Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość 1naszcykl

Mamy na LIPIEC 2016

Polecane posty

Gość Asia Weronika 12
Witajcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lipcóweczka 09
esmi90 masz jakiekolwiek objawy? Kurczę, wydaje mi się że za wcześnie żeby coś czuć. Pierwsza ciąża nieplanowana więc i objawów nie wyczekiwałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mieszkam w Meksyku :( daleko od przyjaciół i rodziny, a dla odmiany pierwszą ciążę i poród przechodziłam w Barcelonie. Jutro idę do lekarza, zobaczę jak to tutaj wygląda. Przeraża mnie, że aż 70% dzieci rodzi się tu przez cesarkę, najwięcej na świecie. Nie wiem na ile mogę liczyć na poród całkowicie naturalny... Mam jeszcze trochę czasu, żeby się rozejrzeć i coś zaplanować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Usia1993 z telefonu
Witajcie nowe mamuśki ;) No ja mam synka co 24 skończy 8 mies. W jego 7 miesiąc życia miałam owulacj Termin porodu mam na 14.07 ale pewnie pod koniec czerwca zrobią mi cc Kwietniowka tez nie jestem bo cc miałam w marcu Siedzę w domu na macierzyńskim i szyję kocyki i inne rzeczy dla dzieci . Robie to dla przyjemności nie biorę pieniędzy za to tylko za materiały ;) Nie mogę się doczekać kiedy przejdziemy na fb bo tam wiadomo lepiej się będzie pisalo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Usia1993 z telefonu
Każda kobieta jest indywidualna i może różnie odczuwać objawy Pamiętam pierwsza ciążę rybki czułam w 14 tyg pierwsze ruchy 15.listopada natomiast wymiotowalam od 7 tygodnia do 28 prawie i leżałam z obrzękami ciążowymi na patologii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczyny - ja pisze do Was z dolnego śląska - dokładnie z Lubina. Mam już jednego szkraba Antoś, który ma teraz 22 m-ce. Zauważyłam że jestem tu najstarsza hihi :) długo szukałam mojego Męża, ale teraz za to szybko działamy :) zawodowo zajmuje się kadrami i płacami - wiec chętnie pomogę jakby któraś miała jakiś problem w tematach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to ja już mam do Ciebie pytanie MamoAntka;)Jestem zatrudniona na najniższą krajową, jeżeli w grudniu pójdę na L4 a w styczniu jest zwiększenie najnizszej kr. to od której kwoty bede dostawala chorobowe np w lutym 2016 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość esmi90
Lipcóweczka może nie będę pisała, jakie mam objawy bo teraz raczej mam jelitówkę bo mnie mdli i biegunkę mam ... Jak już będę wiedziała czy jestem czy nie to wtedy napiszę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej ja znowu od rana leze w lozku. Jak wasze piersi? Moje raz bola a raz nie. Ale jak bola to nie jyz tak mocno jak przed terminem@

