Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Deviant

Jak się podoba Państwu życie pod okupacją tzw. Unii Europejskiej czyli

Polecane posty

Gość gość
a jaką inną opcję proponujesz? wyjście z unii i co dalej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chciałabym żyć w państwie, w którym nie musiałabym udawadniać na każdym kroku, przy załatwianiu jakichkolwiek spraw urzędowych, że jestem uczciwa. Nie chcę żyć w państwie, w którym służby urzędnicze polują na obywateli. Chciałabym aby przynajmniej nam nie przeszkadzano. Czy to naprawdę dużo biorąc pod uwagę jak wielką część swojej pensji muszę oddawać w podatkach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
UE to pic na wodę, pikuś pimpuś, maszynka dla bankierów, bez władz centralnych to góowno nie szans przetrwania, wszystko co oferuje to jak "okraść" bez odpowiedzialności za nic, i dla jasności nie traci pojedyńczy "kowalski" ale cała populacja "kowalskich", odpowiedzialność jest rozmyta, zyskuje tłusty kot może dwa lub trzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No, chcę tej normalności, ale mam coraz mniejszą nadzieję, że jej dożyję. Jeśli nie dla siebie to chcę jej dla moich dzieci, wnucząt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja nie chce "powrotu do normalności" czyli życia w strachu między Niemcami a Rosją Nie jestem entuzjastką UE, też mi przeszkadza to, że o wielu sprawach decydują urzędnicy a nie wybrani w wyborach politycy, zresztą dużo by wymieniać ale nie chcę żyć między młotem a kowadłem. gość dziś Nie chcę żyć w państwie, w którym służby urzędnicze polują na obywateli. To specjalność bardziej polska niż europejska, zanim weszliśmy do unii było pod tym względem jeszcze gorzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mogę swobodnie przebywać w Niemczech prawcowac i zarabiac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kraju, w domyśle polski, weź se ją i schowaj, sram na nią,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzanna Amelia ææ
Przeciez wszyscy chcieli aby Polska weszla do EU wiec o co chodzi ? Na sile nikogo nie ciagneli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gdyby polska nie weszla do ue gryzlbym teraz beton, moj blok nigdy by nie byl odremontowany, a ulice wygladalyby jak po powstaniu warszawskim. autor pewnie jeszcze nie pamieta jak wygladaly miasta, srednie miasta przed wejsciem do eu, szczegolnie te na wschodzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziś nie martw się, król się niebawem znajdzie i zrobi z obecnym burdlem porządek. ;) x Gość dziś położenia nie oszukasz. Ale to nie znaczy, że Polska musi należeć albo do Niemców, albo Rosji. Aktualnie coraz bardziej należymy do Niemców. A przecież można być niezależnym, oczywiście najtrudniej to osiągnąć. x Gość dziś czyli wolisz dla niemca niż u siebie pracować (na swoje)? Spoko.:D x x Zawsze szczery dziś a to do czego odnosisz? x x Zuzanna Amelia ææ po zmasowanej propagandzie w tv, radiu i gdzie tam się tylko dało. Pamiętam jak tłumaczyli że jaka to wolność i w ogóle raj będzie. Nie dopuszczali wtedy sceptyków żeby wytłumaczyli pewne mechanizmy, że to nie takie piękne jak malują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziś ale głupoty.:D Ty widzisz tylko co unia Ci dała, nie widzisz tego co nie powstało z powodu unii(czyli durnych norm i przepisów).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zapytaj dziadka co to znaczy okupacja, obojetnie czy niemiecka czy sowiecka - okupacja, I powiedz by ci podal pare róznic w stosunku do przynaleznosci do Unii, moze nawet ty to zaczaisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zawsze szczery dziś No Schulz już kazał Polakom przyjmować przyszłych gwałcicieli i morderców islamskich, bo jak nie to siłą zmusi. Premierzyca Kopacz jak na uległą sukę niewolnicę przystało wykonała rozkaz. Przecież PO to niemiecka partia. Jak nie wierzysz to poczytaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość piąta klepka
