Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Nie czuję ruchów dziecka 23 tc

Polecane posty

Gość gość

Dziewczyny proszę o radę pocieszenie sama nie wiem ;( w poniedziałek zaczynam 23 tydzień ciąży a nadal nie czuję ruchów około 2tygodni temu prze trzy dni coś czułam ale to.ustalo ;( oczywiście byłam to skontrolować tydzień temu na Usg i wszystko jest ok.. Miałam także 5 dni temu Usg polowkowe z córcia także było wszystko ok wiem tylko że ułożona jest główka do góry a nóżkami kopie po moim pęcherzu.. Dodam że lekarze także nie są w stanie dać mi odpowiedzi ponieważ jak sami mówią dziecko jest wyjątkowo *****iwe ;( dodam że jest to moja pierwsza ciąża mam nadwagę, łożysko umiejscowione jest na ściance bocznej... Zaczynam już znowu panikowac i mam czarne myśli że dziecku coś się stało ale lekarz powiedział że nie mogę co 5 dni jeździć na Usg.. Powiedzcie czy któraś z Was także poczuła ruchy tak późno? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mi mama mowila, ze 2 raz czula tylko moje ruchy bo bylam spokojnym płodem. Ale jak już się urodziłam to byłam "rozdartym pyskiem" xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie panikuj. Ja jestem w 26 tygodniu i teraz sie tak naprawde zaczely kuksance i fikolki ktore czuje a nawet widze bo brzuch podskakuje. Ty masz nadwage dodatkowo wiec nie poczujesz tego az tak jak szczupla osoba. Ja mam fecik z przodu nie mialam plaskiego brzuszka i tez az tak w 23nie odczuwalam. A druga sprawa jest taka ze w 23 tc dzieciaczek ma jeszcze duzo miejsca zeby sobie plywac i zebys tego nie czula :) takze nie panikuj. Ja jak chcialam poczuc cos to jadlam jakies ciastko i kladlamsie na godz. Na lewy bok i przykladalam reke do brzucha i po jakims czasie 30-40 min wzrastala aktywnosc czlowieczka :) moze sprobuj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzięki za pocieszenie wiem ze.panikuje ale jak czytam w około że kobiety w 23 tc już czują wyraźne kopniaki itd a ja nic nie czuję to jest mi aż przykro q najbardziej boję się że z dzieckiem coś nie tak najchętniej to chciałabym mieć codziennie Usg może byłabym spokojniejsza ;) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tez tak mialam do niedawna napierw byl etap "czy jest zarodek" potem " czy bije mu serduszko" potem"czy we wlasciwym rytmie" potem "czy ma wszystkie nozki,raczki,organy itp" teraz jestem spokojniejsza bo dziecko chyba ustalilosobie swoj rytm dobowy-najwieksza aktywnosc rano i wieczorem:) a w 23tc to bylo raz sie ruszala- innym razem wcale- i tu panika-obumarla ciaza.poczym na usg okazywalo sie ze wszystko ok. A ja nic nie czulam. Nawet na usg bylo widac ze sie rusza a ja nic nie czulam.czuja raczej te szczuple. Ja jestem z tych okraglejszych na brzuchu wiec nie czulam od razu. Tu nawet wypisuja ze czuja w 13 tygodniu ruchy :) to to juz jakas paranoja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie dokładnie to samo... Ja to podejrzewalam ciążę pozamaciczna później miałam jedno plamienie to już w ogóle i tak samo jak ty wiecznie jakieś obawy nie mogłam się doczekać żeby czuć ruchy bo wiedziałam że to zmniejszy moje obawy no ale cóż 23 tc i nic ;( poczekam jeszcze do końca tygodnia o dopiero pojadę na Usg obym już coś poczuła ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tez obstawiam ze nadwaga moze byc z tym zwiazana. Po prostu sila rzeczy masz wiecej tkanki takze w srodku (wisceralne otluszczenie) i to moze delikatne ruchy tlumic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Doczekasz sie :) zobaczysz. U mnie to teraz sobie zrobila trampoline z pecherza i normalnie co 15 min w ubikacji nawet w nocy. Czym wiecej tygodni tym ruchy wyrazniejsze i parcie na pecherz tez :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale ze co nie zyje??