Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Justa255

Sierpniowe mamy 2016

Polecane posty

Gość fioleczkka
Ja już się nie mogę doczekać mojego pierwszego USG 3D. W końcu zobaczę nieco wyraźniej swoje dziecko :) Ciekawa jestem jak wygląda. Sporo czytam https://brzuszek.net/wiadomosci/plod-w-technologii-3d/ i śledzę tydzień po tygodniu. Już bym chciała 9 miesiąc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rzowa oj zapomniałam o spacerze ale ja tylko dwa kawałki bez brzegów zjadłam. Ja juz nie mogę się doczekać usg polowkowego:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie, czy można do Was dołączyć? Jestem sierpniowym dwupakiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fasolka24
Rzsowa mama no musisz teraz na siebie uwarzać no szkoda mi że tak u ciebie się dzieję . Pewnie każdy może do nas dołączyć . No a to wam na każdej wizycie nie daje lekarz skierowania na badanie krwi ? mi na każdej daje teraz miałam toxsoplazmoze i glukozę . Ciąża tak szybko zleci:) a nas czekają upały w lecie z brzuszkiem :)który u was już tydzień? u mnie 11 tydz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RZSowa mama wiem co czujesz...mój mąż w styczniu miał usuwaną zaćmę :/ Fasolka24 ja miałam pobieraną do tej pory raz,a teraz mam skierowanie na 2 pobranie i tam chyba z 16 badań tak aby za chwilę znowu nie trzeba było kłuć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RZSowa mama
Post mi wcięło więc piszę jeszcze raz. Dzięki za troskę laski. Co do męża, który miał operowaną zaćmę to w jakim stadium to już było? Możesz napisać coś więcej? Muusia jak zjadłaś bez brzegów to jest ok. Mogło być bez spaceru, nie było co spalać:)) Jeśli chodzi o badania to nie miałam jeszcze glukozy. I teraz myślę czy słusznie skoro wy już macie. U mnie teraz 13 tc i miałam do tej pory 2x morfologie 2x mocz i toxo. I 12- tego mam wizytę i tylko mocz mam zrobić. I strasznie swędzą mnie piersi. W pracy masakrycznie. Jest na to jakiś specyfik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RZSowa mama mąż na szczęście nie miał jakoś mocno zaawansowanej...źle mu się czytało książki ale jakoś super nie przeszkadzało. Zdecydował się na zabieg, bo mogło mu się pogorszyć w każdej chwili,a jego praca niestety wymaga dobrego wzroku. Nam udało się załatwić to bardzo szybko (około 5mc,a z tego co się dowiadywaliśmy czeka się nawet około 5 lat). Jakoś rano stawiliśmy się w szpitalu, zabieg miał koło 11,a następnego dnia koło 17 mieliśmy wypis. Niestety u męża doszło do zaćmy wtórnej i coś musimy z tym podziałać :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RZSowa mama
5 lat!!!!!!!!!! Na nfz? A u męża czym była spowodowana bo u mnie od sterydów? I są to początki. To tak szybko po zabiegu wróciła ta cholera? Ja byłam w takim szoku jak mi o tym powiedziała okulistka ze zapomniałam pytać o cokolwiek. Być może ze względu na ciąże nie dostałam żadnych zaleceń, wizyta dopiero we wrześniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niestety u nas były takie realia :/ Do tego doszła informacje,że usuwanie zaćmy ma być robione prywatnie,bo nfz chce się wykpić grrr... U męża chyba od długiego siedzenia przed komputerem oraz wielogodzinna jazda autem(taka praca).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rzowa mama ale to nie ten pomiar glukozy co ja się najpierw pije. Moja tesciowa tez miała chyba zabieg na zacme

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Agnieszka
cześć laski:) u mnie dziś zaczyna się 12 tydz. glukozę miałam, toxo, różyczkę i 2 x mocz i krew. Nadal chodzę i śpię. Z racji nadciśnienia na ćwiczeniach niewiele mi pozwalają robić ( wciąż studiuję). A w tym semestrze prawie same ćwiczenia. Czuję się fatalnie. Na nic nie mam siły. Rozmawiałam wczoraj ze znajomą położna i w sumie to ona zwróciła mi uwagę że strasznie drapię nadgarstki, strasznie mnie swędzą i na to że mam bardzo spuchnięte ręce. Kazała powiedzieć konieczne o tym mojej gin bo to są typowe objawy cholestazy. No i teraz się boję. Spotkała się może któraś z was z tym? Jutro mam wizytę. Brzuszek już widać. Biust mi o rozmiar skoczył i strasznie wrażliwy jest i obolały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fasolka24
cześć dziewczyny ja już po wizycie u mnie 11tydz ale mój lekarz stwierdził że ciąża widać tak chodzby była o tydzień starsza sziwne bo zawsze zapisuje kiedy mam okres. Ja też jakoś senna jestem zabytałam lekarza o to żelazo to nic konkretnego nie powiedział ehh może w aptece zapytam a jutro zrobię sobie sok z buraków . No brzusio mi też rośnie termin mam na ok 27 sierpień czyli dwójeczka dzieciaczków z sierpnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnę tez leciutko eidac brzuszek U mnie to juz sama nie wiem.ktory tydzień a Le z ust ok 14 Powiedzieliśmy dzis moim rodzicom i reakcja byla srednia:\

