Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

byle jakie jedzenie!!

Polecane posty

Gość gość

dziewczyny,zamawiam własnie zakupy online z tesco,czytam etykiety i krew mnie zalewa-nie można kupić wartościowego produktu.Soki z soków zagęszczonych,oczywiscie syrop gluk-fruktozowy,w waflach czy ciastkach olej palmowy,nawet sok jabłkowy z soku zageszczonego-czy u nas w kraju nie ma jabłek?wkurzyłam się,mam 2letnie dziecko i nie chcę by jadło takie goowno.idę na zakupy,czytam etykiety,wiecej czasu spędzam na czytaniu ich,niz na kupowaniu produktów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
aaa nie mozesz sama soczku zrobić ? jabłka tanie i marchew ja robię sama i są smaczniutkie :) te ze sklepu to g****o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sok vital fresh z biedronki, kabanosy kanspol biedronka, serek Turek naturalny, wędliny pieczona samodzielnie, ser żółty - rolada ustrzycka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mogę w sumie sama zrobić,muszę kupić sokowirówkę-czy lepiej wyciskarkę do owoców?syn pije głównie wodę,ale sokiem nie pogardzi-teraz szukam syropu,moze znajdę 100%owocowy-dzem znalazłam.bardzo ciężko cos wartościowego kupić,i to nie tylko o te soki chodzi.patrzę ciastka no fajnie,wielozbozowe,z dodatkiem minerałów,a tam olej palmowy,i po co to? ser żółty kupuję Sierpc,mleko w butelce tylko,parowki z Sokołowa 93%miesa z szynki,wędliny te które mają najwięcej mięsa w składzie,mąkę razową,makarony tez. popatrzę na te rzeczy w biedrze,które ktos wyzej wymienił. a może macie sprawdzone ,dobre produkty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
takie tematy na kafe sa nudne! bo zaraz wychodzi, ze wszystkie kafeteriuszki pija i jedza wszystko co jest bio i eko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sokowirowka lepsza. Ten niby sok z jabłek w Polsce też mnie zszokowal. Mieszkam w Niemczech i tu normalne, że są świeżo wyciskane. Pojechałam do Polski i jest jak mówisz! Rozumiem sok pomarańczowy czy inny, ale jabłko???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja mam sokowirówkę i zawsze robie sama w domu sok wiadomo troche roboty bo zababra sie wszystko no ... ale bez roboty nima nic , w podzięce za to pyszny sok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bio i Eko to zupełnie inna rzecz niż dodatek g****a do każdego produktu spożywczego. Jak zaczęłam czytać etykiety, to wywaliłam bardzo dużo produktów z naszego menu, na szczęście nie musiałam podawać sztucznego mleko, bo niestety oprócz cukru zawiera sztuczne słodziki i tłuszcz palmowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tu autorka.Ja nie mowię, że odzywiam się eko czy bio-nie,lubię zjeść kebaba,wypić napój energetyczny,czy zjeść wafelka...ale dzieciaki karmię inaczej,a mam ich dwójkę-starszy nastolatek ,ma wyrobione dobre nawyki żywieniowe,no a młodemu dopiero się wyrabiają,i chcę ,zeby teraz spożywali wartościowe rzeczy.Starszy np baardzo rzadko zje słodycze,mały też nie dostaje raczej,no chyba,ze ktoś poczęstuj***abcia czy ciocia.Aja szukam dobrych ciastek wielozbożowych bez tego goowna palmowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sok royal apple! Wedlug mnie jest super. Smaki to jablko+jakis owoc. Wyciskane pasteryzowane moga dlugo postac. Bez zbednych dodatkow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kto wam takich bzdur nagadał że sokowirowka lepsza? W życiu jak już to tylko wyciskarka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poszukaj soków Sandomierskie Sady. za 3złkupisz 0,75l naturalnego soku wyciskanego z jabłek, marchewki itp. Kupuję je, są przepyszne. zero konserwantów i zero wody sam wyciskany sok i to czuć w smaku. marketowe ściemy mijaj z daleka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Aldi: soki z miazszem chlodni (2 rodzaje w litrowych butelkach: pomarancz i krwisty pomarancz, tzn. czerwony) i smoothies (4 rodzaje z mieszanych owocow w machych buteleczkach, 2x zolte i 2x czerwone) = 0% cukru, 0% koncentratow, 0% jakichkolwiek dodatkow, 100% pyszne i godne polecenia Lidl: soki z miazszem z chlodni (tylko 1 rodzaj w litrowych butelkach oraz XXL w 1,5 litrowych: pomarancz) = jakosc i sklad identyczna jak w Aldim UWAGI: - szukac w otwartej chlodni z nabialem miedzy jogurtami, a maslem i serami - w domu przed otwarciem trzymac