Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość 1naszcykl

Mamy na LIPIEC 2016

Polecane posty

Dziekuje dziewczyny za odpowiedz :) wróciłam niedawno z pracy wiec idę szykować sie na jutro i do łóżka , miłego wieczorku :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jamarianna
A_asia87, też ostatnio dziwnie mnie bolało i poleciałam do szpitala od razu w panice. Lekarz uspokoił, że tak może być, ale też powiedział, że jeśli tylko coś takiego mnie zaniepokoi to mam wpadac, zbadają i uspokoją. Więc jak będziesz miała wątpliwości, to smiało jedź do szpitala, niech zajrzą do dzidziusia, w najgorszym wypadku stracisz kilka godzin, ale spokój po takiej wizycie jest bezcenny. Najważniejsze, że Ci przeszło, bo niebezpieczne są bóle, które nie przechodzą. Te w górnej części brzucha to najczęściej niestrawność, więc też niegroźne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Airina te pierwsze prenatalne niby powinny być przez brzuszek ale u mnie lekarz zrobił sondą też bo nie widział przez brzuszek za dobrze. U mnie już 16 tydzień dziewczyny i powiem Wam że mój M wczoraj położył rękę na moim brzuszku i stwierdził że czuj***ardzo delikatnie jakby dzidziuś się ruszał :D ja też coś takiego ostatnio odczuwam ale nie wiem czy to tylko mój brzuch czy faktycznie dzidzia :) W ogóle mój M tak zwariował na punkcie dzidziusia czyta mu codziennie bajki :) :) kupił ostatnio królewnę śnieżkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamaMagda90
Cześć dziewczyny U mnie ostatnie usg było przez brzuch,też do najszczuplejszych nie naleze,a wszystko było dobrze widać był to dopiero 11tydz i 4 dzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość321
Hej Dziewczyny,ja bylam w 11tyg i 1wsze prenatarne byly i przez brzuch i jak badanie ginekologiczne,a za dwa dni nastepna wizyta,na ktora b.czekam,moze poznam juz plec,bo to 15tc.I lekarz porowna prenatarne z pappa.Oby wszystko bylo ok..stresuje sie:-(.Pozdrawiam wszystkich,milego dnia:-)!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamamalgosi
cześć Dziewczyny, trochę mnie nie było, bo córeczka non stóp od półtora tyg choruje na coś. Już nie mam siły. Ja właśnie skończyłam 16tyg, leci 17ty, w zeszła środę byłam i gin i dopatrzyła się chłopca:))) czyli moja cora będzie miała prawdopodobnie braciszka :) a byłam nastawiona na Core (bo pierwszą dziewczynka, to i teraz kojarzyło mi się, że pewnie też będzie). a tu taka niespodzianka haha :) zresztą kto będzie to będzie :) dobrze ktoś wcześniej napisał- byle zdrowe, różowe i krzyczace. dodam od siebie - i byle dopiero w lipcu :) a od czwartku czuje ruchu Maleństwa. ach fantastyczne uczucie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość321
Mamamalgosi:-)gratuluje,to super,ze bedzie parka:-)!a jak sie czujesz?ja w 15tc ale czasem mi jeszcze troche jest niedobrze:-(:-(.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziwne bardzo, że wy wszystkie już czujecie ruchy dziecka na poziomie 16 tygodnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aleksandraaa 26
Ja jeszcze nie czuje ruchów, a przynajmniej tak mi się wydaje... to moja pierwsza ciąża więc nie wiem za bardzo jak to wygląda. U mnie leci już połowa 17 tygodnia więc mam nadzieje że niedługo coś bardziej poczuje. Czasami mam wrażenie że coś się poruszyło ale niewiem czy sobie tego nie wmawiam heheh :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dlaczego dziwne? Chyba normalne :) Ja juz ruchy w 15 tygodniu czulam i jestem pewna ze to bylo moje malenstwo ;) Ja badanie prenatalne mialam i dopochwowo i przez brzuch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Normalne jest u kobiet, które już rodziły i są szczupłe. U nich to jest szybciej, ale pierwsze ruchy w 18-20 tygodniu też są normalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jamarianna
