Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość4335454

Depresja z powodu zębów...

Polecane posty

Gość gość4335454

hej, mam 18 lat i od paru lat nie wychodze nigdzie z domu... no jedynie do szkoly. nienawidze swojego wygladu glownie przez BARDZO krzywe zeby..sa okropne, zolte i przez nie nigdy nie sie usmiecham i nie lubie rozmawiac z innymi. zaczelam miec obsesje na ich punkcie. zawsze jak mysle to o zebach, o tym ze jestem brzydka i tak dalej. mam sporo kompleksow. mozliwe ze niedlugo bede miala aparat staly i zastanawiam sie, czy to w ogole cos da..szczerze watpie ze ta katastrofe da sie naprawic. to ze beda proste niestety nie sprawi ze beda ladne..one sa paskudne i kazdego zawsze odstraszaja..nie wiem juz co robic pomocy :((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pogadaj z dentystą na pewno pomoże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dentysta akurat nic na to nie poradzi, on jest od naprawiania dziur a nie ich zmiany..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Radzę zacząć od zabiegu higieny jamy ustnej. Zabieg taki wykonuje się tylko w gabinecie stomatologicznym. Polega on na dokładnym, profesjonalnym wyczyszczeniu zębów. Za pomocą ultradźwięków usuwa się kamień nazębny, następnie piaskuje i poleruje zęby. Po takim zabiegu zęby są oczyszczone i kamienia i płytki nazębnej. Są lśniące i gładkie. Już po takim zabiegu zęby są bielsze. Wybielać zęby można różnymi sposobami. W domu lub w gabinecie dentystycznym. Dostępne w aptece pasty i środki wybielające jeśli będą stosowane zgodnie u informacją podaną na ulotce nie będą niebezpieczne dla zębów i dziąseł. Najlepiej sposób wybielania skonsultować za stomatologiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a tu kika zadań dentysty prowadzenie badań układu stomatologicznego, w skład którego wchodzą: zęby i przyzębie, kości szczęki i żuchwy, mięśnie, staw skroniowo - żuchwowy, gruczoły ślinowe; rozpoznawanie i leczenie chorób jamy ustnej; leczenie zachowawcze, chirurgiczne, protetyczne i inne formy leczenia, w zależności od rodzaju zaburzeń i chorób zębów i jamy ustnej; pobieranie materiału biologicznego do badań histologicznych, bakteriologicznych i innych; kierowanie wczesną rehabilitacją chorych po zabiegach chirurgicznych w obrębie twarzoczaszki; współpracę z technikami dentystycznymi w zakresie przygotowywania aparatów ortodontycznych; rozpoznawanie i różnicowanie chorób jamy ustnej z chorobami nowotworowymi, kierowanie pacjentów do poradni onkologicznych w celu postawienia diagnozy w sytuacjach podejrzenia o nowotwory jamy ustnej; uczestniczenie w działaniach publicznych, mających na celu utrzymanie lub poprawę stanu zdrowia jamy ustnej i opieki stomatologicznej w społeczeństwie, zapobieganie chorobom zębów i wadom zgryzu; określanie przyczyn zmian błony śluzowej jamy ustnej w powiązaniu z substancjami chemicznymi działającymi w różnych gałęziach przemysłu oraz patologicznym działaniem niektórych leków; leczenie protetyczne ubytków w uzębieniu;prowadzenie badań układu stomatologicznego, w skład którego wchodzą: zęby i przyzębie, kości szczęki i żuchwy, mięśnie, staw skroniowo - żuchwowy, gruczoły ślinowe; rozpoznawanie i leczenie chorób jamy ustnej; leczenie zachowawcze, chirurgiczne, protetyczne i inne formy leczenia, w zależności od rodzaju zaburzeń i chorób zębów i jamy ustnej; pobieranie materiału biologicznego do badań histologicznych, bakteriologicznych i innych; kierowanie wczesną rehabilitacją chorych po zabiegach chirurgicznych w obrębie twarzoczaszki; współpracę z technikami dentystycznymi