Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość 1naszcykl

Mamy na LIPIEC 2016

Polecane posty

Beti1906 znalazłam sposób na połykanie tej kapsułki z DHA :D biorę kapsułkę piję wielką szklanę wody i jem kanapkę i znowu popijam :D i jakoś idzie! trochę czuję się jak kaczka mój M mówi że tylko brakuje mi takiego ruszania szyją :D MamaMagda90 super gratuluję :D cieszę się że wszystko w porządku! pogłaskaj dzidziusia ode mnie :) Beta1906 U mnie delikatnie zaokrąglił się brzuszek na dole:) ja już noszę spodnie luźne legginsy z gumką bo inne mnie uciskają gość paulina lipcowa - nie znam się na prawie pracy ale wiem że jest dużo darmowych punktów prawnych w których Ci pomogą na pewno. Spróbuj poszukać w necie nr wiem że taki darmowy punkt jest np w łodzi chociaż sama nigdy nie korzystałam. Na moje oko w twojej sprawie: nie powinien bo z tego co czytałam to na zwolnieniu ciążowym nie można dziewczyny wyrzucić z pracy co więcej jeśli kończy jej się umowa pracodawca jest zobowiązany przedłużyć umowę. Do tego jeśli pracujesz na stażu na pełen etat to późniejsza umowa jest też na pełen etat dawanie umowy na połówkę jest niezgodne z prawem w przypadku ciąży. Moim zdaniem nie powinnaś jej dopłacać. No chyba że na pracy Ci zależy i macie jakieś "układy" ale dla mnie to zbyt skomplikowane i ja nie bawiłabym się w ingerowanie w ZUSY i dopłacanie samemu :) ale to tylko moja opinia prawnikiem nie jestem i to tak z neta kiedyś tam wyczytałam. Wakacyjna Mama - Super że czujesz ruchy! zazdroszczę bardzo ;) Izzi87 Gratulacje:) cieszę się że wszystko ok :) A_as9a87 ja też źle sypiam i ciągle czekam na poduszkę która idzie pocztą :( Mageliza1987 Nie przejmuj się tą wagą tak bardzo widocznie może przed ciążą miałaś jakieś braki witaminowe itp i teraz organizm bardzo się domaga albo mało cukru skoro cola i fastfoody:) oczywiście wszystko z umiarem i lepiej zdrowo ale nie ma co tak naprawdę się aż tak przejmować organizm potem jak się już "zaopatrzy" może zwolnić z apetytem:) dzidziuś po prostu jest małym głodomorkiem :D mamamalgosi - gratulacje ;) ja tez nie chciałam mówić ale mój M się wygadał i wszyscy wiedzą gość- cukrzyca - nic przyjemnego. Ale najważnejsze żeby z dzidzią było ok:) pocieszę Cię ja nie mam cukrzycy ale też jem podobnie jak Ty bo w ciąży tłuste, słodycze i fastfoody mi nie smakują:( ani ciemne zdrowe pieczywo też nie:D kotlety i ryby obieram ze skórki przy krzykach rodziny- co ty robisz- ziemniaki też z tłuszczu obieram "okrawam" jak mi ktoś życzliwy poleje jakoś mnie odrzuca jak widze czekoladę to dalekim łukiem nawet jej zapach mnie drażni :) rodzina mi mowi ze wybrzydzam jak rozkapryszone dziecko ale ja nie moge inaczej :D Jeszcze co do wyprawek to ja też lubię się cieszyć. Na razie mało kupiłam ale na dniach planuję zaopatrzyć się w torbę taką na kółkach i kupić jakieś pidzamki rozpinane do szpitala takie rzeczy :) bo już dwa razy byłam w szpitalu tak znienacka i za każdzym razem facet musiał mnie pakować. Raz przez bóle na początku ciąży( wyszedł niski progesteron) drugi raz przez uporczywe wymioty na nawadnianiu. Też uważam że jeśli coś ma pójść nie tak to żadna wyprawka czy zdj tego nie spowoduje ani nie ma takiej czarodziejskiej mocy żeby to przyspieszyć, raczej radość, szczęście i pozytywne myślenie - z medycznego punktu widzenia i pod kątem mojego wykształcenia- wspiera prawidłowe funkcje organizmu. W każdej chorobie tak jest że jeśli pacjent nie che wyzdrowieć to nie wyzdrowieje choćby nie wiem jak dobre leki brał. "Lekarz leczy, Bóg uzdrawia" lekarz może robić wszystko co w jego mocy ale jeśli nie wierzymy że będzie dobrze że wyzdrowiejemy to nic po takim leczeniu. Dlatego Kochane warto