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
bedzie podwyzka 100 zł brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Gościu :) faktycznie minimalne wynagrodzenie od 01.01.2016 to 1850. I podstawa wymiaru wynagrodzenia chorobowego i zasiłków nie może być niższa od tej właśnie kwoty pomniejszonej o wartość 13.71% :) każdego nowego roku waloryzuje się podstawy juz trwających zasiłków do minimalnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mama antka ja do niedawna bylam na macierzynskim po poronieniu i zamiast 3000zl dostalam przelew z zusu 5000 zl. Zadzwonilam do nich i powiedziala mi ze pomylili sie w obliczeniach Zwrocilam im cala kwote 2 tyg temu i dzis podobno mam dostac prawidliwo wyliczona kwote. Jak to z tym zusem czy jakbym nie zainterweniowala to czy oni moga sie upomniec za jakis czas o zwrot? Gdyby to bylo 100 czy 200 zl to mozna przeciez niezauwazyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolina r22 niestety tak. ZUS może przez okres 3 lat dociekać nieprawidłowo nadplaconych zasiłków wraz z odsetkami - pod warunkiem, że znajdzie swój błąd ;) z ZUS jest inaczej niż w przypadku Pracodawcy - tu nadplacone wynagrodzenie może być potrącone pracownikowi tylko za jego zgodą. ZUS ma prawo w takiej sytuacji wydać tytuł egzekucyjny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MamaAntka ja tez mam pytanie. Czy w przyszlym roku bedzie wyplacane jednorazowe becikowe 1000zl jak do tej pory za urodzenie dziecka? Duzo sie slyszy o nowych zasadach 1000zl co miesiac przez rok dla bezrobotnych, studentow, tych na umowach o dzielo czy zleceniu ale czy dla pozostalych dalej bedzie przyslugiwal 1000zl jednorazowo po urodzeniu dziecka ? Kolezanka ma termin porodu 31 grudzien. Czy jesli urodzi w styczniu to nic juz nie dostanie za urodzenie dziecka ? Dodam ze ona pracuje na umowie o prace. Nigdzie nie mozemy znalezc zadnej informacji. Bede wdzieczna za informacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość321
Hej Dziewczyny:-)! MORELOVE 3mam b.mocno kciuki za Ciebie:-*! LIPCÓWECZKA09 na pewno za wczesnie zrobilas test,poczekaj chociaz do niedzieli.3mam kciuki!:-) Witaj Gugunia85 gratuluje:-)Mirti tez ze Ślaska jestes?:-)o!ja dokładniej z Zagłebia:-).Jojoa ,ale daleko mieszkasz!a Barcelona i Hiszpania jest przepiekna!Mama Antka ,a ile masz lat?myslalam,ze ja jestem najstarsza,bo mm 33lata:-)!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lipcóweczka 09
Ja mam 28 lat, 3,5 latka z pierwszego małżeństwa no a teraz z obecnym mężem staramy się o kolejne. Dziś jak na złość objawy wszystkie ustąpily. Poczekam spokojnie i nie nastawiam się, kiedys się uda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość studentkapol
@Savi każda ciężarna jest inna, ma różnie trwający cykl i różnych dniach nastąpiło zaplemnienie oraz normy beta hcg też są różne. Już nie wspominając o tym, że każde laboratorium ma swoje (zbliżone) normy. W 4 hbd od OM wynik powinien być w granicach 400- 450 mlU / ml, 5 hbd już ok. 7500 mlU / ml. Najlepiej jednak skonsultować to z ginekologiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość321
Ja mam 33lata:-)jak juz pisalam,to moja 1ciaza,mieszkam w Zagłebiu.Pracuje,praca umyslowa:-),wiec kontakt z ludzmi,ale b.ja lubie,dlatego chcialabym jak najdluzej pracowac,a potem by jej nie stracic w miare mozliwosci jak najszybciej wrocic.Kocham psy:-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
MamaAntka czyli jak pójdę w grudniu na chorobowe to za styczeń dostane juz chorobowe od tej wyższej podstawy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamaAntka
Wanilia 86 - tu ciekawy artykuł ad becikowe http://www.ofeminin.pl/urlopy-i-zasilki/becikowe-2016-s1502029.html W skrócie dla mam na etacie w 2016 nadal becikowe 1000,00 zł, ale dochód na osobę w rodzinie max. 1920,00 zł; dzieci urodzone 2016 - dla osób bezrobotnych, umowach cywilno-prawnych, studentek - zawsze,gdy otrzymywany zasiłek miałby być niższy ni 1000,00 zł miesięcznie - państwo dorównuje do 1000,00 zł przez pierwsze 12 mcy życia dziecka (warunek złożenie wniosku w terminie); dzieci urodzone np. październik 2015 - wniosek składany w styczniu zaskutkuje wypłatą becikowego w wysokości 1000,00 zł miesięcznie przez 10 m-cy. Nowe becikowe - bez granicy dochodu - tylko matka musi znajdować się w sytuacji określonej jak powyżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gościu, z grudzień dostaniesz ze "starej" podstawy, za styczeń po nowemu. Patrzymy na okres, którego zasiłek dotyczy, a nie datę jego wypłaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam antka ktory tydz jestes? Robilas bhcg? Jakie masz objawy? Mnie przestaly piersi bolec ... Savi kiedy masz wizyte?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem obecnie 6tc 5 dni. Usg miałam 5 tc 6 dni. Robiłam bhcg dwukrotnie tydzień przed usg. Czwartek była 83, poniedziałkowa 440 :) z objawów apetyt, wrażliwość na zapachy, mdłości i wymioty w długiej podróży autem, ból żołądka i spaaaanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość321
Mama Antka a ile masz lat??? JA mam 1wsza wizyte u ginka dopiero za 2tyg 26listopada.Poki co czuje sie bdb:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość321
MamaAntka a ile masz lat???Ja mam 1wsza wizyte u ginka dopiero za 2tygodnie 26listopada.Poki co czuje si b.dobrze.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość321
Sorki Dziewczyny,myslalam ze ten post sie nie zapisal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×