Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Justa255

Sierpniowe mamy 2016

Polecane posty

Gość monika900
a co do apetytu to ja przez pierwsze 3 miesiace nie mialam za bardzo, ale tez nie wymitowalam. Teraz za to ciagle wilczy glód :) ide wlasnie zaraz jakims owocem się zapchać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamarta
Hej. :) Co do badań, miałam już sporo, hiv, hcv, wr, toxo, różyczka, tarczyca, glukoza, Hbs, cytologia... Brzuszek widać bardzo delikatnie, głównie wieczorem. Waga plus 1 kg,w talii mam 65 cm. W piątek zaczynam 17 tydzień. Co do ruchów-z reguły pierwiastki czują je ok. 18-22 tyg ciąży, wieloródki wcześniej (choć nie ma reguły, ja w drugiej ciąży czułam też ok 20 tc dopiero, a teraz czasem czuję wieczorem takie lekkie muśnięcia). Także bez paniki, wszystko w swoim czasie. :) Niektóre panie czują ruchy w 10 tyg, podejrzewam, że ruchy jelit. ;))) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rzosowa nie dostałam skierowania. Opowiem woeczorem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja kupiłam swoje ciążowe 4pary w sklepach z używaną odzieżą zapłaciłam okolo 60 zl za wszystko i jestem mega zadowolona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RZSowa
Ja też zajrzałam do odzieży używanej ale nic nie było a pamiętam jak nie potrzebowałam to widziałam dużo ciążówek :( ale jakoś nie poszłam kolejny raz. Nie chce mi się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
Mamarta ja jak narazie czuje tylko lekki bol w dole brzucha i ciągniecie po bokach, ale to tylko czasami, wszystko wskazuje na rozciagajaca się macice. Z tymi ciuchami to chyba tez nie ma co przesadzac bo co my potem z tym zrobimy :) cale szczescie teraz jest tyle uniwersalnych rzeczy typu oversize, ktore mozna nosic w ciazy, jak i po ze nie ma problemu i nie trzeba kupowac typowych ciążowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej. Wczoraj pojechaliśmy w odwiedziny do mojej siostry do Katowic. Ona na dniach ma rodzic. Noc miałam koszmarna bo maly obudził sie o 4 i do 6 nie spal. Musiałam robic mu mleko itd. W dodatku jak małego do lozka bralam to bylo ciasno. Dzis od rana ciągle padalo a to śnieg a to deszcz a my w ta pogodę wybraliśmy sie do ....ZOO! BUTY MI Pprzemokly. Palce u nóg zmarzly i o ym chora nie byla. Mój maly raczej byl zadowolony cala godzone chodzil i dopiero na koniec chcial na raczki. Na szczęście juz w domu. A skierowania nie dostałam na nfz bo musialabym tam chodzić na wizyty miec kartę ciąży zalozona bo inaczej jak to lekarz skomentował"on fakturę musiałby za to zapłacić i nic by z tego nie miał"! Mój lekarz owszem dal mi skierowanie ale obawiam sie ze zapłacę za nie ok 200 zl. Teraz chyba przyjdzie mi zaplacic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciuchów ciazawych chyba żadnych nie kupie. Chyba ze jakas sukienkę naksi latem. Siostra dala mi jakies ubrania bo ona juz nie zamierza miec więcej dzieci. W pierwszej ciąży kupiłam sobie tylko jensy w hm mama za ok 140 zl i 3 pary leginsów. Tyle ze one byly takie ocieplane i dalam je siostrze jak byla w ciąży i nadal je używa i sa juz znoszone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
151 zaplacilam i czekam na pobranie. Bez różyczki bo to w pierwszej dobrze mi wyszlo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RZSowa
Misia wypisz badania które miałaś dziś. Czy ty je miałaś zlecone od gina prywatnego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fasolka24
No ja za badania krwi Te co trzeba to zaplacilam juz kolo 150zl rzesowa mama a to Lekarz ci nie dal skierowania na badania? Ja tez nie kupowałam w pierwszej ciąży ubrań dla ciężarnych jakos tak wybieralam uniwersalne u mnie 14 tydzień już ale to leci a w pierwszej ciąży to ruchy dziecka poczułam dopiero po 20 tyg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fasolka24
Muusia a to z katowic blisko miałaś do mnie;) a to w Chorzowie byliście w zoo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rzosowa dzis miałam kile.hiv.hcv.tsh.morfologie.mocz i toksoplazmoza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja w pierwszej ciąży czułam od18 a w tej juz w 16 cos poczułam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RZSowa
Ja miałam do tej pory toxo glukozę a morfologię i mocz kilka razy. Miałam tez aptt i d-dimetry to ze względu na dufaston i krwiaka którego już nie mam ale badania musze robic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość muusia
