Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość Młoda_Transka

Jak powiedzieć rodzicom, że jestem trans?

Polecane posty

Gość Młoda_Transka

Jeżeli napisałam to w złej kategorii, to proszę o przeniesienie. Otóż sytuacja jest taka - Mam trzynaście lat, chodzę do pierwszej gimnazjum. Fizycznie jestem chłopakiem, ale tak naprawdę czuję się kobietą. Wiem, że muszę o tym powiedzieć rodzicom, ale nie wiem jak prowadzić rozmowę, bo pewnie będzie, że sobie ubzdurałam, że mi przejdzie. Tyle że ja się czuję kobietą od kiedy pamiętam. Pomóżcie, to dla mnie bardzo ważna sprawa, nie wiem, czy mnie zaakceptują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Rodzice wszystko zaakceptuja to bezwarunkowa milosc Jak zaeraguja w pierwszej chwili pewnie szok . nie ma co sie dziwic Razem wymyslicie rozwiazanie , nic sie nie przejmuj , porozmawiaj z rodzicami jak najszybciej , oraz pros o powazna rozmowe , bedzie dobrze zobaczysz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niemartw sie na zapas. Idz pierwsze do lekarza i powiedz o problemie swym z osobowoscia. Masz zaburzenia prosto mowiac i jest to wyleczalne tylko trzeba przejsc terapie by ponownie zostac normalna osoba,czlowiekiem;) Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam wsrod znajomych taka osobe, zreszta bardzo ja lubie. Wiesz, znajac historie tej osoby uwazam ze powinienes szczerze powiedziec rodzicom co czujesz i isc na terapie, jak powyzej Ci doradzali. Naprawde, mozesz teraz nie zdawac sobie z tego sprawy, ale mozliwe, ze Twoje terazniejsze odczucia w tej kwestii sa zaburzeniem wywolanym jakims/jakimis wydarzeniami z przeszlosci z dziecinstwa i terapeuta moze Ci pomoc powrocic na wlasciwa sciezke postrzegania siebie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mając 13 lat chcesz już decydować o przyszłości? Kurczę, poczekaj chociaż 3 lata, skoro nic się nie zmieni to czemu tak nagle? 3 lata to mały odstęp czasu a wiele się zmienia. Ja w wieku 13 lat chciałam iść do wojska, ogólnie to trwało z 3/4, w wieku 16 lat to ja nienawidzę wojska i tej pieprzonej patriotycznej propagandy. Poczekaj jeszcze trochę bo potem będziesz mógł żałować. Wybacz że w liczbie męskiej, ale no.. Dalej parówka między nogami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ty tam u gory cieszysz sie z zycia to dobrze. Tylko powiedz mi kto ci,twojej mamusi,tatusiowi,dziadkom,rodzince doopska bedzie bronil w czasie konfliktu jak nie ta cala narodowo-patriotyczna propaganda. Dzisis jak oni teraz nauczaja w szkolach? O zelach,cyckach i rooochansku chyba. Rozpusta pelna para idzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcelek

Nie martw się , mam podobnie . Jestem chłopakiem w ciele dziewczyny , od 4 lat jestem tego pewien . Tylko u mnie jest tak ze przez to nabawiłem sie depresji . 11-latka która ma depresję i czuję się chłopakiem xd . Mam teraz 15 lat i również próbuje powiedzieć rodzicom o swojej płci , mam pomysł aby napisać do nich list , położyć na stole , poczekać w swoim pokoju aż go przeczytają i przyjdą do mnie porozmawiać . Możesz też zadzwonić przez telefon ale obstawiam że nie potraktowaliby cie poważnie  . Wiem że reakcje mogą być różne ale wiem też że moi rodzice mnie kochają , ciebie pewnie też więc się nie obawiaj i bądź silny . Terapia to też dobry sposób ale skoro wiesz kim jesteś to to udowodnij światu . Nie bój się tego , to nic dziwnego , to twoje życie a nie innych . Pozdrawiam

Marta (Może kiedyś Marcel )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem wiem data! Ale i tak chciałbym wyrazić swoją opinię. Mam na imię Natalia ale preferuje Nat albo Natan czy Nataniel. Obecnie mam 13 lat i czuję się i dziewczyną, i chłopakiem. To znaczy chłopakiem bardziej, ale to nie o mnie tu mówimy. Ten komentarz kieruję do osób piszących o tym, że twórca pytania powinien się udać na terapię. Ludzie! Transseksualizm to nie pieprzona choroba psychiczna! Owszem, pytający (był) jest w młodym wieku i właściwie odkrywa siebie. Tak jak się to dzieje u każdej osoby z okresem dojrzewania. I właśnie w tym okresie dowiadujemy się o sobie najwięcej i to już zostaje do końca życia! A te komentarze są po prostu obraźliwe (Przynajmniej takie odnoszę uczucie gdy je widzę)! Pytający zapytał jak powiedzieć o tym rodzicom a nie gdzie udać się na terapię! Nie widzę sensu w pisaniu takich opinii, które nie dotyczą ani trochę zapytania. Ludzie! Najpierw pomyślcie o czym piszecie, a później to wstawiajcie! 

 

~Pozdrawiam nathaneq

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A..  listopad 2015. Tego nie usuwają. Ja pisząc tutaj mam nadzieję zwracać się osób pełnoletnich. Przygotowanych na moje posty, mniej lub bardziej trafione w dany temat. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×