Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mama jedynaka jedynego

500zł od państwa a rodzice jedynaków

Polecane posty

Gość gość
Ja mam dwoje dzieci - jeden student, a drugi nie ma 18-tu lat. I okazuje sie, ze nie dla mnie te pieniadze, chociaz wydatki mam spore, bo ten mlodszy jest liczony jako jedynak! Dla mnie to oszustwo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To jest krzywdzące i niesprawiedliwe!!!!!wszystkie dzieci powinny dostać wsparcie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie ma pieniędzy na wszystkie dzieci. Rodzice jedynaków i tak mają mniej wydatków, wszystko kupują tylko raz, opłacają jedne zajęcia, kupuje jedną kurtke na zime itd. Mając jedno juz oszczędzacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To wychodzi na to że rodzice jedynaków płacą na innych!!! Którzy narobili dzieci i zapomnieli co to odpowiedzialność!!!! Szok!!!! Gdzi tu w tym wszystkim demokracja i Rzecznik Praw Dziecka bo przecierz jedynaką też należy się takie wsparcie. Bo przecież nie każdy jedno dziecko ma z wyboru. Tu chodzi o demokrację i dochodzenie swoich praw!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Buahaha jprdl, idąc powyższym rozumowaniem, najbardziej oszczędza się nie mając w ogóle dzieci, chyba nie o to szanownej władzy chodzi. Mam jedno dziecko, które samotnie wychowuję i tak, czuję się poszkodowana, bo 500 zł przy polskich lichych pensjach to bardzo dużo i dlaczego moje dziecko miałoby w związku z tym czuć się gorsze od innych, bo gorzej ubrane, na krótszych wakacjach, z urodzinami w domu zamiast w klubie? Poza tym cały ten program, nie dość, że niesprawiedliwy i krzywdzący dla jedynaków, którzy na starcie mają przegwizdane, bo nie mają pełnych rodzin, to jeszcze jest to życie na kredyt, który będziemy spłacać wszyscy przez dziesiątki lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wszystkim albo nikomu!!!!!! To jest dyskryminacja!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie dajcie się i domagajcie się sprawiedliwości i demokracji w stosunku do jedynakòw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I co z tego że rodzice jedynaków kupują tylko raz ale oni płacą podatki i mają swoje prawa. Nie muszą utrzymywać patologi. Bo to nie jest demokracja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Poza tym rodzeństwo ma dużo rzeczy po sobie, jakieś rowerki, hulajnogi, ciuszki jeśli są tej samej płci, więc już bez przesady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bardzo dobrze że 500 plus jest od 2 dzieci! Te "rodziny" z 1 nic nie wnosza do społeczeńśtwa bo umra i ich miejsce zajmie 1 dziecko. A przy 2 dzieci to sie wyrowna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
500 zl to prawie 30% minimalnej placy w Polsce. Tak liczac, powinno sie w Niemczech dostawac okolo 500 Euro miesiecznie na dziecko. Dla gospodarki, ktora opiera sie na realnej ekonomii, a nie na obietnicach wyborczych byloby to nierealistyczne - ale PIS das rade. Jeszcze wiecej w konsum i socjal, aby uspokoic ludzi, jeszcze mniej w inwestycje i rozwoj - pozdrowienia z Grecji, pozdrowienia z PRL lat 70-tych i 80-tych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja mam 2 dzieci: jeden student, drugi uczen szkoly sredniej, nie ma 18-tu lat. I ten mlodszy jest liczony jak jedynak. Zrobili mnie w konia, bo dziecko na studiach dziennych kosztuje sporo pieniedzy i gdzie tu sprawiedliwosc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mowili: na kazde dziecko, potem na kazde drugie i kolejne dziecko, a to niestety KLAMSTWO !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kazda partia klamie w kampanii wyborczej -obietnice wyborcze nigdy nie sa w 100% spelniane. Celem takich obietnic jest wygranie wyborow i dorwanie sie do obficie wypelnionego zlobu, aby przez nastepna kadencje moc krasc i gospodarowac bezkarnie do swojej kieszeni. Kto dzis wierzy w obietnice wyborcze ? To bajki w kazdym kraju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś - wychowujesz pasożyta co nie umie się na studiach sam utrzymać :-S Patologiczna rodzina. Do pracy niech się weźmie a nie finansować studenta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Poza tym rodzeństwo ma dużo rzeczy po sobie, jakieś rowerki, hulajnogi, ciuszki jeśli są tej samej płci, więc już bez przesady. x tak jedno doje po drugim i jakoś się kręci Takie brednie może napisać tylko matka jedynaka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
na inne dzieci składają sie też bezdzietni pracujący a nawet emeryci, rodzice jedynaków jak i rodzice dwójki czy trójki. Rodzice dwójki mają duzo więcej wydatków i pracy przy dzieciach wiec uważam że im się pomoc bardziej należy.... skoro nie ma pieniędzy dla wszystkich. Kiedyś twój jedynak nie zapracuje na na dwie emerytury swoich rodziców więc ciebie na starość będzie utrzymywać ta "patologia" na którą dziś łozysz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do autorki Idź Do roboty p asozycie j****y