się cieszyć:) Nasze szczęście i radość powoduje że dzidziuś czuje się kochany w brzuszku i prawidłowo się rozwija zamartwianie się tylko mu przeszkadza :) Powinnyśmy myśleć przede wszystkim o jego dobru i na ten czas kiedy jest to potrzebne zapomnieć o troskach lękach i nie przekazywać takich emocji nienarodzonemu dziecku które niczemu przecież winne nie jest. Głowa do góry będzie dobrze :* Buziaki dla wszystkich mam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beti1906 znalazłam sposób na połykanie tej kapsułki z DHA :D biorę kapsułkę piję wielką szklanę wody i jem kanapkę i znowu popijam :D i jakoś idzie! trochę czuję się jak kaczka mój M mówi że tylko brakuje mi takiego ruszania szyją :D MamaMagda90 super gratuluję :D cieszę się że wszystko w porządku! pogłaskaj dzidziusia ode mnie :) Beta1906 U mnie delikatnie zaokrąglił się brzuszek na dole:) ja już noszę spodnie luźne legginsy z gumką bo inne mnie uciskają gość paulina lipcowa - nie znam się na prawie pracy ale wiem że jest dużo darmowych punktów prawnych w których Ci pomogą na pewno. Spróbuj poszukać w necie nr wiem że taki darmowy punkt jest np w łodzi chociaż sama nigdy nie korzystałam. Na moje oko w twojej sprawie: nie powinien bo z tego co czytałam to na zwolnieniu ciążowym nie można dziewczyny wyrzucić z pracy co więcej jeśli kończy jej się umowa pracodawca jest zobowiązany przedłużyć umowę. Do tego jeśli pracujesz na stażu na pełen etat to późniejsza umowa jest też na pełen etat dawanie umowy na połówkę jest niezgodne z prawem w przypadku ciąży. Moim zdaniem nie powinnaś jej dopłacać. No chyba że na pracy Ci zależy i macie jakieś "układy" ale dla mnie to zbyt skomplikowane i ja nie bawiłabym się w ingerowanie w ZUSY i dopłacanie samemu :) ale to tylko moja opinia prawnikiem nie jestem i to tak z neta kiedyś tam wyczytałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aleksandraaa 26
Cześć dziewczyny! Dawno mnie tu nie było. Byłam wczoraj na wizycie kontrolnej. Wszystko jest dobrze, wyniki wg Pana Dr mam rewelacyjne! :) Okazało się że w moim brzuchu mieszka synek :) ma już 9,3 cm. Jestem w 16t 5d. W sobotę zaczynam już 5 miesiąc! Ale ten czas leci. Mam widoczny brzuszek, zachcianki też na cole, pizze i też jak większość z Was nie mogę spać. Dzisiaj ma przyjść mi ta poduszka ciążowa typu C i zobaczymy jak dzisiejsza noc będzie wyglądać... :) Pozdrawiam Was wszystkie :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jamarianna
Puffka, dzięki za te ostatnie słowa z Twojego wpisu, masz rację... Kupowanie kupowaniem, ale odrobinę radości i dobrej energii zamiast wiecznego strachu się mojemu maluchowi należy. Postaram się bardziej cieszyć brzuszkiem, z niecierpliwością czekam na ruchy. Dziś wpadamy na wizytę do moich dziadków, oni już wiedzą i bardzo się boją ale i cieszą, pokażę im się w ciążowych spodniach, że mam już brzuszek, to się ucieszą ;) ale usg co 2 tyg póki co jest mi potrzebne, dopóki nie poczuję ruchow, bo wtedy sama będę wiedziała, że z kluską jest ok :) Aleksandraaa 26, czy Twoja poduszka się prostuje czy to jest taki rogal na stałe? Mi się spało dobrze z taką co ją można wyprostować i wsadzić pod brzuch i między nogi, wtedy krew sobie swobodnie krąży. Rogala nie miałam, daj znać jak przetestujesz :) 17 tydzień to już prawie połowa, wow... Brawo!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mageliza1987
