Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
sofkatelka

Oprogramowanie medyczne

Polecane posty

Cześć wszystkim! Znalazłam bardzo fajny program do obsługi medycyny estetycznej, pomaga on zarządzać całym gabinetem od strony medycznej, recepcyjnej oraz administracyjnej. Super usprawnia pracę gabinetu, gdyby ktoś szukał więcej informacji: www.medicus-program.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Takie oprogramowanie jest rzeczywiście jest niezbędnej, jeśli chcemy prowadzić przychodnię lub prywatny gabinet. Bardzo intuicyjne i praktyczne jest to: http://www.mediporta.pl/ . Znajomi lekarze korzystają już od dłuższego czasu i są bardzo zadowolenie, ponieważ znacznie usprawnia im to pracę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My korzystamy z takiego oprogramowania dla opieki medycznej: http://focustelecom.pl/oprogramowanie-dla-opieki-medycznej/ Jak dla mnie sprawdza się idealnie. z początku mieliśmy pewne obawy, bo wcześniej radziliśmy sobie własnymi silami, ale okazało się, że prace idą znacznie sprawniej, szybciej komunikujemy się między oddziałami. Naprawdę jesteśmy bardzo zadowoleni z takiego rozwiązania;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie w klinice stworzeniem oprogramowania medycznego zajęli się specjaliści z www.effolan.pl . Wszystko działa bez zastrzeżeń i praca jest o wiele łatwiejsza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli specjalizujecie się w branży medycznej, to trzeba tez zadbać o odbiór odpadów medycznych. Ja w tym zakresie współpracuję od dłuższego czasu z firmą Emka S.A. http://ekoemka.com.pl/ . ta firma poza tym prowadzi sprzedaż artykułów przydatnych w gabinetach takich, jak worki na odpady, rękawiczki czy płyny do dezynfekcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Poza oprogramowaniem będzie Ci również potrzebne odpowiednie zaopatrzenie medyczne. Moja siostra siedzi w tym biznesie i pobiera wszystko co trzeba od http://www.zak-med.pl/ - wysoka jakoś za bardzo dobre pieniądze. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Stomatolog Ania
Cześć! Mnie bardzo zaciekawił program Medfile, bo jest bardzo elastyczny i przejrzysty w obsłudze. Z przyjemnością go używam :) Najbardziej zależało mi na znalezieniu w oprogramowaniu medycznym dobrego diagramu dentystycznego i właśnie w Medfile to znalazłam. Poza tym ma inne dobre funkcje, jak planowanie wizyt, urlopu, wystawianie rachunku czy aktywacja SMS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dobre oprogramowanie medyczne to jeden z najważniejszych elementów w prowadzeniu przychodni. Szczególnie polecam uwadze program Medfile, bo jest łatwy w obsłudze, a korzysta się z niego bardzo przyjemnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fizjo Gosia
Bardzo fajne i intuicyjne oprogramowanie medyczne to program Medfile. Zaciekawił mnie dlatego, że jestem fizjoterapeutką, a program umożliwia mi korzystanie z diagramu fizjoterapeutycznego - taka prosta wizualizacja człowieka. Polecam sprawdzić i się przekonać! https://www.medfile.pl/fizjoterapeuta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sorrus

Na pewno jeszcze coś przyda się do usprawnienia procesu rejestracji, myślę że Medidesk najlepiej zda egzamin. Prosta w obsłudze aplikacja, w pełni intuicyjna. Umożliwia stworzenie indywidualnych kont każdemu pracownikowi, który będzie miał podgląd na wszelkie zgłoszenia od pacjentów i będzie mógł sprawnie na nie odpowiadać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość freddddysa