Fasolka tak w Chorzowie ale pogoda nie dala nam się tym zoo nacieszyć i ogólnie zima to zly okres by oglądać te wszystkie ciekawe wielkie zwierzęta. Rzosowa ja na razie mialsm tylko raz mocz i morfologie:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
muusia to Ty lepiej pij herbate z cytryna i wygrzej się teraz, zebys się nie przeziębiła. Jezeli chodzi o badania to mialam takie same jak Wy, morfologie, mocz, hiv, toksoplazmoze, rozyczke itd. Jutro ide do lekarza, zobaczymy co dalej…a jak czesto chodzicie dziewczyny na wizyty? ja powinnam raz na miesiac, ale kiepsko z terminami u mojej Pani doktor wiec przewaznie wychodzi tak raz na 5-6 tygodni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monika to bardzo rzadko! Ja raz na 3-4 tygodni. Teraz mój ma urlopu ide 1 chyba żeby dal mi zwolnienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W pierwszej ciazy jak i teraz nie rzadziej niż raz na miesiąc.zwykle wizyty mam między 8 a 10 każdego miesiąca.5-6 tygodni to dlugo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
to mnie zmartwilyscie, bo myslalam, że ten tydzien nie robi roznicy, ale widze, że wszystkie chodzicie częsciej. Ja mam wizyte jutro a potem dopiero 31 marca, czyli znow ponad miesiąc. Musze w takim razie zapytac jutro lekarza czy przyjmuje gdzies jeszcze oprocz placowki do ktorej chodze, moze uda mi się zapisywac czesciej. Najgorzej, ze to prywatnie, a mimo tego takie dlugie terminy…eh U mnie zaczyna się jutro 16 tydzien, moze akurat jest jakas mala szansa zeby poznać pleć dziecka…:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
Muusia chcesz isc na L4? jak u Ciebie samopoczucie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monika ja jestem na wych i go przerywam Toxo igm wyszlo mi dodatni Zawsze cos nie tak musi u mnie byc! W pierwszej ciąży miałam jazdę no kila mi wychodzila zle a teraz to! Mam nadz ze teraz tez wynik bedzie fałszywie dodatni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fasolka24
ja mam wizyty u swojego lekarza też co 3 ,4 tygodnie jutro wybieram się na wizytę . Muusia a czemu chcesz zmienić lekarza? a jak wynik toxo pozytywny to co to oznacza? Jak tam u was smaki ? heh u mnie królują śledzie, banany, jabłka a i słodyczami nie pogardzę :) tak się zastanawiam jak jutro będę na wizycie czy poznać płeć dziecka czy może jeszcze sobie poczekać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja na śledzie chęci nie mam. Fasolka no ja chyba spanikowalam i zle wynik zinterpretowalam. Pójdę w pn do nowej lekarki to mi powie co i jak. Fasolka ja wolałabym znać plec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamarta
Ja mam wizyty raz na 4 tygodnie. Jeśli zaszłaby potrzeba, byłyby cześciej, a w każdej ciąży w ostatnich 1- 2 miesiącach bodajże miałam wizyty co 2 tygodnie. Też chcę znać płeć, ale to dopiero na połówkowym. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
ja się zaraz wybieram do gina, pewnie na plec za wczesnie no ale zobaczymy… tez myslalam o zmianie lekarza poniewaz w pracy rozwiazuja umowe z ta prywatna przychodnia i za wszystko będę musiala zaczac placic. Ale najgorsze jest to, ze nie znam nikogo innego, poleconego albo godnego zaufania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
witajcie, ja juz po, pozalilam sie Pani doktor na rzadkie wizyty i kolejna mam 14 marca :) nie widac jeszcze czy chlopiec czy dziewczynka…weslug Pani doktor zaczyna sie 17 tydzien, a ja myslalam ze 16. Musialam sie chyba pomylic Cale szczescie z malenstwem wszystko OK. Ponac polowkowe badanie mam miec w 21-22 tyg. a Wam dziewczyny kiedy proponuja polowkowe?w tym samym czasie? pytam bo raz mnie Pani na inne badanie wyslala za wczesnie i musialam isc jeszcze raz, wiec wole zweryfikowac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwkaaaa
Hello, ja tu nowa, żeby nie było :P Termin porodu na 12 sierpnia:) Na 70 % druga Córcia, ale jeszcze nie potwierdzone ostatecznie, więc Mąż ma jeszcze nadzieję :) Chociaż oczywiście najważniejsze, aby zdrowe i aby wszystko w porządku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwkaaaa
Monika 900 , tak połówkowe ja mam wyznaczone na 22 tydzień, także wszystko gra :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×