09/28.06.2016 Alex95...................20/ 1/1/......../30.06.2016

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pisklaki
Witajcie Dziewczyny, chciałabym dołączyć do grupy, dzielić się uwagami i doświadczeniem:) Mój termin to 20.06.2015 :) I moje pierwsze pytanie - czy macie może ślinotok? Męczy mnie już od tygodnia. Czytałam różne opinie to podobno nie jest to częsta dolegliwość w czasie ciązy, ale się zdarza :( A jak to jest u Was?Macie? Jak sobie z tym radzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bezzka masz termin jak ja :) nussia czym karmilas tego maluszka ze tak urosl ;) super duzy dzidziol z niego :) pisklaki witamy :) ja mam troche slinotok ;) w dzien jest relatywnie ok,najgorzej w nocy ;) ale jakos to moj najmniejszy problem ;) nic sie na to nie poradzi. trzeba z tym zyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Justynka juz bede wiedziala:) Tak potrojna mama co do dnia! :)) Pisklaki ja nie mam slinotoku ale za to wciaz metaliczny posmak w ustach. Dzis wracalam z pracy, byl taki tlok w komunikacji miejskiej ze coraz bardziej sie boje czy to negatywnie nie wplynie na malenstwo. Bo po takich powrotach codziennie czuje pobolewanie brzucha. Jeszcze miesiac oby wytrzymac j pojde na zwolnienie, juz marze o tym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witamy pisklaki :-) Bezzka, prawie potrojna mama - no właśnie niczym takim nie karmilam, bo nie mam apetytu, i pomimo braku wymiotów schudlam ponad 3 kg od początku ciąży i już mi lekarka zapowiedziała, że na kontroli u niej 16.12 mam wazyc więcej ;-) Podejrzewam, że to przez luteine - lekarze się wypierają, ale wszystkie moje koleżanki, które musiały brać w ciąży luteine mialy większe dzieci :-) Więc coś w tym musi być ;-) Bo w tym momencie wychodziloby, że owulację miałam podczas okresu :-P a robilam tesdty owulacyjne i owu wyszła dokładnie 14 dnia cyklu i na początku wszystkie pomiary Malucha się zgadzały, a teraz było pierwsze USG po luteinie, a tu taki duży Szkrab :-) Zobaczymy, jak będzie jutro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćant
Niusia dziekuje za rady :) Mam nadzieję, że nie bedzie z tym cukrem tragedii. Ja to jestem taki wywrotowiec, że przed ciążą trzymałam się diety ustalonej przez dietetyczke, ale w lipcu miałam wypadek w pracy i jakoś tak się rozleniwilam, później wakacje i ciąża, ale chyba nadszedł czas wziąć się za siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@pisklaki, cześć ;) pierwsza ciąża? ha, widzę, że jakaś "przyjemność" ciążowa mnie ominęła. @nusia, ale fajnie, taki duży dzidziuś xD powodzenia jutro ;* co do diety, czy to możliwe, że od ciąży pogorszyła mi sie nietolerancja laktozy? Miałam lekką tylko (taką, że piję tylko bezlaktozowe mleko, ale jogurty normalnie jem), a dzisiaj po jogurcie na śniadanie (no fakt, na całkiem pusty żołądek) od razu mnie mocno wzdęło i się kiepsko czułam. dzięki czemu na obiad nie miałam ochoty. na kolację też nie. -_-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I mi wyszedł cukier za duży, ale nic nie mówił żebym zrobiła tą próbę cukrową. Na następnej wizycie się o nią zapytam, bo może martwię się na zapas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bezzka
O nusia ja tez biore luteine od samego początku, nawet zanim dowiedzialam sie o ciąży :) ale to przez inseminacje, taka procedura. Ciekawe jak będzie u mnie, bo brzuchol mam wielki! I obojętnie co zjem wszystko mnie wzdyma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikita1244
