Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość gość

co myślicie o ludzich którzy zamiast iść na studia poszli do szkoły policealnej?

Polecane posty

Gość gość

chociaż mają mature

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Są to ludzie którzy wywalili dużo pieniędzy w błoto.Inteligentny człowiek idzie na renomowane uczelnie i ma po nich przyszłość.Na policealne idzie pseudointeligencja aby się dowartościować :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I tak po studiach nie ma pracy. Każdy chce być teraz filozofem, pedagogiem a ich jest Już od c***a. Szansę na dostanie pracy po studiach są praktycznie zerowe więc po co to komu? Każdy wybiera co chce ale i tak w tych czasach dobry fach w ręku się liczy, elektryk, mechanik a nie jakieś pieprzone magistry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wiesz moi koledzy z technikum najlepsi z regionu poszli na Politechnikę i teraz są programistami w znanych firmach w Łodzi.Zarabiają pewnie dobrze także studia a studia to jest różnica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ci wszyscy co uważają ze nie warto iść na studia budzą się z ręką w nocniku jak się okazuje ze do awansu muszą mieć tytuł magistra i szybko ogarniają jakieś zaoczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
znam ludzi po zawodówce, po studiach i po szkołach policealnych, osoby po zawodówce mają pracę a co niektórzy bardzo dobrze zarabiają, np własny warsztat samochodowy mój znajomy założył i ma z niego sporo kasy, osoby po szkole policealnej również mają pacę, natomiast osoby po studiach tylko niektóre mają pracę w swoim zawodzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
szkoły policealne są przecież darmowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tylko idiota idzie po maturze do szkoły... Inteligentny idzie do pracy jak Rockeffeler

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
co myślimy o ludziach, którzy zakładają takie durne tematy ? że mają kompleksy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ciekawi mnie zdanie innych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja nie mam matury, tylko liceum. W przyszłości może uda mi się założyć własną firmę, po spadku od mojej matki, a jest to trochę kasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Szkoły Policealne w większości są darmowe więc czemu większość ludzi nie może z tego skorzystać ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dokładnie, ja ucze sie w omedze i jestem zadowolona, bo przenajmniej nic nie płace za nauke :) Polecam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja poszedłem do szkoły policealnej i zrobiłem dobrze więkrzość inteligencji z mojego rocznika poszła na humanistyczne studia i teraz zamiatają w barze i to ma byc fajne pierdolę takie studia ... ja przynajmniej będe miał pracę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też poszłam do szkoły policealnej. Dużo jest ich teraz, ale polecam szkołę Delta Edukacja. Mają dużo ciekawych kierunków, na których można się uczyć bezpłatnie. Zdobywa się tu konkretne umiejętności wymagane do pracy w zawodzie, a nie tylko sam papierek ukończenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Delta Edukacja organizuje noc zapisów 29 sierpnia więc jak ktoś nie ma czasu bo pracuje to będzie dobra okazja do zapisu, ponieważ sekretariat czynny będzie do godziny 20 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zrób MEGA KROK W PRZYSZŁOŚĆ i zapisz się bezpłatnie do szkoły DELTA EDUKACJA we Wrocławiu! Rekrutacja nadal trwa! Czekają na Was atrakcyjne kierunki bezpłatne w Naszej Policealnej Szkole Rozwoju Zawodowego np. technik usług kosmetycznych, technik weterynarii, rachunkowość, technik bhp, technik administracji, technik informatyk, florysta. Zostały także ostatnie miejsca w Liceum Ogólnokształcącym dla Dorosłych. Nie zwlekaj i zapisz się już dziś! Czekamy na Was codziennie w godzinach 9-18, w soboty 8-15

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość urszula22071992
Zgadzam się, obecnie liczy się wiedza praktyczna, a nie dyplomy. Skończyłam technika usług kosmetycznych w nova centrum edukacyjne, oprócz tego kurs stylizacji paznokci i wizażu i teraz pracuję w dobrym salonie kosmetycznym i radzę sobie lepiej niż moje rówieśniczki, które mimo papierka nie mogą znaleźć pracy. Gdyby ktoś szukał szkoły to jak najbardziej polecam nova.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja przyjaciółka poszła do szkoły policealnej na technika optyka, efekt? Od samego początku ma pracę w zawodzie, zarabia nieraz i ponad 3000zł netto. Jest zadowolona. lDruga koleżanka poszła na technika protetyka i to samo! A ja? Poszłam na studia, o jakich zawsze marzyłam i pracuje w sklepie za 1600zł netto. Tragedia. Gdybym mogła cofnąć czas to bym na studia nie poszła. Ale chciałam być ambitna, UJ, studia dzienne pff.. dno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakoś rzadko pytam kto jest po studiach a kto bez. Jak nie będzie ambicji, odwagi i umiejętności radzenia sobie w trudnych sytuacjach to żadna szkoła nie pomoże. Skoro niedźwiedzia w cyrku nauczyli jeździć na rowerku to i każdego barana da się dokształcić, wystarczy po prostu chcieć. Na dzisiejszym rynku pracy możesz być magistrem farmacji a będziesz pracować dla gościa bez podstawówki. Jedyna różnica między tobą a nim jest taka że on miał odwagę zaryzykować własny biznes a ty wolisz bezpieczny etat. Takich przykładów można mnożyć tysiące i zawsze wykształcenie może być pomocne ale nie gwarantuje sukcesu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

może było to od razu z myślą o konkretnej pracy. może nie czuli się na siłach do studiowania. tak w skrócie to co mnie to, szanuję ich wybór.

poza tym porobiło się tak, że jest bardzo dużo uczelni. być może za dużo. jest po prostu za duża podaż na rynku pracy. dyplomy z niektórych kierunków znaczą mniej niż dawniej matura. zauważcie, że dawniej pojawiały się osoby, które bały się podejść do matury i kończyły liceum bez niej. dzisiaj do matury podchodzi każdy i średni wynik to... 50% z polskiego. "niezdawalność" w liceach, które stawiają na kształcenie ogólne, wynosi ok. 20%. w technikach, gdzie najczęściej myśli się o pracy zawodowej, nie zdaje ok. 40% osób. natomiast wszystkie osoby, które zdadzą, choćby uzyskały przeciętny wynik na poziomie 30% (taka dwója na szynach), mogą brać udział w kwalifikacji na studia i przy takiej liczbie uczelni, jaka obecnie jest w polsce, najprawdopodobniej się na nie dostaną.

(egzaminy na studia zniesiono w momencie przyjęcia polski do unii europejskiej - wcześniej dostosowano system szkolnictwa do europejskiego standardu. miało to ułatwić polakom start na zagranicznym rynku zawodowym, a rozrzedziło polski rynek, na zagranicznym praktycznie nic nie zmieniając. dość powiedzieć, że przeciętny wynik z angielskiego wynosi 70%, a większość ludzi za granicę nie wyjeżdża z myślą o pracy wymagającej wyższego wykształcenia.)

jeśli chodzi o wybór szkoły policealnej, jest to decyzja czysto praktyczna, więc nie ma co o niej sądzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×