W kwestii oprogramowania medycznego proponuję odezwać się do Biura Usług Informatycznych www.ksbiuro.pl. Korzystamy z ich oprogramowania w naszej placówce i sprawdza się bez zarzutów. Nic się nie zacina, nawet kiedy mamy do czynienia z dużą ilością danych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oprogramowanie mMedica http://georg.com.pl/oferta/erejestracja/ pozwala na umawianie wizyt online oraz podgląd na dokumentację medyczną z każdego miejsca. W dużym stopniu ogranicza to papierkową robotę i biurokrację, ponieważ lekarz nie potrzebuje już wydruków z wynikami badań - wszystko można sprawdzić w systemie.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AnetaMazurek
Dnia 28.03.2019 o 13:33, Gość sorrus napisał:

Na pewno jeszcze coś przyda się do usprawnienia procesu rejestracji, myślę że Medidesk najlepiej zda egzamin. Prosta w obsłudze aplikacja, w pełni intuicyjna. Umożliwia stworzenie indywidualnych kont każdemu pracownikowi, który będzie miał podgląd na wszelkie zgłoszenia od pacjentów i będzie mógł sprawnie na nie odpowiadać

Zgadzam się, na aplikacji Medidesk bardzo dobrze się pracuje w rejestracji. Aplikacja rejestruje wszystkie połączenia, nawet te nieodebrane, można oddzwonić a tym samym nie stracić pacjenta. Dużo udogodnień jest. Firma też przeprowadza bardzo konkretne audyty, poczytajcie sobie: medidesk.pl/bezplatny-audyt-rejestracji-medidesk Taki audyt jest za darmo, a dowiecie się jak jeszcze możecie usprawnić pracę swojej rejestracji medycznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Większość z komentarzy faktycznie wskazuje ciekawe rozwiązania IT dla placówek medycznych. Mam okazję korzystać na co dzień z oprogramowania medycznego Aurero: https://aurero.com To niezwykle funkcjonalne, ale i proste w użyciu narzędzie, które NIE WYMAGA INSTALACJI. To coś, to wyróżnia go na tle wszystkich innych dostępnych oprogramowań na rynku. Możecie przetestować je bezpłatnie. Sprawdziłam, zdecydowałam się i uważam, że to był dobry ruch 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

My korzystamy w naszej przychodni z medNote od Comarch który dość prosto udało się wprowadzić i lekarze bez większych kłopotów się w nim odnaleźli. Usprawnia zarówno archiwizację, dostępy do dokumentów pacjenta, ale też wystawianie e-recept z bazą leków i opcje szybkiego zapisania na kolejne wizyty żeby później na siebie nie nachodziły i nie był problem ze sprawną obsługą pacjentów. Pozdrawiam jak wybierzesz to koniecznie daj znać co się najlepiej przyjęło 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osobiście pracuję na Optimed NXT od Comarchu i szczerze mogę go polecić. Dobrze napisany system do zarządzania mniejszymi jak i większymi placówkami medycznymi. Bardzo łatwe do nauczenia oprogramowanie, nawet dla kogoś, kto wcześniej z takimi nie pracował. Ponadto jest to program usprawniający koordynację procesu opieki medycznej i konfigurowalny tak, aby każdy mógł dostosować go do swoich potrzeb. Ważne jest również to że system dopasowany do różnych systemów operacyjnych i nie wymaga instalowania dodatkowych pluginów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja pracuje na Optimedzie i jestem zadowolony. Wbudowane funkcjonalności , e-recepty, ewus, generator raportow. System mozna dostosować pod swoją placówkę, ma duże możliwości personalizacji. Łatwo się go obsługuje, łatwo się zakłada karty pacjentom przez zaimplementowane moduły :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2022 o 22:57, Karol.Seń napisał:

Osobiście pracuję na Optimed NXT od Comarchu i szczerze mogę go polecić. Dobrze napisany system do zarządzania mniejszymi jak i większymi placówkami medycznymi. Bardzo łatwe do nauczenia oprogramowanie, nawet dla kogoś, kto wcześniej z takimi nie pracował. Ponadto jest to program usprawniający koordynację procesu opieki medycznej i konfigurowalny tak, aby każdy mógł dostosować go do swoich potrzeb. Ważne jest również to że system dopasowany do różnych systemów operacyjnych i nie wymaga instalowania dodatkowych pluginów.