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zgadza się. To nie jest tak, że dziecko wcale się nie rusza. Po prostu nie czujesz tego, bo ruchy amortyzuje tkanka tłuszczowa. Ja jestem b.szczupła i pierwsze ruchy czułam w 17 tyg. Nie martw się, jeszcze poczujesz jak maleństwo fika :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja jestem szczupła i miałam łozysko na przedniej scianie a ruchy jako takie odczuwałam po 30tc. Nie przejmuj sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak można tak komis napisać że nie żyje boże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie wiem czy nadwaga może być przyczyną.. A twoje dziecko na usg jak duże jest? W normach czy ciut mniejsze lub większe? Ja w pierwszej ciąży czułam w 18 tyg teraz w drugiej przy sporej naprawdę nadwadze prawie juz otylosci poczułam w 16-17. Lozysko na tylnej ścianie. No ale mój na polowkowym wyszlo o 2 tygodnie większe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bardziej niż nadwaga amortyzuje łożysko. Ja szczupła ale przez łożysko czułam słabo (choć wcześnie). Ogólnie to na początku było inaczej umiejscowione i dlatego udało mi się czuć wcześnie- 16/17 tydz. a potem w czasie jak macica rosła i łożysko się "przesunęło" na przód to ruchy niby było czuć ale absolutne minimum i raczej głęboko (więc podejrzewam że gdybym była trochę grubsza to bym ich w ogóle nie czuła).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jesli to twoja pierwsza ciąża to nie panikuj. Jesli kolejna to ułóż sie na plecach zjedz cos słodkiego albo kwaśnego napij sie zimnej wody i powinno zadziałać. Przy nadwadze niestety również później czuć ruch przez tkankę tłuszczową. Umiejscowienie łożyska na tylnej ścianie gwarantuję mocniejsze odczuwanie ruchów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W pierwszej ciazy ruchy poczułam w 21 tc. A jestem szczupła. Za drugim razem miałam położną w 16tc i ona mi powiedziała ze niedługo powinnam spodziewać sie pierwszych ruchów jako ze to moja druga ciaza. Wiec czekałam i tak doczekałam tez 21tc. Teraz jestem w 24tc i mała skacze co chwile. Nie wiem od czego to zalezy ze jedna czuje szybciej a inna pozniej, ale napewno wszystko jest w porządku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak to moja.pierwsza ciąża.. Dziecko na badaniu polowkowym w 22 tc ważyła 485 gramów i lekarz mówił że wymiary są jak najbardziej prawidłowe na Usg było widać wyraźnie jak się rusza i to nawet jak określił lekarz córka bardzo *****iwa.. Łożysko nie jest na przedniej ściance tylko bocznej także naprawdę nie wiem dlaczego tak jest ;( jedyne czym się tłumacze to tym że mam nadwagę ale wiem ze są osoby duże grubsze i czują ruchy to 23 tydzień a ja praktycznie nic nie czuję może z raz na dwa dni jakieś bąbelki przez parę sekund ale nawet nie jestem pewna ze to dziecko ... jest mi przykro i ciągle się martwię czy.z dzieckiem ok czy żyje przed każdym Usg przeżywam zawał bo aż się boję że lekarz powie ze nie ma tętna ;( jest to bardzo przykre tym bardziej jak Słyszę że kobiety mają już widoczne kopniaki no ale nic nie poradzę próbowałam jeść.i słodkie i kwaśne a ile soku pomarańczowego wypiłam to nie.powiem ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja jestem w ciazy bliźniaczej, normalnej postury i tez ruchy poczułam ok 28 tc. Wcześniej co kilka dni czułam coś tam fajnego ale nie takie konkretne ruchy. Lekarz mówi ze to tez może byc przez *****iwy tryb życia jaki prowadzisz. Nic sie nie martw z twoim skarbem napewno wszystko jest ok. Zaufaj lekarzom i nie stresuj sie bo to niezdrowe dla Ciebie i dziecka. