Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

15 tydzień i ginekolog wyśmiał mnie że czuję ruchy

Polecane posty

Gość gość

Jestem w 15 tc. Byłam dzisiaj na wizycie i powiedziałam, że czuję od kilku dni ruchy dziecka. Bardzo delikatne oczywiście. Dodam, że wiem jak odróżnić ruchy od przelewania w brzuchu bo to moja 2 ciąża. Ginekolog Zaczął się śmiać i powiedział że wpisze mi te moje ruchy w kartę ciąży kiedy naprawdę je poczuje około 18 tygodnia najwcześniej. Zaczął komentować że mam niezłą wyobraźnię I żebym przestała sobie wmawiać takie rzeczy... Jest mi przykro, że tak zostałam potraktowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No to jakis konował! Ja w 1 ciąży czułam już w 15 -16 tyg ciąży lekkie ruchy jakby pulsowanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no troche wczesnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja czuję takie prężenie się w środku.. Dokładnie pamiętam to uczucie z pierwszej ciąży. No i pukanie od środka. Delikatne i nieregularne oczywiście. Zastanawiam się tylko po co pytają o te ruchy skoro wpisują jak chcą? W pierwszej ciąży czułam około 17 tyg to gin (inny niż teraz) wpisał tydzień później bo też miał wątpliwości.. Brak słów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja w pierwszej ciąży czułam ruchy już w 17 tc i to było takie laskotanie jakby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja poczułam w 17-18 i tez gin mnie wyśmiał i zlekceważył

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja poczułam w 18

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Widzę ze nie tylko mnie to spotkało :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja na jakimś forum czytałam ze dziewczyna niby w 12 tyg czuła ruchy. Szczerze? Nie wierzę w to. Ale ginekolog nie jest od wysmiewania pacjentów tylko od tego żeby wytłumaczyć niektóre rzeczy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja poczułam ruchy w 16 tyg, ginekolog zapisał i nie skomentował. Zresztą nawet jakby miał wątpliwości to jego sprawa, miałabym to w nosie, on w moim brzuchu nie siedział ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dobre podejście :-) jak powiedziałam koleżance że poczułam ruchy to tez stwierdziła,że "ona czuła w 19 wiec i ja tak będę miała".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie przejmuj się.W pierwszej ciąży ruchy poczułam w 16t.Będąc w drugiej ciąży syn po raz pierwszy dał o sobie znać w 14tc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
14:28 ja czułam w 12. Nie chcesz, nie musisz wierzyć. Jestem pewna, że to były ruchy bo pojawiały się każdego dnia, z tygodnia na tydzień coraz silniej. I o dziwo, moja lekarka mnie nie wyśmiała, powiedziała,że teoria teorią a w praktyce nie takie rzeczy się zdarzały. Mam wpisane też w karcie ciąży,że od wtedy były ruchy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie, nie wierzę. Ale nie oceniam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja poczulam pierwsze ruchy w drugiej ciazy w 14tyg takie delikatne dotkniecia,musniecia i pozniej byly juz co raz mocniejsze. Rozmawialam o tym z dwoma ginekolozkami czy to mozliwe i nikt mnie nie wysmial. Mowily ze to mozliwe takie wczesne czucie, jesli kobieta zna swoj organizm i potrafi sie w niego wsluchac. Zmienilabym lekarza, bo takie bezczelne traktowanie pacjentki nie powinno miec miejsca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja w drugiej ciazy tez czulam w 13/14 tygodniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
w drugiej ciązy też poczułam pierwsze ruchy pod koniec 15 tyg, w pierwszej 20 ty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W pierwszej ciąży ruchy poczułam w 18 tyg, teraz jestem w 12 i czekam na ruchy, muślę, że gdzieś koło 16 tc powinnam poczuć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Szczerze? Nie wierze, ze mozna czuc ruchy w 12tc czy w 14tc... Przeciez macica nawet nie dotyka jeszcze wtedy scianek brzucha. Czujecie pukanie w macicy?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czyli to jednak nie takie dziwne, że już czuję te ruchy. Zaczynałam się zastanawiać czy coś nie tak ze mną bo nawet mama mi powiedziała że chyba to sobie wmawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak to macica nie dotyka ścianek brzucha.. Co ty mówisz kobieto :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mi się wydaje ze jak ktoś jest mega chudy to szybciej odczuwa ruchy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cóż, ja też nie wierzę, żeby można było czuć ruchy dziecka na tak wczesnym etapie. Myślę, że szybciej są to nie ruchy dziecka, ale czujecie powiększającą się macicę lub też po prostu, ze względu na zachodzące zmiany w organizmie inaczej odczuwacie ruchy jelitowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zmień lekarza. Jak przeczytałam tytuł wątku, to od razu nasunęła mi się myśl, czy to nie jest kolejna ciąża. Faktycznie jesteś w drugiej ciąży, więc ruchy dziecka możesz czuć. Pomiędzy 14 a 18 tygodniem. Płód tak naprawdę zaczyna poruszać się w siódmym tygodniu, a to kiedy my to odczuwamy, to już jest indywidualna sprawa. U mnie pierwsza ciąża chyba 19 tydzień, a druga prawie miesiąc wcześniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość wczoraj Szczerze? Nie wierze, ze mozna czuc ruchy w 12tc czy w 14tc... Przeciez macica nawet nie dotyka jeszcze wtedy scianek brzucha. Czujecie pukanie w macicy?! x A orgazm czujesz? Ból przy miesiączce czujesz? Przelewanie w jelitach czujesz? Wtedy nic nie dotyka ścianek brzucha, a czuć. Wątroba jak dobrze pracuje i pluje żółcią, to też ją czuć jak skacze. Ja nie czułam pukania, czułam trzepotanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja miałam w 18 tygodniu , ale to pierwsza ciąża . Dosyć wyrazne już

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Cóż, ja też nie wierzę, żeby można było czuć ruchy dziecka na tak wczesnym etapie. Myślę, że szybciej są to nie ruchy dziecka, ale czujecie powiększającą się macicę lub też po prostu, ze względu na zachodzące zmiany w organizmie inaczej odczuwacie ruchy jelitowe. x Kolejna. Ruchy jelitowe to ty czujesz przy przejedzeniu się. Jak mają silne mięśnie macicy to czują jak się wody od jej ścianek pod wpływem ruchu płodu odbijają. Poza tym po pierwszej ciąży macica robi się wrażliwsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny, ale ja wiem jak czuć ruchy dziecka bo to druga ciąża i jelita to na bank nie są :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W drugiej ciąży ruchy można poczuć dużo szybciej niż w pierwszej. Tym bardziej jak ciężarna jest bardzo szczupła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W ogóle nie wiem jak ktoś może mi mówić że czuję powiększająca się macie a nie dziecko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×