Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

pumawbialekropki

czy mozna przesunac pieniadze z funduszu remontowego

Polecane posty

witajcie, mam do was pytanie, chyba dosc trudne ale moze znajdzie sie ktos to mi udzieli odpowiedzi. otoz mamy mala wspolnote mieszkaniowa, dobrze utrzymana, no i zbliza sie koniec roku i okazuje sie ze sporo pieniedzy z funduszu remontowego nam jeszcze zostalo. wspolnie ustalilismy, zeby przeznaczyc je na jakas wspolna infrastrukture - jakies hustawki, stoliki zeby mozna bylo posiedziec itd. no i tu pytanie. czy mamy prawo tak zrobic? jest 5 osob ktore sie mocno sprzeciwiaja, uwazaja ze reszte z funduszu trzeba by przeznaczyc na odmalowanie klatek schodowych i odgrzybianie (bylo to robione 2 lata temu). i tu pytanie - czy da sie te pieniadze uchwala wiekszosci przeznaczyc jednak na ten placyk dla wszystkich? jak wyglada jego utrzymanie pozniej, to robi wspolnota tez tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wspólnota o tym decyduje większość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Obawiam się, że mój przedmówca ma rację. Place zabaw, a także urządzenia komunalne które wymieniłeś w opisie są faktycznie fundowane z funduszy wspólnoty, możecie się na nie wspólnie złożyć, ale fundusz remontowy przeznaczony jest na prace konserwacyjne i tym podobne na terenie wspólnoty i przeznaczenie tych pieniędzy zmienione być nie może. Natomiast po wybudowaniu takiego placu oczywiście można do konserwować i utrzymywać z takiego funduszu. Jeżeli masz jeszcze jakieś pytania - jesteśmy firmą specjalizującą się w produkcji i montażu tego typu urządzeń od 22 lat. Chętnie doradzimy odpowiednie rozwiązania - kontakt do nas znajdziesz na naszej stronie internetowej: https://muller.com.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prawdopodobnie są Państwo współwłaścicielami terenów wokół wspólnoty, każdy w równej części. Postawienie takiego placu będzie wymagało zgody każdego z Państwa, ponieważ każdy jest właścicielem takiej samej części gruntów należących do wspólnoty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×