Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zeszmacona

Czy psycholog może zgłościć przestępstwo?

Polecane posty

Gość zeszmacona

2 lata temu zostałam zgwałcona przez osobę z mojego otoczenia... mniej więcej od roku jestem na psychotropach, chociaż moje tendencje do autodestrukcji (próby samobójcze, samookaleczenia )są pod kontrolą w środku ciągle umieram od nowa, chciałabym w końcu udać się na terapie.. Czy w takim przypadku tajemnica lekarska nie obowiązuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zeszmacona
Jezu.. ale mi serce wali, pomimo tego że wyznałam to na anonimowym forum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zeszmacona
bardzo proszę o odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
obowiązuje tajemnica co do osób dorosłych,tylko Ty możesz zgłosić przestępstwo bo tylko Ty przy tym byłaś,nie obowiązuje w przypadku dzieci i upośledzonych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zeszmacona
przestępstwa nie zgłosiłam wtedy, to teraz nie zrobię tego tym bardziej, nie mam dowodów, tylko słowo przeciwko słowu, poza tym nie chciałabym żeby ktokolwiek się o tym dowiedział ( wiadomo jak ofiary gwałtu traktuje społeczeństwo) ps. jestem już pełnoletnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mnie też zmuszono wbrew mnie,dawno temu,nie rozczulam się nad tym,jestem ponad tym,na pewno bym nie niszczyła siebie jak Ty,to tylko ciało,mojej duszy nikt nie miał ,zapomnij o tym,to jest możliwe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zeszmacona
dziękuję za odpowiedź, chociaż i tak pewnie nie dam razy z siebie to wyrzucić, psycholog też człowiek, nie chce być oceniona w taki sposób, lekceważona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zeszmacona
najgorsze jest to że ja tę osobę kochałam, zdradził moje zaufanie ( jak widać po ludziach można się wszystkiego spodziewać) mi jednak zabrał kawał duszy, zabił moją godność, czuję się jak pusta skorupa żyjąca tylko dla innych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie wiem ,raz byłam u psychologa ale to z innego powodu który ciężko rozwikłać,stwierdziłam ze wszystko wiem sama najlepiej ,zresztą to też usłyszałam tam ,ale jak Ty jesteś autodestrukcyjna to wsparcie innej osoby mogłoby poprawić Ci humor,są takie etapy w życiu że słowa innej osoby dają siłę i teraz chyba tego potrzebujesz,psycholog na pewno Cię nie zlekceważy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To on byłs********m nie ty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie da się zabić godności przez czyn na osobie,godność traci TYLKO przestępca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a zawód miłosny to już inny temat,każdy ma na swoim koncie kilka zawodów ,albo dalej wierzy w miłość albo zwątpi ,zależy jaka siła i wrażliwość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zeszmacona
no właśnie też znam takie opinie, że psycholog nic nie daje, że coś wmawia i inne tego typu historie. pomimo tego że to ja jestem ofiarą, mam poczucie winy, że byłam taką naiwną zakochaną nastoletnią idiotką, że sobie zasłużyłam za swoją głupotę, zignorowałam znaki ostrzegawcze, chociaż z obiektywnego punktu widzenia wiem że nie powinnam myśleć w ten sposób, to nadal czuję ten ciężar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zeszmacona
mówiąc ,,ładnie'' mam teraz wywalone na ,,miłość'', odrzucam wszelkie zaloty, chociaż wiem że nie powinnam generalizować to moim zdaniem każdy facet to świnia i zbok, tylko jedni się do tego przyznają, wcielają w życie.. większość to ukrywa, potrafi nad tym zapanować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zeszmacona
np. wystarczy spojrzeć na zbrodnie wojenne itd. gdyby u nas były akceptowane takie normy społeczne i prawne jak w krajach muzułmańskich chociażby to wielu frustratów by skorzystało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolina

Czy psycholog może zgłosić na policji fakty że w przeszłości byłam bita i dręczona psychicznie. Czy muszę zwolnić i upoważnic do przekazania informacji o tym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×