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziękuję wszystkim.za.odpowiedzi i.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie przeginaj z usg bo ono do końca nie jest takie obojętne dla dziecka. Poczytaj sobie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorko, jeśli miałaś kontrolne usg, to się nie martw. W końcu poczujesz. Ponoć wrażlwość też jest różna i niektóre kobiety muszà dostać mega "kopa", zęby cokolwiek czuć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
syna czułam bardzo a z córa gorzej była, słabiutka i leniwa musiałam dobrze sie skupic zeby czuc jej ruchy, a potem okazało sie ze miałam słabe przepływy krwi z pepowiny do niej, urodziła sie w 36 tyg, z waga 1900, bardzo mało jak na ten wiek, ale teraz ma 10 msc i jest ok, pilnuj się bo lekarze nie raz nie widza problemu, u ciebie może to nic nie byc ale jak bym zapłaciła za dodatkowe usg jakies bardziej dokładne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No mam nadzieje ze w końcu poczuje o niczym innym nie myślę ciągle się martwię dziękuję za Wszystkie odpowiedzi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale po co takie straszenie! To, że ktoś prawie nie czuł ruchów przez słabe przepływy nie znaczy, że u kogoś innego jest tak samo! Trzymać rękę na pulsie - tak, ale zaufać lekarzowi, a nie "ekspertom" z kafeterii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja pisałam o tych przepływach no ja tez zaufałam lekarzom a nawet 2 jeden nfz a drugi prywatnie bardzo dobre opinie, ordynator porodówki i co? lepiej dmuchac na zimne i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale to, że u ciebie tak było nie znaczy, że jest u każdej. Uwielbiam porady typu: biegiem do lekarza, bo dziecko ma sepsę, tylko dlatego, że ktoś napisał, że gorączkuje. Autorka była na usg, dziecko rozwija suę normalnie, nie jest zbyt małe, zawsze za kilka dni może iść, żeby posłuchać serca płodu na detektorze tętna. W końcu ruchy poczuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorko nie martw się tak!bo tak jak ja zamiast cieszyć się z ciąży będziesz się zamartwiac do jej końca,czy wszystko jest ok. Ja z faktu ze pierwszą ciążę poronilam w drugiej co chwilę latałam na usg żeby tylko sprawdzić czy aby na pewno jest bijące serduszko. I zamiast się cieszyć,że wszystko idzie jak najlepiej to tak jak napisała któraś wyżej żyłam w stresie czy aby zobaczymy zarodek,potem serduszko,czy będzie bić,czy będzie się dobrze rozwijać i będzie zdrowe itd można by wymieniać. Zobaczysz że z czasem poczujesz ruchy i to tak silne ze nie raz będziesz zwijać się z bólu jak dostaniesz po zebrach:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorko kup sobie detektor tętna płodu, nie będziesz się tak zamartwiac, a w ogóle już niedługo będziesz marzyła o tym żeby dziecko choć na chwilę przestało kopać i dało ci pospac, nie martw się!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dokladnie, poczekaj aż się rozrusza. Też przeżywałam podobna sytuację. Czułam przez 2 tyg ruchy a później nagle nic :/ albo sporadycznie tylko takie szmery lekkie. Moj gin uspokoił mnie tym, ze dziecko poprostu w tych tygodniach dużo śpi, nawet okolo 20h dziennie z tego co pamietam :) być może twoja dzidzia rusza się kiedy Ty spisz :) bądź spokojna, z maluszkiem wszystko w porządku a nie potrzebne nerwy nie pomogą a mogą tylko zaszkodzić. Pozdrawiam, rośnijcie zdrowo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×