Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Termin porodu przy długim cyklu

Polecane posty

Gość gość

Witam. Chciałam zapytać dziewczyny które miały długie cykle przed zajściem w ciąże o to kiedy nastąpił u was poród? Jeżeli owulacja była załóżmy w 28 dc to termin porodu powinien wypadać o 2 tygodnie później niż wyliczony na podstawie okresu. Jak to jest w praktyce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój termin porodu został określony na podstawie usg wczesnej ciąży, a nie terminu ostatniej miesiączki. Tak się robi przy długich i nieregularnych cyklach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Urodziłaś już?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój lekarz własnie nie bierze pod uwagę tej rozbieżności, chociaż od początku mówiłam że miałam długi cykl i dziecko jest młodsze o 2 tygodnie. W karcie ciąży mam wpisany według mnie zły termin Co lekarze robią jeżeli minie termin wg okresu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy wtedy wywołują poród? kładą do szpitala? To jest bez sensu, przecież mogą za wcześnie dziecko wyganiać. Nie wiem co on się tak uparł na termin z okresu, szczególnie że każde badanie usg pokazuje późniejszy termin porodu :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To jakiś dziwny ten lekarz. Też miałam nieregularne i długie cykle. Wg OM termin mam na 5 października, a wg pierwszego usg na 31 października więc to jakies ponad 3 tyg rozbieżności i lekarz widział że wielkość płodu zgadza się cały czas z tc tymi z usg więc patrzy na ten drugi termin. Wg OM miałbym rodzic za parę dni a tu jeszcze miesiąc muszę czekać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mój lekarz przesunął termin porodu o dwa tygodnie, może po jakimś czasie i kilku USG Twój lekarz tez tak zrobi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dopominam się przy każdej wizycie, żeby dopisał w karcie ciąży termin z usg a on nic, a tu leci 29 tc :/ Jeżeli nie urodzę parę dni po terminie to co potem będzie? Ta kwestia mnie najbardziej zastanawia, a jak trafię do szpitala duzo wcześniej to każdemu lekarzowi mam tłumaczyć że termin jest późniejszy niż mam w karcie, ehh ci lekarze :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W moim szpitalu w przypadku niejasnosci zwiazanych z terminem okresla sie go na podstawie pierwszego USG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najwyżej dopnę sobie do karty ciąży zdjęcie USG z 8 tygodnia ciąży, gdzie termin porodu idealnie pokrywa się z moimi obliczeniami - 19 grudzień :) Dzięki za odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Termin porodu wyznacza się na podstawie zredukowanej metody Neaglego,czyli OM+/x dni+1rok-3miesiące,gdzie x to licza różnicy od cyklu 28dni. Jak np OM jest 29.09.2015r a cykl 30dni,to jest tak:29.09.2015+2dni+1rok-3mies więc termin porodu jest na 1.07.2016

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×