Puffka dziękuję Ci za twój ostatni akapit :-) nastawił mnie inaczej :-) jesteś super! I artykuł przeczytałam :-) bardzo ciekawy. Miłego dnia :-*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hey kobietki :) Puffka Ty powinnaś pójść na psychologa bo dodajesz nam optymizmu i radości tymi wpisami ;) Kobietki ktore kupowały bądź używały tej podusi dla kobiet mogłybyście wrzucić link o jaka dokładnie chodzi bo duzo tego na rynku :P ja kiedyś dla przyjaciółki kupiłam poduszkę cebuszka czy jakos tak :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hej dziewczyny! ja rowniez mam termin na lipiec i moje zapytanie jest takie, jak to jest z usunieciem zeba w ciazy. Mam nieprzyjemny zapach w ustach a plomba powoli sie kruszy i podnosi przy jedzenie. Wiem ze zab jest do usuniecia bo ostatni razem jak robilam ta plombe dentystka powiedziala ze nic juz z tym zebem sie nie da zrobic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dzieki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mageliza1987
Dziewczyny, macie psa? Ja mam 6letnią suczkę rasy Siberian Husky i zastanawiam się jak to będzie. Czytałam wiele na ten temat i będę próbować psa przygotować na te zmiany. Najgorsze jest to, że będziemy zmieniać mieszkanie. Teraz pies ma swobodny dostęp po mieszkaniu, pokój mamy duży 27 m2 więc ma dość miejsca, kuchnia, przedpokój - nic nie ma zakazane. A będziemy mieć dwa mniejsze pokoje, w tym jeden nasz gdzie psa nie chcemy wpuszczać ze względu na powierzchnie ( mniej miejsca- nie chce by się ocierała o wszystko) a drugi oczywiście dziecka. Zostanie jej długi wąski przedpokój, i nie duża kuchnia. Trzeba będzie o nią zadbać. Troszkę się marwie bo czekają nas duże zmiany. My to my. A psa trzeba nauczyć nowego życia.. Teraz jest ok, pies w domu jest grzeczny, spokojny. Na spacerze rozrabia, ale z natury to bardzo żywiołowe psy. Wielkość, waga - pies waży 33 kg.. To mnie przeraża. Ale kocham tego psa. To moja psina więc muszę znaleźć sposób by wszystko nam się ułożyło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A_asia87
Airina Ja kupiłam w ciemno przez allegro http://allegro.pl/poduszka-dla-kobiet-w-ciazy-ciazowa-promocja-i5726262777.html i ma wiele plusów: ma zdjemowaną poszewkę, a nie każda poduszka które oglądałam to miała jest na jednym zawijasie miękka, idealnie pod głowę a na drugim twardsza na nogi a wypełnienie ma z włókna, widziałam też te kulkowe ale bałam się, że będzie mi ten szelest przeszkadzać mnie osobiście dobrze się w niej śpi dostałam ją na drugi dzień po zamówieniu co było dla mnie ogromnym szokiem Nie jest to link sponsorowany po prostu wyrażam swoją opinię. Pufffka dziękuję za te słowa otuchy:-) A co do zakupów to na razie nie planuję nic kupować dziecku. Znając mnie to będę to robić na ostatnią chwilę i przez internet. Poczekam na wyprzedaże w Endo, bo tam są bardzo dobre jakościowo ciuszki a jak są w promocji to czasem na śmieszne pieniądze można kupić coś dla dziecka. A i jestem załamana tym, że nic dla siebie nie kupiłam w HM to skuszona promocjami zajrzałam na Zalando i o dziwo też mają modę ciążową i znalazłam parę perełek m.in. spódnicę bawełnianą, którą zawsze chciałam mieć a nigdzie takiej nie mogłam znaleźć a to jeszcze przed ciążą. A i bluzki tam znalazłam do 30zł z miejscem na brzusiu:-) Mi waga stoi w miejscu, ale mam już mocno widoczny brzuszek, a to też z powodu tego, że mam nadwagę więc nic się już nie ukryje. W czasie drugiego i początku trzeciego miesiąca straciłam 5kg a to z powodu mdłości i braku apetytu. Więc jadłam same lekkie rzeczy, a o mięsie i rybach to nie mogłam nawet wspomnieć. O dziwo wymiotów miałam mało, na szczęście się nie odwodniłam. Uff, wybaczcie za długi referat. Jakieś natchnięnie miałam na pisanie;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamaMagda90