koniecznie w lodowce - przed uzyciem dobrze wstrzasnac - po otwarciu wykonczyc butelke w okolo 3 dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Soki często kupuję jednodniowe. Są marchewkowe, jabłkowe, marchew z selerem i inne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to nie kupuj w tesco. ja kiedys pracowalam w piotr i paweł jak czytałąm z nudow sklady to az mnie dreszcze przechjodziły. np salatka hawajska sama chermia!! ale wiesz jak rob? czytaj sklady jak mozesz to spisz lub kup jedną na probe zeby tylko spisac sklad i sama zrob. sama zrobilam ta salatkę hawajską, ananasy, pomarancze itd... i niesamowita pycha!! tak samo te wszystkie soki itd... wiem,ze gotowanie duzo zabiera czasu ale ja wole nawet niedospac czy w nocy porobic zaległosci a sama gotowac i przyrzadzac to co mialabym kupic np soki czy ciasto,nawet lody sama robię , mleko, truskawki, trochę cukru a jak ktos nie chce cukru to tez sa naturalne słodziki np ksylitol czy stewia zupełnie nieszkodliwe nawet dla cukrzyków ew mozna dodac trochę masła,czxy smietanki zeby były gestsze i gotowe. naprawde o wiele lepszy smak jest jak się samemu zrobi. ja juz mam tak wyrobiony smak ze jak czasem cos kupię gotowego lub np ostatnio byłam w mcd to na zapach frytek az mnie odrzucało zupełnie tego zjesc nie mogłam. a kiedys bralam dokladki! co do soku z marchwi np ja tez jestem przed zakupem sokoworówki ale narazie sobie tak radzę- marchew b drobno kroje lub jak komus się chce tarkowac mi ise nie chcę wiec kroję na plasterki, dodaję trochę wody i wszystko miksuję w blenderze elek. potem n ageste sito i do lodówki na całą noc niech splywa. rano mam swiezy sok z marchwi,z dodatkiem wody ale to nie szkodzi. a z reszty tej papki co zostanie mozesz zrobic np placki,nalesniki czy dodac do zupy czy sosu,wlasciwie do wszystkiego. ja ostatbnio dodałam do nalesnikow to miały taki fajny pomaranczowy kolor. rewelacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dobre soki 100% są te w 3-litrowych kartonach z kranikiem (do kupienia w każdym większym sklepie, w Biedronce to Vital Fresh, które ktoś już tu polecał). Nie mają żadnych dodatków, można bez obaw pić przez 14 dni, bo są pasteryzowane. Soki Sandomierskie w szklanej butelce lub w kartonie 3 l są również bardzo smaczne. Jak się poszuka, to się znajdzie, nie jest tak źle z dostępem do dobrych produktów, tylko trzeba sobie uświadomić, że dobry produkt to niekoniecznie ten markowy i reklamowany w mediach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Samemu nalezy robic (gosc z 23:26), tylko kurna chata trzeba miec z czego, a to tez zaczyna byc problem. W kazdej smietanie w Polsce sa zagestniki, w tym rakotworczy karagen! Po co w 30% smietanie zagestnik???? Kupuje takie smietany za granica i nie ma w nich zadnych zagestnikow! Ciast, ciastek i ciasteczek tez oczywiscie w Polsce nie nalezy kupowac, bo wszystkie skladaja sie z tluszczu palmowego i syropu glukozowo-frutozowego. Tylko gdzie kupic porzadne maslo, zeby ciasto zrobic samodzielnie? Wiele masel jest w Polsce falszowanych... To czuc, choc na opakowaniu nic nie napisano, ba wrecz napisano, ze maslo jest "extra", czyli niby najlepsze. W ubieglym roku byl nawet proces jednego producenta masla, ktory falszowal na duza skale. Ile lat falszowal zanim go zlapali??? Ile lat sypano sol drogowa do jedzenia? A przeciez sol jest tania, znacznie tansza niz inne skladniki! Ktora z was nie kupila nigdy kurczakow, ktore nie nadaja sie do jedzenia, bo smierdza tak ze sie niedobrze robi?! No ktora? Zauwazylyscie, ze jak teraz gotuje sie mieso, to bardzo szybko powstaje galareta w garnku, a nie ma mozliwosci zeby naturalnie powstawala po ugotowaniu miesa, np. schabu. Jakosc jedzenia w Polsce jest zatrwazajaco zla. Stad wynika epidemia otylosci jaka teraz mamy. Dodawaja swinstw do jedzenia!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
masło lub smietanę mozna kupic od babć na bazarze. rano zawsze się zjezdzają ze swoijskim jedzeniem. tez nie wiadomo co tam jest ale na pewno lepsze niz ta chemia ze sklepów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia878
Jeśli masz aż takie wątpliwości co kupić, to popatrz na http://znakowaniezywnosci.org.pl/ i zapoznaj się trochę z tym jak czytać etykiety. Myślę, że to może Ci sporo rozjaśnić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×