Nie jest tak źle. Ledwie dwa pokolenia temu moi dziadkowie pracowali ciężko, a żyli dużo skromniej niż ja, i nawet paszport nie był im potrzebny. Poza tym wystarczy pojechać na wycieczkę do Lwowa, tam EU okupacja jeszcze nie sięga. Pytanie dla autora - dlaczego jedynymi nie wymagającymi renowacji budowlami na tej trasie są cerkwie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Luśka o czym Ty tu piszesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzanna Amelia ææ
Deviant - Naleznosc do EU jest faktem , ktorego nie zmienisz wiec nie ma sensu o tym dyskutowac. Raczej pomysl jak chcesz sie odnalezc w tej rzeczywistosci. Co Ci najbardziej przeszkadza ? I nie zgadzam sie , ze za wejsciem do EU stalapropaganda. To byl owczy ped a nie propaganda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piąta klepka dziś można też polecieć do Szanghaju, Hong Kongu...tam też unia nie sięga, a jak jest? Jest rozwój.;) "Pytanie dla autora - dlaczego jedynymi nie wymagającymi renowacji budowlami na tej trasie są cerkwie? " Nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zuzanna Amelia ææ dziś raczej trzeba myśleć jak odnaleźć się po rozpadzie unii, co prędzej czy później nastąpi. ;) Nie będę wymieniał tego co mi przeszkadza bo długo bym wypisywał. Po prostu chcę Polski suwerennej,wolności, chcę jak najmniejszej ilości urzędników a unia wymusza powstawanie nowych resortów. Chcę rywalizować, rozwijać się, a przez unię mam to utrudnione( dotacje, pomoce itd.). Chcę naturalności, a w unii dąży się do sztucznego. Ogólnie chcę dążyć do ideałów, a zasady unii wprost przeciwnie, zabijają motywacje etyczne. Unia Europejska to ten sam schemat co ZSRR. To rządzący Rosją lepiej zdają sobie z tego sprawę niż niektórzy rządzący państw unii, mam wrażenie.:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"można też polecieć do Szanghaju, Hong Kongu...tam też unia nie sięga, a jak jest? Jest rozwój." - chyba trafniejsze są analogie do zbliżonego terytorialnie obszaru? To co mamy, to ciąg przyczynowo skutkowy zdarzeń historycznych, a bliska odległość sprzyja podobnemu poziomowi rozwoju na pewnym etapie dziejów (mam nadzieję, ze nie trzeba wyjaśniać, iż ten etap to najnowsza historia _ Lwów zabrano nam ledwie 70 lat temu) Czym więc wyjaśnić ten polski progres?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzanna Amelia ææ
Progres bylby z EU czy bez EU. Poczatki komputeryzacji byly juz "za czasow komuny" Postep techniczny szedl w parze z ogolnym rozwojem. Nawiasem mowiac w Iranie postep , telefony komorkowe i komputeryzacje tlumaczy sie dojsciem do wladzy Chomeiniego. Mysle , ze raczej jak w kazdym systemie tak i w tym beda grupy ludzi mniej i bardziej zadowolone. Autor najwyrazniej nalezy do niezadowolonych. Pytanie - dlaczego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piąta klepka dziś progres? :D Pod jakim względem progres? Tak ogólnie, czy do czegoś to odnosząc? To które państwa Unii Europejskiej tak się rozwijają że warto by za przykład podać? Grecja bankrut, Hiszpania, Włochy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mi żyje się lepiej w UE. Widać rozwój kraju, mimo, ze wiele firm jest zagranicznych to prawda jest taka, ze u Polaka nikt pracować nie chce, bo Polacy nie potrafią zarządzać - we krwi mają cwaniactwo i kombinatorstwo, wiec dużo lepiej pracuje się w firmie niemieckiej czy angielskiej bo i więcej się zarabia i traktowanym się jest lepiej. Do tego tak jak ktoś wspomniał - jak wyglądają ulice, budynki, ile firm powstało z dotacji unijnych? W mojej ocenie gdybyśmy nie byli w UE to do takiego poziomu jaki mamy dziś doszlibyśmy moze za 10-15 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×