Gościu ja będę wyrywać też zęba dokładnie ósemke jak rozmawiałam z dentysta to najlepiej to zrobić w połowie drugiego trymestru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamaMagda/ Gosciu- ja wyrywałam ostatnią czwarta ósemkę nie wiedząc ze jestem już w ciąży, ale to mógł być góra pierwszy tydzień, miałam znieczulenie ale myślę ze to nie zaszkodziło dzidziusiowi. Jak pytałam z ciekawości lekarza jak to jest (nie wiedząc o ciąży ) mówił ze najlepiej w 2 trymestrze usuwać jeśli chodzi o znieczulenie , ale są tez mniej szkodliwe znieczulenie dla ciężarnych z tego co mówił ;) A_asia87/jamarianna dzięki za linki :) ale Twój Jamarianna nie umiem otworzyć bo jakiś błąd str pokazuje :P dla przyjaciółki tez kupowałam ze zdejmowana poszewka :p mageliza1987- my mamy 3 pieski :D z tym ze jeden śpi z Nami w sypialnio-pokoju .. póki co mieszkam z teściami i mamy tylko swoja sypialnie , będziemy się przeprowadzać ale póki co budujemy się w dalszym ciągu wiec jak dzidzia się urodzi to pewnie jeszcze z hm 2-3 msc pomieszkamy z teściami, i już 2 miesiące przed niestety pies będzie musiał biegać na ogródku i się przyzwyczajać ze musi tam zostać nie mamy psów w kojcu tylko swobodnie biegają po podwórku i maja swoje miejsce w ogrzewanym pomieszczeniu dobudowanym do domu, maja tam stare kanapy wiec jest im dobrze ale ciężko będzie stałego bywalca nauczyć tam spać tam na stale.. bo drapie w drzwi i chce do domu, pocieszam się tym ze będzie lato wiec może jakoś się tam zaaklimatyzuje bo pamiętam ze w lato sama chciała zostawać na dworze :P miejmy nadzieje ze jakoś to będzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jamarianna
Airina, faktycznie jakiś błąd wyskakuje jak się kliknie w link... Nie znam się na tych komputerach ;) Ja nie mam zwierzaków, mamy za małe mieszkanie i chyba za leniwi jesteśmy. Mamy natomiast inną zagwozdkę, bo w końcu będziemy musieli powiedzieć o mojej ciąży synkowi mojego męża. Młody ma 9 lat i bardzo przeżył śmierć braciszka, nie miał nawet okazji go poznać :( i teraz najchętniej byśmy mu nic nie mówili do końca, ale się nie da, bo w końcu zauważy brzuch. Nie mieszka z nami, ale jest u nas 2x w tyg i w co drugi weekend, nie ma więc opcji, że go to ominie... I jak mu powiedzieć, żeby się nie bał, że znów straci rodzeństwo. Macie jakiś pomysł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jamarianna - Ja bym poczekała maksymalnie długo najlepiej do 22 tygodnia taki miałam plan mówienia rodzinie ale u mnie się nie udało. Moim zdaniem z takimi małymi dziećmi lepiej poczekać do tego 22 tygodnia to tak jeszcze nie będzie widać jakoś bardzo :) 5-6 mc to tak nie jest jakoś bardzo widać przynajmniej u moich koleżanek nie było nie wiem jak u Ciebie:) takie dziecko 9 lat raczej nie zauważy a już bliżej tego 20 tyg już lepiej:) Chyba że bardzo chcesz powiedzieć no to nie ma co ukrywać i trzeba powiedzieć prosto z mostu dziewięć lat to cwane bestie już są :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziek dziewczyny, bylam wczoraj u dentysty ale niestety gabinet był zamknięty dzis zrobie drugie podejście i zobaczymy co mi powie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziewczny na którym boku śpicie? bo podobno trzeba spać na lewym a ja nie daje rady ciągle na lewym...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jamarianna
Puffka, dzięki, ja tak myślałam, że koło 25 tygodnia byłoby najlepiej powiedzieć, ale też myślę jak i co mu powiedzieć, żeby go od razu uspokoić... Gościu, na lewym boku krew lepiej dopływa do dzidziusia. Można się przyzwyczaić, trochę czasu Ci to zajmie, ale warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamaMagda90
Ja od zawsze śpię na lewym,najwygodniej mi tak jest,ja dzisiaj przeglądałem stronę smyka i tak chciała bym coś kupić ale się powstrzymuje do następnego usg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość321