Prawie potrojna mama- super! Rewelacyjne wieści! Cieszę się razem z Toba :-*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gracjana090515
Cześć dziewczyny! :) Ojej! Nie było mnie raptem jeden dzien a tu tylllleee do nadrobienia... :) My święta spędzamy tu i tu. Mamy 2 Wigilię, i w każdy dzien sie trochę pojawimy jak i u jednych rodziców tak i u drugich ( moi rodzice od rodziców męża mieszkają 1 km) tak ze napewno nie bede głodna! :) najpierw obiad wigilijny u moich rodzicow a za godzinke u mojego męża- żyć nie umierać! :) Megulkaa kochana oczywiście ze dołącze. Jutro napisze do was i chętnie Z wami popisze bo jestem ciekawa co u was slychac. :) Dziękuje za pamięć o mnie! To bardzo bardzo miłe!!! :) super ze sie do mnie odezwalyscie!!! :) Claudiee90 ja jestem Nowy Sącz, Brzesko, Bochnia,Limanowa te okolice. Prawie potrojna mama swietnie! A tak sie martwiłas! Super ze nie ma krwiaka. Teraz tylko sie ciesz i dużo odpoczywaj a wszystko bedzie dobrze!!! :) Nikita1244 ja tez mam problem z twarzą od samego poczatku ciazy. Zawsze wszyscy zazdrościli mi cery bo 1 pryszczyk zdarzal sie tam raz na 3 miesiące. Miałam piękna cerę, a teraz cała w małych pryszczykach, strupkach po nich ehhhh koszmar i jeszcze ta suchość skory, nivea ledwo daje radę. Nusia8888 kochana! Ale super! Swietnie ze maluszek rośnie!!! :) Tak pozytywnie to opisałaś ze juz ja nie moge sie doczekać mojego USG!! Pisklaki witam kochana i gratuluje! :) mnie ta dolegliwość nie dotyczy więc nie za bardzo tobie pomogę. Dziewczyny! Fajnie ze nasz temat z dnia na dzien nabiera coraz wiecej życia! Oby tak dalej! Trzymajcie sie kochane miłej nocy!!! Całuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pisklaki
Alex - tak, pierwsza ciąża - dlatego wszystko takie nowe, dziwne :) To dziewczęta cieszcie się, że ta dolegliwość (ślinotok) Was ominęła. Dziś zużyłam 3 rolki papieru, tylko na to, aby wytrzeć nadmiar śliny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@Gracjana - spróbuj krem zmienić. Mi kosmetyczka kazała juz dawno trzymać sie od nivei z daleka, a na przesuszoną skórę poleciła octopirox, rzeczywiście fajnie nawilżył (wcześniej używałam Biodermy, niby mocno nawilżającej, do skóry atopowej, wiec bardzo delikatnej, a i tak miałam przesuszoną, octopirox daje lepszy efekt u mnie). @pisklaki - u mnie też pierwsza, więc rozumiem, że wszystko dziwi/denerwuje/martwi. ja planuję jutro się na uczelnię wybrać i załatwić parę rzeczy, ale wszystko zalezy od tego, jak sie bd czuć jak wstanę. w razie czego trzymajcie kciuki, bo chcę spróbować zaliczyć coś, akurat jutro są konsultacje ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prawie potrojna mama trzymaj sie tam naprawde uciebie kazdy dzien to walka jestes dzielna nie wiem czemu niektore musza tak przechodzic ciaze hej dziewczyny i znow kolejny nowy dzien ja juz czekam na koniec wymiotow i mdłosci bo koncówka 3 miesiaca juz jest a wy jak sie czujecie byle do weekendziku ale nas jest juz coraz wiecej to fajnie i obysmy dotrwały zdrowo do konca miłego dnia zycze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prawie potrójna mama no co Ty...:( daj znac co tam lekarz powie! Trzymajcie sie dzielnie!ściskam Cie mocno!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczyny, właśnie Was znalazłam i od razu postanowiłam się dopisać :) Jest to moja 2 ciąża i termin na 11.06.2016 :) Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×