System od Comarchu to rzeczywiście dobry wybór na obecny moment. Konkurencja jest duża ale jak dla mnie to właśnie to oprogramowanie jest na topie. Świetna opcja dla mniejszych przychodni czy dużych szpitali, dlatego z czystym sercem mogę polecić optimed.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W gabinecie bardzo dobrze sprawdza się MedNote. Pozwala na bardzo łatwy kontakt lekarza z pacjentem. Lekarz może wystawić recepty przez aplikację, ma dostęp do eWUŚ. A pacjent może przechowywać w niej swoją dokumentację medyczną. Korzystam z takiego rozwiązania i jestem bardzo zadowolony 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mednote sprawdza się super. E-recepty, e skierowania i e zwolnienia wystawiane w bardzo wygodny sposób. Pozwala to na bardzo łatwą komunikację lekarza z pacjentem. Dostępne są również w niej wideokonsultacje, skaner dokumentów. W łatwy sposób również można zarejestrować pacjenta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecam mocno Mednote, do gabinetu lekarskiego mega. Wygodne wystawianie recept, przechowywanie dokumentów, Ewuś. Łatwe w obsłudze.  Można używac w przeglądarce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hejka,

generalnie produkty od comarch to top i na tym poziomie nie mają w zasadzie konkurencji. Jeśli chodzi o zarządzanie placówkami medycznymi. NXT polecałabym do bardziej rozbudowanych gabinetów/klinik, natomiast medNote do prywatnej praktyki. Pracowałam na nxt, gdy byłam związana z kliniką, a na medNote pracuję od kiedy poszłam na swoje. 

+ intuicyjny interfejs

+ dużo funkcji z jednego widoku, zamiast wielu okienek

+ dokument zapisuje się automatycznie po niepożądanym zamknięciu 

+ widoki dokumentów np. recept podobne do tradycyjnych

+ nie zacina się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli o gabinet chodzi to MedNote nie ma sobie równych, jedna z bardziej intuicyjnych apek z jakich miałem przyjemność korzystać. Bardzo wygodne wystawianie e-recept i e-skierowań. w poprzedniej apce zdarzało mi się, ze wizyty pacjentów na siebie ,,nachodziły". W mednote nie ma takiej opcji, baza wizyt aktualizuje się na bieżąco. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja teraz korzystam z Klinika24, bardzo dobra platforma medyczna do umawiania wizyt, wystawiania e-recept i też obiegu dokumentów medycznych oraz integracji z apką dla pacjentów mojezdrowie24. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja od siebie polecę Optimed NXT. Jesteśmy otwarci na wszelkie usprawnienia technologiczne, dlatego spodobało nam się w Optimed NXT to, że dane można zaczytywać z opaski pacjenta. To bardzo wygodne rozwiązanie, zarówno dla nas jak i dla pacjentów przychodni. Użytkowanie Optimedu to przyjemność, ze względu zarówno na estetykę programu jak i jego szerokie możliwości edycji treści

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystam w swoim gabinecie lekarskim z oprogramowania Klinika24, który mogę z tej perspektywy polecić. Dość prosty w obsłudze i do tej pory bezawaryjny. Plus za bazę leków Pharmindex i jednocześnie wideokonsultacje to w czasach covidu mega upraszcza sprawę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U nas świetnie sprawdził się Optimed, co prawda jest to spora przychodnia i dużo więcej rzeczy jest do ogarnięcia to Optimed spełnia swoją funkcję. Jest bardzo prosty w obsłudze, intuicyjny i pozwala zaprowadzić porządek w papierach. Teraz nie wyobrażam sobie funkcjonowania nasze przychodni bez tej aplikacji. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×