w zakresie przygotowywania aparatów ortodontycznych; rozpoznawanie i różnicowanie chorób jamy ustnej z chorobami nowotworowymi, kierowanie pacjentów do poradni onkologicznych w celu postawienia diagnozy w sytuacjach podejrzenia o nowotwory jamy ustnej; uczestniczenie w działaniach publicznych, mających na celu utrzymanie lub poprawę stanu zdrowia jamy ustnej i opieki stomatologicznej w społeczeństwie, zapobieganie chorobom zębów i wadom zgryzu; określanie przyczyn zmian błony śluzowej jamy ustnej w powiązaniu z substancjami chemicznymi działającymi w różnych gałęziach przemysłu oraz patologicznym działaniem niektórych leków; leczenie protetyczne ubytków w uzębieniu; dentysta nie tylko łata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Rozumiem cie doskonale! Ja tez mam krzywe zęby a mianowicie dwie jedynki cofnięte do tylu a dwie dwójki wysunięte do przodu... Masakra jakaś..odkladam pieniadze na aparat ale to jeszcze tak długo będzie trwalo :( ja nie dość ze w ogóle się nie uśmiecham to nawet rozmawiać mi się nie chce z ludźmi... Dbam o zeby ale co z tego.... A wyobraź sobie autorko jak ja z tymi zębami ślub brałam... Na każdym zdjęciu zamknięte usta, chciało mi się uśmiechać ale wiedziałam ze nie mogę, straszne to bylo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oczywiście, że noszenie aparatu dużo daje. :) Każdą wadę da się wyprostować zwłaszcza, jeśli założysz aparat w dobrym gabinecie. Sama miałam krzywe zęby i wstydziłam się ich, więc zdecydowałam się na założenie aparatu w http://dentarama.pl/ . Teraz mój zgryz wygląda fajnie. :) Także nie ma co rozpaczać, po prostu trzeba szybko rozpocząć leczenie i wszystko będzie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no właśnie, mi tak aparat wyprostował zęby, że w zyciu byście nie powiedzieli, że cokolwiek było z nimi nie tak. ale to wymaga najpierw konsultacji, dobry gabinet stomatologiczny jak np http://www.gabinety-wawelska.pl/stomatologia pokieruje działaniami i wyleczy przed założeniem aparatu te zęby, które tego wymagają. Trzeba się przełamać!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie ma co się załamywać z powodu uzębienia. Ja też rozpaczałam i to długo, jednak udało mi się trafić w końcu do dr Iwony Gnach-Olejniczak i załatwić sprawę raz a dobrze. Dziś mam ładne, proste i zdrowe zęby :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja znalazłam gabinet ortodontyczny blisko siebie. Dobry speciajlist który zajął się moim zgryzem to doktor Rojek http://clearaligner.olsztyn.pl/ . Bardzo dobry specjalist.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja w przeciwieństwie do poprzedników nie będę tutaj reklamować żadnego gabinetu, choć przygodę ortodontyczną też mam za sobą :p Miałam dokładnie taki sam problem - ogromne kompleksy z powodu zębów. W dzieciństwie biegałam do ortodonty, ale to były nieco inne czasy, inna technologia i guzik to pomogło. Dopiero mając lat 27 odważyłam się, założyłam stały aparat (najzwyklejszy metalowy, najtańszy) i to był strzał w 10! Trochę to trwało, ale zdecydowanie podjęłabym tę decyzję jeszcze raz gdybym miała wybierać. Efekty przeszły moje najśmielsze oczekiwania i kompleksy zniknęły. Poszukaj dobrego ortodonty w swojej okolicy, może ktoś ze znajomych leczył się i może kogoś polecić (ja tak zrobiłam) i działaj! Możesz też zajrzeć na wizaż - tam jest już kilka wątków "aparatki" - sama byłam tam stałym bywalcem, bo to skarbnica wiedzy no i wszystkie się tam mocno wspierałyśmy i motywowałyśmy - szczególnie fotkami "przed i po" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×