Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

imie SONIA co myślicie

Polecane posty

Gość gość

mąż proponuje Justyna albo Marta ale mi sie nie podoba tak jak Sonia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mialam kiedyś psa Sonie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja sąsiadka ma Sonie z psem mi się kojarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość H helix
Mnie też Sonia kojarzy się z pieskiem niestety. Poza tym to imię brzmi jak zdrobnienie i moim zdaniem nie pasuje do dorosłej kobiety na prestiżowym stanowisku czy z tytułem naukowym. Justyna jest ok. Marta kojarzy mi się z wredną jędzą, ale to z powodu osobistych doświadczeń więc się nie sugeruj. Ja bym wybrała któreś z tych, co mąż proponuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ha ha :) moj kot ma na imie Sonia !! Moze lepiej posłuchaj męża :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Imię SONIA jest okropne, skrzywdzisz córkę na całe zycie :( to sie z psem kojarzy a nie z dzieckiem czy dorosłą kobieta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak można wpaść na pomysł aby nazwać córkę Sonia, nie wierze że komuś może sie podobać to imię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moja kuzynka ma psa Sonia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam nadzieję autorko, że mąż przemówi ci do rozsądku. Nie można krzywdzić dzieci :( może i podoba ci się imię Sonia ale kup sobie pieska i tak go nazwij. Skrzywdzisz dziecko na całe życie, imię bez przyszłości. Znałam jedną Sonie jeszcze w liceum i były docinki od chłopaków typu zaszczekaj, hau hau itd dodam ze dziewczyna była bardzo ładna i mądra a i tak jej dokuczano.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dla psa jak najbardziej, dla dziecka NIGDY w życiu !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Barbra77777
Autorko ulituj się nad córką :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
imię dla zwierzaka:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Imię Sonia a Justyna czy Marta? Niech zgadnę: dysproporcja w pochodzeniu, wykształceniu, środowisku też u was jest poważna? Obcinasz ludziom włosy po domach a mąż jest wykładowcą akademickim? Do najbliższego miasteczka miałaś w dzieciństwie 10 km pokonywane rowerem dziadka a mąż mieszkał w jednym z większych miast w dzielnicy z teatrem i operą? To nie powód do wstydu. Pisać się nauczyłaś, autorko tematu. Gratuluję. Ale... po co chcesz tak podkreślić swoje prymitywistyczne wzorce imieniem dla dziecka? Kup sobie pluszaka i nazwij "Sonia" czy innym imieniopodobnym tworem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sonia to rosyjskie zdrobnienie od Zofii wg.Wiki:forma Sonia jest odpowiednikiem zdrobnienia"Zosia" i posiada-jako pełna forma imienia-NEGATYWNĄ opinię Rady Języka Polskiego:-)to na tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Też myślałam o tym imieniu, ale jednak od razu kojarzy mi się z sunią Sonią.. Gdyby wszyscy tak nie nazywali psów to podobałoby mi się to imię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeżeli chodzi o Sonie to jak większości tutaj kojarzy mi się z pieskiem :( Podobnie imię Sara... Żadne z waszych propozycji nie podoba mi się , ale gdybym juz miała wybierać była by to chyba Marta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
marta, iwona, aldona, żaneta, bożena to najgorsze imiona jakie znam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sonia imię mojego psa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moje pierwsze skojarzenie to też niestety ale pies.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tata

Sonia to piękne, damskie imię.

Nie przejmuj się tym, że komuś kojarzy się ono z psem. Nie wynika to z samego imienia, ale niestety prostactwa. Osoby uważające, że Sonia to imię dla psa najpewniej:

1) książkę widziały kiedyś w telewizji, jak w "Dzienniku" mówili o bibliotece;

2) nadają swoim dzieciom imiona takie, jak nadali wszyscy sąsiedzi w bloku. 

 

Wiesz, kiedyś ludziom wydawało się, że Kopernik to wariat, bo uważał, że ziemia jest płaska. Ponadto uważali, że w książkach jest diabeł i czary. A myszy lęgną się z mokrego siana. Teraz tacy sami uważają, że to imię dla psa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aurora
Dnia 31.10.2015 o 11:57, Gość gość napisał:

Imię Sonia a Justyna czy Marta? Niech zgadnę: dysproporcja w pochodzeniu, wykształceniu, środowisku też u was jest poważna? Obcinasz ludziom włosy po domach a mąż jest wykładowcą akademickim? Do najbliższego miasteczka miałaś w dzieciństwie 10 km pokonywane rowerem dziadka a mąż mieszkał w jednym z większych miast w dzielnicy z teatrem i operą? To nie powód do wstydu. Pisać się nauczyłaś, autorko tematu. Gratuluję. Ale... po co chcesz tak podkreślić swoje prymitywistyczne wzorce imieniem dla dziecka? Kup sobie pluszaka i nazwij "Sonia" czy innym imieniopodobnym tworem.

Jak dla mnie autor powyższego posta jest stereotypowym prymitywem - na podstawie imienia kogoś osadzac.. Brawo. Nie każdy chce wybrać nudne, oklepane imię. Albo tradycyjne babcine. Sonia jest dla mnie imieniem delikatnym, nie każdemu się podoba, nie musi. Ale apeluje o zaprzestanie obrazania. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
Dnia 31.10.2015 o 11:52, Gość gość napisał:

Mialam kiedyś psa Sonie 🙂

Ja też 😀

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
2 minuty temu, Użytkowniczka napisał:

Mi się Sonia podoba chociaż tak, kojarzy się na pierwszy rzut oka z psem. Ale to tak samo jak Max😒

Mnie się kojarzy z Dostojewskim.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
1 godzinę temu, Gość Gość napisał:

Ja też 😀

Ja miałam kotki Emilię i Kazię, sąsiedzi psa Mieszka... I co z tego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×