Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość gość

blizny po trądziku :(

Polecane posty

Gość gość

Od 13 roku zycia walczyłam z trądzikiem... Po kilku latach wyleczylam, ale zostały mi po nim okropne blizny :( najgorzej jest po bokach twarzy. Zapisalam sie do kosmetyczki jak nazbieralam trochę kasy, za dwa dni mam iść na konsultacje. Powiedzcie czy takie zabiegi jak peelingi kwasami ( nie wiem jeszcze co bede miała) rzeczywiście pomagają? Czy warto wydać na to tyle pieniędzy? Słyszałam juz różne opinie, np.ze to jeszcze pogarsza czasami sprawę, nie zawsze pomaga, albo ze przez tydzień jest tak strasznie, ze nie można wyjść z domu. Czy któraś jyz pozbyla się blizn w ten sposób?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dużo ludzi myli blizny z przebarwieniami. Masz takie dziurki/ubytki w skórze? Ja kwasy robię sama w domu, wychodzi o wiele taniej. Do tej pory stosowałam migdałowy, teraz zamierzam sprawdzić salicylowy. Czy mi pomógł? Ładnie oczyścił pory, rozjaśnił przebarwienia, ALE miałam straszny wysyp, straszny, byłam tym przerażona, podobno wychodzi to, co siedzi jeszcze pod skórą. Więc już sie boję, jak moja skóra zareaguje na salicyla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam właśnie widoczne dziury :( żaden makijaż nie pomaga. Takie wglebienia i duże i Male. Myślisz, ze ja też moge sama tych kwasów używać? Czy juz pozostaje tylko kosmetyczka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Lepiej nie robić tego w domu, praca z kwasami jest trudna i naprawdę warto oddać się w ręce dobrej kosmetyczki, bo można sobie dużą krzywdę zrobić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też mam parę dziurek, no niestety taki ich urok, że nie da się ich zakryć. Wiesz co, to zależy od Ciebie. Dużo osób po prostu się boi samodzielnie wykonywać takie zabiegi. Nie wiem, czy blizny da się w ogóle zlikwidować. Ja używam kwasów, serum z wit C, kupiłam też Derma Roller i sama go używam w domu, ale powtarzam nie każdy jest na tyle pewny, żeby fundować sobie samodzielnie takie zabiegi. Do kosmetyczki warto iść, usłyszysz co Ci powie. Jest też silny peeling TCA, ale trzeba przejść na L4, bo absolutnie nie można się ludziom pokazać na oczy, wygląda się strasznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
" nie wiem czy blizny da sie w ogóle zlikwidować" no wladnie tego się boje najbardziej:( moja twarz wygląda jak kostka brukowa ! :( za chwilkę wam wrzucę zdjecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie będę ukrywać, faktycznie silnie masz tą buźkę zniszczoną, przez trądzik. Idź do tej kosmetyczki, zobaczysz co ona powie. Mam nadzieję, że wybrałaś w miarę dobry salon, bo to też gra jak w lotto, żeby trafić na dobrą kosmetyczke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pojde, bo juz nie mam na to sily :( tylko boje się, ze to mi nie pomoże :( niektórzy mówią, ze tal bardzo nie widać, ale ja wiem, ze chcą mnie pocieszyć i ze wudac to ma pierwszy rzut oka! :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie będę Ci tu pisać farmazonów, bo masz lustro, więc widzisz jak to wygląda. Wiesz mi, wiem jak trądzik niszczy życie, zabija samoocenę, zrównuje ją do zera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No właśnie, dobrze to ujęłaś... Wiem, ze sa w zyciu gorsze problemy, ale dla takiej nastolatki to jest chyba będę wielki dramat. Nie bede ci mówić,skoro przechodzilas przez to to wiesz o czym mowie... Juz dawno chciałam iść do kosmetyczki, ale zawsze sie obawiałam, ze może mi ti pogorszyć twarz itd, a ja nie moge sobie pozwolić na tydzień siedzenia w domu:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jestem po dwóch zabiegach kwasami. Jest trochę lepiej, ale wątpię, ze te blizny calkiem zejdą :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mi na blizny po trądziku pomogły zabiegi mezoterapii mikroigłowej ze specjalnymi ampułkami medycznymi ze składnikami likwidującymi blizny, a dodatkowo za każdym razem przed nakłuwaniem miałam nakładane jakieś kwasy. Nie wiem co to było, ważne że zadziałało. Polecam w Poznaniu gabinet kosmetologiczny Beauty Premium.