MamaMalgosi, gratki :) parka to chyba marzenie większości z nas :) Układ idealny, choć nie wszystkie rzeczy się po młodszym rodzeństwie przydadzą. Aleksandraaa26, ja w pierwszej ciąży właśnie jakoś na przełomie 17/18 tyg poczułam pierwsze ruchy :) więc już lada chwila i Ty będziesz pewna, że to jest to!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aleksandraaa 26
jamarianna- dzięki, bo właśnie strasznie ich już wyczekuje :) Zauważyłam że większość z nas a przynajmniej ta która już wie będzie miała synka. Ja także :) A dopiero co niektóre z Nas czekały na te dwie kreseczki, później na USG z bijącymi serduszkami, teraz na prenatalne i poznanie płci a teraz już prawie jesteśmy w połowie ciąży :) ten czas strasznie szybko leci....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jamarianna
Aleksandraaa26, też często o tym myślę, że już prawie połowa za nami :) cud... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hey dxiewczyny :) ja juz po prenatalnych. Wszystko wyszło super !! Żadnych nieprawidłowości ani zastrzeżeń :) Pani doktor była bardzo zadowolona tym bardziej ze dzidziuś tak pięknie leżał ze wszystko dokładnie widziała , przemiła specjalistka bardzo polecam jeśli ktoś jest z okolic Katowic dr Włoch. Tak sie cieszę ze mam to juz za sobą i wyniki są bardzo dobre. Zrobiłam jeszxze badanie z krwi chociaz pani dr mowila ze nie są wskazane ale jeśli chce to moge , Iiii powiedziała ze to dziewczynka :) tak było dokładnie widać juz :) sprzęt miała dobry ale tez jest dobrym specjalista i jak to moj lekarz prowadzący powiedział potrafi dostrzec takie rzeczy przez usg ze głowa boli ;) łożysko na tylnej ściance , serduszko ładnie bije 163 ud/min , pępowina 3 warstwowa wiec idealnie , dobre przepływy krwi przez łożysko , Cała anatomia płodu prawidłowa.mierzy 6,2 cm ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mnie w 16 tygodniu lekarz powiedział "dziewczynka", a po poronieniu okazało się, że to był chłopiec. Jakby na tak wczesnym etapie był chłopiec to jest chłopiec, ale dziewczynka może się jeszcze chłopcem okazać. Tak to działa. Ja czekam do połówkowych, bo nie chcę się znowu naciąć. Rozumiem, że każdy chce wiedzieć, ale jeżeli dziewczynka to nie ufałabym jeszcze na 100%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moj lekarz powiedzial ,ze 80% kobiet przed 18tym tygodniem myli ruchy jelit z ******* dziecka. Ponoc w srodku wszystko nam sie przemieszcza i uklada na nowo stad czujemy rozne ruchy ale wiekszosc z nich to nie dzidzia tylko jelita lub gazy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamaMagda90
Ja teraz czekam do usg polowkowego a to jeszcze tyle czasu,mam nadzieję że szybko zleci:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Rzeczywiście, bulgotania w brzuchu to czuje pewnie każda, ale to nie ruchy. W 15 tygodniu byłam u lekarza i jak zaczęłam mówić o *****ch to mnie wyśmiał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość321
Airina:-)gratulacje tak dobrych wynikow:-)i dziewczynki:-),ja juz pojutrze na badania...a w korym jestes tygdodniu??Nie znam tej pani dr,ja do Sosnowca chodze do dr.Muszynskiej tez jestem zadowolona:-)Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jamarianna