Hej Dziewczyny,wczoraj mnie tu nie bylo bo mialam pogrzeb babci,wiec duzo stresu i smutku:-(.Ja tez staram sie spac na lewym boku ,ale cala noc nie daje rady.Czekam z niecierpliwoscia na wizyte za tydzien.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość321
Aleksandra26 gratuluje synusia:-):-*Mageliza ja tez mam 3letnia suczke ratlerka,tez z nami spi w nogach:-),ale jest spokojna i mam nadzieje,ze dobrze zareaguje na dzidziusia:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny a ile do tej pory przytyłyscie j który tydzień macie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam 13 od jutra zaczyna sie 14 i nic nie przytyłam wazne tyle samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamaMagda90
Ja narazie jestem -3kg jeśli chodzi o wagę ale to pewnie dlatego że wogole nie mam apetytu jedyne co jem to owoce orzechy soki sałatki itp nie mogę patrzeć na mięso nie mam ochoty na żadne zupy obiady gotuje tylko dla męża i dzieci. Witamin jak narazie nie łyka kupie może tylko ten dha,ale staram się też jeść produkty które mają ten kwas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olala2910
gość321 przykro mi z powodu babci :( co do spania na lewym boku, to gdzieś czytałam, że jak ciąża jest zdrowa i dobrze się czujemy to można spać jak się chce. Ale tak czy siak, warto się do tego lewego boku przyzwyczaić, bo jest zdrowiej dla dziecka :) Jeśli chodzi o wagę, to moja stoi w miejscu, ale przed samą ciążą przytyłam 3 kg więc niech lepiej jeszcze nie rośnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beti1906
Hej mamusie :) wlasnie sobie leze i trzymam sobie lapki na brzuszku i moj synek pieknie sobie pelza po moim brzuszku :) cudowne uczucie :) dzisiaj sobie ogladalam na you tube filmiki dziewczyn,ktore nagrywaly swoje wyprawki dla niemowlaka :) tez sobie zaczne robic taka liste. nawet sobie zamowilam juz pare ciuszkow na allegro. zamowilam sobie tez leginsy ciazowe bo moje obecne juz mnie cisna :p co tam u Was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja początkowo schudłam pół kg, potem przytyłam 1,5, potem znowu 600 gramów w dół, a teraz w 3 tygodnie 2,5 kg na plusie. Jestem w 15 tygodniu i na granicy anemii (hemoglobina 11,1), więc żelazo w ****** antybiotyk na jakieś bakterie w moczu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wakacyjna Mama
Cześć Wam, co do ruchów, są odczuwalne, ale jeszcze raczej niewyczuwalne przez powłokę brzuszną. Te ruchu to takie wrażenie jakby dziecko zrobiło fikołka w brzuchu, albo jakby napierało na jedną ze ścian brzucha, delikatne muśnięcia, rzadziej bąbelki. Często gdy leżę lub długo siedzę (zwykle w pracy) wtedy się uaktywnia. Zdarza się, że fika jak zjem coś dobrego, albo w ogóle coś po dłuższym odczuwaniu głodu. Nie czuję na pewno jeszcze kopniaczków. Przypominam sobie jak byłam w pierwszej ciąży w szpitalu ok 12-13 tygodnia i leżała ze mną w sali dziewczyna, która już czuła ruchy, a ja w ogóle, co się okazało, jej dziecko na USG wyglądało jakby skakało w macicy, odbijało się jak na trampolinie, gdyby nie filmik nie uwierzyłabym. Natomiast moje dziecko na każdym usg sobie grzecznie spało, pupą do kamery, czasem się ruszyło, machnęło rączką i na tym koniec. Dlatego podejrzewam, że teraz mogę mieć takiego/ą akrobatę/kę jak moja znajoma ze szpitala. U mnie brzuch już jest niczego sobie, waga stoi w miejscu, mdłości nie ma, zmęczenie potworne, czyli całkiem nieźle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej dziewczyny, mam takie pytanie. Jestem w 13tc mam trochę zębów do leczenia jak myślicie zostawić je po ciąży czy teraz robić po trochę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×