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja na blizny po trądziku stosowałam zabieg zwany mikrodermabrazją. Polegał ogólnie na złuszczaniu martwego naskórka . Chodzę ogólnie też na podobne zabiegi do kosmetyczki. Po jednej wizycie efekty miałam kiepskie, ale po kilku jest na prawdę nieźle, także polecam. Z domowych środków polecam zajrzeć tutaj http://pieknojestwtobie.com/jak-usunac-blizny-potradzikowe-po-leczeniu-tradziku/. Ja używałam też kremu do blizn i przebarwień, a przy tym żeby nawilżyć trochę skórę po zabiegach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moim zdaniem najlepiej i najszybciej pomoże pomoże maść cebulowa . Nazywa się "Cepan". Kosztowała 2 lata temu ok 5 zł. Smarowałam, 2x dziennie prawie dwa lata (z polecenia lekarza) świeżą bliznę, zaraz po zabiegu. Został mi niewielki prawie niewidoczny ślad. Oczywiście intensywnie masowałam to miejsce, również zgodnie z poleceniem lekarza. A jeżeli chodzi o kremy z wyższej półki to szczerze polecam no scar, bardzo mi pomógł faktycznie kosztuje około 60 zł ale wart go kupić ponieważ czyni cuda ja miałam praktycznie dziury na twarzy a dziś nie mam już nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli to głębokie blizny to chyba tyko laser może pomóc, w przypadku mniejszych można włączyć do pielęgnacji tonik z kwasem na przykład delikatnym glukonolaktonem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeweley wczoraj tylko nie lasery ja byłem 3 razy i nie dość że nie pomógł to zaszkodził! skórę mam gorszą niż przed... oczywiście tam gdzie robiłem zabieg to miejsce z renomą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja stosuję na blizny i na trądzik kolagen. Pomógł mi na rozstępy i widzę poprawę w zmniejszeniu się trądziku. Stosowałam już wiele produktów które mnie uczulały i było jeszcze gorzej a to jak znalazł. Szkoda tylko że jest taki drogi.. ale starcza mi na 2 miesiące więc nie jest tak źle. https://kolagen-sklep.colwayinternational.com/shop/products/7/21,kolagen-natywny-gold.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
bardzo pomaga masc krem mydlo itp z drzewa herbacianego -polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość orzech66
Odłóż parę groszy i zainwestuj w siebie. Nie ma co wydawać kasy na peelingi i kwasy - to wyrzucanie kasy w błoto. Najlepiej od razu iść na laser bo tylko to spowoduje, że skóra będzie odnawiała się praktycznie od zera. Ja zrobiłam trzy zabiegi w salonie Vici w Krakowie na laserze ResurFX - polecam Ci go, nie wiem jak inne lasery. Po tej serii zabiegów praktycznie nie mam śladu po bliznach. Wgłębienia zupełnie się spłyciły, buzia jest gładka. Polecam Ci bardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Możesz spróbować peelingów kwasami, a możesz też np. mikrodermabrazji. Ja miałam oba zabiegi w http://studioangel.pl/ i muszę powiedzieć, że efekty są naprawdę zadowalające.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mnie na blizny bardzo pomogła mikrodermabrazja diamentowa. :) po 3 zabiegach widzę ogromną poprawę. Robiłam ją w http://www.vanitydayspa.pl/ , to świetny gabinet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja zgadzam się z poprzedniczką, że na blizny świetnie pomaga naturalny kolagen. Ja stosuję tenhttp://annapikura.com/AP_BIOAKTIV.html Kupuję już go parę lat i faktycznie po regularnym stosowaniu skóra wygląda znacznie lepiej. Polecam, natomiast jest to wybór, który wymaga dosyć długiego stosowania, ale zdecydowanie warto - możesz kolagen spokojnie połączyć z innymi zabiegami na blizny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja też miałam straszne blizny potrądzikowe od 19 roku życia ;/ Nic nie pomagało tak naprawdę a stosowałam już różna kremy ze wszystkich półek cenowych. Peelingi tak samo - efekt żaden. Jak dowiedziałam się, że w moim mieście jest bardzo dobra klinika, w której wykonują usuwanie blizn laserem to odrazu umówiłam się na zabieg Geneo+. Nie dość, że blizny zniknęły to jeszcze skóra jest lepiej nawilżona :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie pięknie sprawdziły się White&Beauty Floslek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie właśnie też nie sprawdzały się takie preparaty. Jak dowiedziałam się, że w Clinica Cosmetologica są darmowe konsultacje z kosmetologami to umówiłam się, bo co mi w sumie szkodzi. Opowiadała mi różnych zabiegach i zrozumiałam, że to chyba jedyne wyjście, żeby pozbyć się blizn. Doradziła mi zabieg Mezopen i jestem z niego baaardzo zadowolona. To była moja najlepsza decyzja. Muszę to powiedzieć, ale będziecie męczyły sie z bliznami jeśli alej będziecie stosować tylko kremy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martaa3
Jeśli chodzi o blizny po trądziku, to niestety nic nie pomoże, tylko terapia laserowa. Ja kilka miesięcy temu korzystałam z usług Kliniki Krajewski i bardzo sobie chwalę. Udało się w ogromnym stopniu wyeliminować nierówności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pozbyłam sie blizn po tradziku dzieki specjalistycznym zabiegom w Poznaniu w salonie Beauty Premium

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×