Airina, gratuluję!!!! Piękne parametry :) a co do płci, to lekarze zwykle uprzedzają o tym, że to tak na 75%. Więc upewnisz się na połówkowym. MamaMagda90, szybko zleci, zobacz ile już za nami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki dziewczyny :) koniec 13 tygodnia :* co do płci ja nie pytałam , pani dr sama mowila ze tak ładnie sie ułożyła ze narządy widać i ze dziewczynka :) pewnie ze na połówkowych bd lepiej widać , ale mi jest płeć obojętna najważniejsze by dzidziuś był zdrowy , przekazuje tylko słowa Pani dr ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 321- powodzenia na badaniach , bede trzymać kciuki :) a który Ty masz tydzien? Ja następne za 8 tygodni prentalne , tez mam nadzieje ze ten czas szybko minie. A do mojego lekarza mam termin za tydxien , muszę tez L4 przedłużyć:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mageliza1987
-Airina - super wiadomości! Malutka ma się dobrze u mamy więc rośnie :-) Każda z nas się bała tych prenatalnych a wychodzi wszystko dobrze :-) Ja dziś odebrałam wyniki testu pappa - chyba dobre. Połówkowe mam wyznaczone na 15 marca. w poniedziałek mam wizytę u dentysty, a 28go stycznia u mojej ginekolog - doczekać się nie mogę, by podejrzeć co u mojego dziecka się dzieje :-) Ruchów nie czuję - niestety, ale to dopiero 13 tydzień, więc mam czasu że ho ho ! Brzuszek widać, wczoraj byłam na zakupach to kupiłam sobie spodnie ciążowe i leginsy ciążowe, bo już mnie moje cisły :-) 2 bluzki i buty i jestem zadowolona! Hihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamaMagda90
Mageliza1987 a na kiedy masz termin porodu?to usg polowkowe jak ustalaliśmy to który to będzie u ciebie tydzień?ja musiałam dzisiaj przełożyć wizytę u giną z poniedziałku na czwartek bo w poniedziałek mam uroczystość w przedszkolu u syna:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mageliza1987- ja tez mam połówkowe na 15-tego marca a wizytę i mojego 28 stycznia hehehe ale nam sie terminy zbiegły :) Ja tez dla większej pewności test papa robiłam do 2 tyg bd wynik. Pewnie każda sie martwi ale musi byc Dobrze !! Mnie znow przeziębienie złapało i sie kuruje domowymi sposobami jak moge :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aleksandraaa 26
A u mnie powróciły nudności ... :( nie są częste ale są i męczą od czasu do czasu. No i ta bezsenność mnie dobija...... :( ja mam połówkowe 19 lutego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kk92k
czesc dziewczyny , pamietacie mnie ?? w grudniu poronilam pisalam tu o tym , jest juz lepiej psychicznie . nadal sie staramy mam nadzieje ze u waszych fasolek wszystko dobrze :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kk92k
Witajcie , mam 23 lata od wrzesnia staramy się o dziecko w listopadzie dowiedziałam się o ciąży niestety w grudniu poroniłam. Lekarze wyliczyli 4 badz 6 tydzien . Poroniłam w domu bez ingerencji lekarzy . @ przyszla po 28 dniach trwała 4 dni wszystko odbywało sie tak jak wczesniej . Czy są tu doswiadczone dziewczyny które również przeszły przez podobną sytuację ale udało im sie zajsc w ciążę ?? Obecnie staramy sie caly czas gdyż mam dni płodne . Ostatnio czułam kłucie w lewym jajniku oraz takie bulgotanie mam równiez takie same objawy jak przy pierwszej ciąży - zgaga, mdłości , straszne bóle głowy, cięzkie oddychanie . Dziwi mnie równiez że już ponad tydzien mam ciągłe upławy - przezroczyste i lekko żółte

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To forum dla mam oczekujacych w lipcu dzidziusia. Nie piszcie tu o poronieniach. Mamy dosc swoich zmartwien. Nie potrzebujemy czytac o czyichs tragicznych chwilach. Od tego sa inne fora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×