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
13:41 bredzisz... ty jestes patologia :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie glosowalam na PIS, nie glosowalam na PO, glosowalam na Kukiza. W nastepnych wyborach nie biore udzialu. Dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A mnie szlag trafia jak moi sasiedzi - mlodzi emeryci, siedza sobie w domu, a inni na nich robia. Jeden policjant - 15 lat pracy, a drugi gornik, moze 20 lat pracy. Fajnie niektorym w PL.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My mamy dwoje dzieci, ja pracuje 26 lat, maz ponad 30 i nie dali nam 500 +, bo sie nie nalezy. A niech ich jasna cholera !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do 13.33 - zapewnie nigdy nie studiowalas i nie wiesz, ze studia to wiecej niz 60 godzin pracy w tygodniu (wyklady, cwiczenia, przygotowanie do zajec) - oczywiscie jezeli chce sie ukonczyc studia w przewidzianym czasie (robiac material z jednego semestru w rok albo poltora wyglada to oczywiscie inaczej). Wielu ludzi wyobraza sobie okres studiow jako nieprzerwane party i ewentualnie kilka dni nauki pod koniec semestru. Nie oceniam innych, nie dziele studiow na latwe i trudne - wiem ile pracy wkladalam w studia (elektronika na politechnice gliwickiej) ktora ukonczylam w roku 2010 po 5 latach (10 semestrach). Oczywiscie ze byly i party i zycie towarzyskie - ale glownym tematem byla nauka i zaliczenie wszystkiego na czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Za to patologia z 6-7 dzieci ma sie swietnie :-) tylko czy te dziec***atrzac na rodzicow, ktorzy zyja z pieniedzy MOPS-u, banku alimentacyjnego, czy 500+ beda kiedys chcieli pracowac? Nie sadze. Beda robic tak jak ich nauczono, zyc na koszt panstwa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I jesczze mlode matki rzuca prace, bo dostana pieniadze od pis-u. Fajnie maja, a inni niech zapieprzaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czegos tu nie rozumiem - ukrainski student dostaje 2 tys. m-cznie. Dlaczego i za co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I jesczze mlode matki rzuca prace, bo dostana pieniadze od pis-u. Fajnie maja, a inni niech zapieprzaja. x nie rozumiem cie ale kto ci broni napieprzyć pięcioro dzieci, rzucić robotą i zyc z 500 plus??? jak uważasz ze te matki maja tak super to spróbuj.... jak ci bedzie lekko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tak jak dla niektórych wielodzietność to patologia tak dla mnie posiadanie jednego w momencie kiedy nawet jemu nie potrafią zapewnić bytu to patolgia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jakby dali też na jedno dziecko, to musieliby jeszcze dać rodzicom dójki, trójki, piątki, itp. dodatkowo także na PIERWSZE dziecko. więc każdy, kto już jest uprawniony, musiałby dostać 500 zł dodatkowo + po 500 zł na każdego jedynaka. biorąc pod uwagę, że PIS już jest w czarnej d***e z budżetem, to rodzice jedynaków o pieniążkach mogą sobie jedynie pomarzyć oczko.gif swoją drogą ciekawe jest to, że rodzice dwójki dzieci się tak nie rzucają, że oni chcą po 1000 zł, a rodzice jedynaków oczy by wydrapali, bo "inni coś dostaną, a my nie..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
14:33 piecioro dzieci nie jest moim marzeniem, twoim pewnie tak :-) dwoje wystarczy i musialam zapieprzac na nanie i przedszkola, a teraz robie na 500 + zeby inne mialy lzej, fajnie, takie cos tylko w PL :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×