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fasolka24
Muusia a dlaczego byla to srednia wiadomość dla rodziców? Powinni się cieszyć ze wnuka lub wnuczkę będą mieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosiulkaa
Hej Ja Was cały czas czytam ale rzadko się odzywam jestem w 11 tygodniu termin 28 sierpień :) plusy mdłości mineły minusy duszności nastały ;) ot uroki ciązy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, Dziewczyny jak nazywa się to USG wykonywane między 11,a 14 tyg.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fasolka24
gosiulkaa to mamy podobne terminy :) ja mam na 27 sierpnia u mnie też 11tydz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RZSowa mama
Hej, ta godzina a ja już w łóżku leżę. Lenia mam. Muusia chyba muszą przetrawić tą wiadomość twoi rodzice. My też w niedziele powiedzieliśmy teściom, oczywiście zadowoleni . To ich drugie wnuczęto ( tak sie to odmienia??) i ostatnie. Ale teść nawet od stołu nie wstał by kulturalnie pogratulować. Dziś miałam już powiedzieć szefowi ale jakoś sie boję. Jutro najpóźniej w poniedziałek powiem bo już brzuch mocno widać. I chyba dużo przytyłam. Boję się na wagę wchodzić. Zasypiam pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Szelma De
Mammax2 - masz na myśli to badanie przeziernosci karku/ fałdu karkowego ? Chyba raczej o to Ci chodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Szelma De
Dziewczyny , jak u Was w wielkością brzuszka ? Ja jestem teraz w 15 t 4 d ciąży, praktycznie niczego nie widać jeszcze... Tylko pod dłonią , kiedy dotykam podbrzusza to czuć jakby powoli powiększający sie " balonik" , jestem normalnej budowy. Przy wzroście 164 ( teraz) wazę 64 , przed ciąża 61 kg. Wiadomo, że każda z nas inna jest , ale czasem sie zastanawiam czy wszystko ok jest :) no ale tak to już jest, jak sie zajdzie w ciąże , to chce sie jak najszybciej pierwsze 3 miesiące przejść, potem chce sie żeby brzuszek sie pojawił, potem poczuć ruchy dziecka, a jak sie jeden dzień nie czuje to znowu zmartwienie ... I tak cała ta ciąża ! Piękny czas, ale i pełen obaw i trosk !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosiulek mi rez czasami duszno a raczej serce tak szybciej bije czasami Fasolka no bo to ich 5 juz i to w sumie mona siostra teraz w grudniu urodziła mlidsza na koniec miesiąca ma rodzic no i tu jeszcze ja "wyskoczylam" z ciaza. No oni tez nic nie gratulowali chyba zreszta nie pamiętam. Mój tata prawie zaniemowil. Jak mama o pierwszej mojej ciąż siedowiedziala to plakala bo ślubu nie mieliśmy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mammax2
Szelma De tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
muusia szkoda masz bardzo konserwatywnych rodziców a to że ślubu nie mieliście to dziwnie zareagowali ale pewnie teraz uwielbiają wnuka :) no to sporo wnucząt będą mieć u mnie i u męża to będzie 2 wnuczek lub wnuczka . A ja wy jesteście u swojego lekarza to zdarzają się u was takie incydenty że podczas badania was odbiera telefon? mnie to tak irytuje mój lekarz właśnie tak robi potrafi przerwać na chwile badanie i odebrać tel ehhh ci lekarze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fasolka24
to wyżej gość to ja fasolka 24 zapomniałam się podpisać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny jakie macie wyniki z morfologii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fasolka mama wtedy tak zareagowala.no teraz to go uwielbiaja. Moj lekarz raz odebral ale juz mnie nie badal. A co konkretnie z ta morfo? Ja mam pare ponizej. Cos tam powyxej ale nic nie mowil. Cisnienie tez mam takue niskue dzis u niego mialam 90pare na 50cos tam Czy nawet 40pare Dzis wg usg 14 t 82 mm jakos tak. Dopiero dzis dal mi skierowsnie na te zakazne. Czy wy plavilyscie za te badania czy mialyscie na nfz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RZSowa mama
Hej, co to za cisza? U mnie jelitówka rządzi. Narazie tylko córka ale spodziewam sie rozprzestrzenienia tego wirusa. Dziś koniec 14 tyg. Brzuch już duży. Czytałam ze jeśli mięśnie brzucha są słabe to szybciej rośnie. Morfologie od zawsze miałam do kitu ale lekarz nic nie mówi. Wczoraj kupiłam witaminki dla ciężarówek bo do tej pory nic nie brałam. A wy co bierzecie? . Mój lekarz też odbiera telefon ale jak siedzimy np przy biurku. Jeśli ktoś dzwoni podczas badanie oddzwania gdy sie ubieram. Jeśli to ja bym dzwoniła też chciałabym by odebrał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej dziewczyny! To ja berni. Pamiętacie mnie jeszcze? Hihi no to chce Wam sie pochwalic iz test 2 dni po spodziewanej@ pokazal 2 kreseczki. Ależ się cieszę. Ale ogólnie to nie woem od czego zacząć Wiem ze w poniedziałek ide na bete.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmuusia
Rzosowa mama a lekarz ci żadnych nie polecił? Ja biorę mama dha ale mam teraz zacząć brać jakies inne. Berni gratuluje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×